| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
ENERGIJSKA UČINKOVITOST STANOVANJSKE HIŠE : projektna naloga
Gregor Šebök, 2020, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: Projektna naloga obravnava opredelitev energijske učinkovitosti stanovanjske hiše na vzhodu pokrajine Goričko. Naloga obsega opis postopkov računanja energijske učinkovitosti objektov po veljavnih standardih ISO in prikaz računanja na konkretnem primeru stanovanjske hiše. Prikazani so izračuni toplotnih prepustnosti gradbenih konstrukcij, toplotnih mostov s programom HTflux in koeficienta toplotnega prehoda. Na podlagi teh podatkov smo izračunali potrebno letno količino energije za ogrevanje, energijsko opredelili hišo in analizirali cenovno najugodnejše sredstvo za ogrevanje pri danih možnostih obravnavane hiše. Pri gradbenih konstrukcijah, ki niso izvedene v skladu s pravilnikom PURES, smo predlagali ustrezno sanacijo in informativno izračunali, za koliko se potrebna letna količina energije za ogrevanje zmanjša ob njihovi izvedbi.
Ključne besede: gradbena fizika, toplota, toplotna prepustnost, toplotni mostovi, energijska učinkovitost hiše
Objavljeno v DKUM: 07.07.2020; Ogledov: 1385; Prenosov: 196
.pdf Celotno besedilo (3,14 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
GRADBENO-FIZIKALNI IN EKONOMSKI VIDIK KOMPOZITOV STEN NIZKOENERGIJSKIH HIŠ, PASIVNIH HIŠ TER KOMPOZITOV IZ NARAVNIH MATERIALOV (KONOPLJINA VLAKNA)
Primož Zorec, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi smo izbrali 15 gradbenih kompozitov, od tega 9 kompozitov montažnih lesenih hiš iz umetnih ter naravnih materialov, 3 klasične zidane hiše ter 3 kompozite iz konopljinih vlaken. Kompozite smo primerjali glede na gradbeno-fizikalne lastnosti (toplotno prepustnost, ustreznost glede na nevarnost kondenzacije znotraj stene) in ekonomske lastnosti (ceno 1 m² kompozita). Rezultati kažejo, da lahko z vidika toplotne prepustnosti vse kompozite iz naravnih materialov umestimo vsaj v kategorijo nizkoenergijskih hiš. Izkazalo se je, da lahko alternativni kompozit iz konopljinih vlaken ob približno enaki debelini prav tako enakovredno konkurira s primerjanimi kompoziti v vseh kategorijah. Vsi kompoziti ustrezajo tehničnim zahtevam glede na nevarnost pojava kondenzacije. Na podlagi dobljenih rezultatov, kjer smo primerjali cene materiala na kvadratni meter, je razvidno, da je pri dokaj širokem vzorcu obravnave najboljše razmerje med gradbeno-fizikalnimi lastnostmi in cenovno ugodnostjo pri kompozitih iz konopljinih vlaken. Cenovno so kompoziti ugodnejši v povprečju za 20-30%.
Ključne besede: Toplotna prepustnost, Glaserjeva metoda, gradbeni kompozit, konopljina vlakna, pasivna hiša, nizkoenergijska hiša, montažna gradnja
Objavljeno v DKUM: 05.10.2016; Ogledov: 1724; Prenosov: 149
.pdf Celotno besedilo (2,48 MB)

3.
Energetska prenova podružnične Osnovne šole Holmec
Monika Cestnik, 2015, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: Projektna naloga primerja stanje stavbnega objekta Osnovne šole Prevalje, podružnice Holmec, pred in po sanaciji z vidika toplotnih izgub. Upravičenost investicije je dokazana z izračuni, ki sledijo veljavnemu Pravilniku o učinkoviti rabi energije v stavbah in standardih ISO. Predlagane so tudi dodatne rešitve za zmanjšanje toplotnih izgub.
Ključne besede: gradbeništvo, energetska sanacija, toplotna prepustnost, toplotni mostovi
Objavljeno v DKUM: 21.09.2015; Ogledov: 2723; Prenosov: 148
.pdf Celotno besedilo (1,22 MB)

4.
ANALIZA NATANČNOSTI POENOSTAVLJENIH METOD ZA TOPLOTNE MOSTOVE
Peter Šteflič, 2014, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga obravnava več načinov izračuna prispevka toplotnih mostov na skupne toplotne izgube skozi ovoj stavbe. Predstavljene so teoretične osnove prenosa toplote skozi konstrukcijo v območju toplotnih mostov. Iz ustreznih mednarodnih standardov so povzeti postopki za detajlni izračun in poenostavljene metode izračuna dolžinskih toplotnih prepustnosti. Za najbolj tipične toplotne mostove je z računalniškim programom izveden detajlni numerični izračun za različne debeline slojev. Odvisnost je opisana z empiričnimi izrazi. Primerjava s privzetimi vrednostmi iz standarda je pokazala, da te vrednosti niso vedno primerne za uporabo.
Ključne besede: gradbena fizika, toplotna prevodnost, toplotni mostovi, dolžinska toplotna prepustnost, poenostavljene metode, detajlni izračuni
Objavljeno v DKUM: 18.09.2014; Ogledov: 1951; Prenosov: 257
.pdf Celotno besedilo (4,30 MB)

Iskanje izvedeno v 0.09 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici