| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Uporaba napetostnih merilnih transformatorjev v elektroenergetskem sistemu : diplomsko delo
Veljko Branković, 2024, diplomsko delo

Opis: Napetostni merilni transformatorji (NMT) so ključne naprave v elektroenergetskih sistemih, saj omogočajo natančno merjenje visokih napetosti, ki se uporabljajo v distribucijskih in prenosnih omrežjih. Njihova osnovna funkcija je pretvorba visokih vhodnih napetosti v nižje izhodne napetosti, kar olajšuje njihovo varno in natančno merjenje. NMT omogočajo učinkovito spremljanje porabe električne energije, analizo obremenitve omrežja in ohranjanje stabilnosti elektroenergetskega sistema. Prav tako zagotavljajo varnost sistema, saj pomagajo izolirati merilne naprave od visokih napetosti. Splošno gledano je uporaba NMT ključnega pomena za zanesljivo in učinkovito delovanje elektroenergetskih sistemov.
Ključne besede: napetostni merilni transformator, elektroenergetski sistem, transformacija napetosti, merjenje električne energije
Objavljeno v DKUM: 20.09.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 53
.pdf Celotno besedilo (1,93 MB)

2.
REŠEVANJE NAPETOSTNIH RAZMER V NN-OMREŽJU S POMOČJO TRANSFORMACIJE SN NA 1 kV
Matic Štumpfl, 2015, magistrsko delo

Opis: Prevelik padec napetosti v večini primerov najbolj prizadene končne porabnike. Vsakdo izmed njih ima pravico do nemotene oskrbe z električno energijo. Za izboljšanje napetostnih razmer sta v nalogi opisana in predstavljena dva načina. Ena izmed rešitev je napetostni stabilizator, katerega delovanje je uvodoma natančneje opisano. Prav tako je opisana tudi druga rešitev, transformacija na 1 kV napetostni nivo. V drugem delu naloge so predstavljeni posamezni postopki modeliranja omrežja. Tako ena kot druga rešitev imata svoje prednosti in slabosti. V zadnjem delu so prikazani rezultati simulacij ter kratke ugotovitve smiselnosti reševanja napetostnih razmer za oba načina.
Ključne besede: napetostni stabilizator, padec napetosti, transformacija napetosti
Objavljeno v DKUM: 07.07.2015; Ogledov: 2955; Prenosov: 291
.pdf Celotno besedilo (4,74 MB)

Iskanje izvedeno v 0.02 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici