| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Dinamična termografija in odziv kože na nenadno termično spremembo : diplomsko delo
Martin Petrič, 2020, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo predstavlja izvedbo dinamične termografije za kožo oz. eksperimentalno merjenje segrevanja kože po hlajenju, z namenom pridobitve termičnega odziva s pomočjo termo kamere. Hlajenje je potekalo s tremi po debelini različnimi ploščicami in različnimi časi hlajenja, kjer je bil za bolj izrazit odziv kože bolj primeren prav daljši čas hlajenja, kot pa sama debelina ploščice. Na podlagi dinamike segrevanja smo preko meritev in rezultatov, ki smo jih pridobili z numeričnim modelom, skušali določiti vrednosti parametrov za perfuzisjki pretok krvi in termoregulacijski koeficient, ki odločilno vplivata na potek samega segrevanja oz. sta zelo pomembna iz stališča diagnostike kožnih bolezni. Ob primerjavi rezultatov smo ugotovili, da lahko prek samih eksperimentalnih meritev določimo oba parametra, in sicer za naš primer smo določili, da perfuzijski pretok za kožo znaša 0,0015 s^(-1), termoregulacijski koeficient pa 1,5.
Ključne besede: dinamična termografija, eksperiment, hlajenje, koža, numerična simulacija, Pennesov model, perfuzijski pretok krvi, termo kamera, termoregulacijski koeficient
Objavljeno v DKUM: 04.02.2021; Ogledov: 1055; Prenosov: 94
.pdf Celotno besedilo (1,67 MB)

2.
Merjenje rezalnih pogojev pri brušenju
Erik Bauman, 2012, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo je razdeljeno na dva dela. V prvem delu diplomske naloge sem se posvetil k preučevanju postopka brušenja. Zajeti so pregledi trenutno poznanih brusilnih strojev, postopkov brušenja ter vrste brusov. Predstavljeni so tudi pojavi , ki nastopijo pri postopku brušenja. Teoretični del naloge se zaključi z izbiro in opredelitvijo merilnih postopkov za merjenje rezalnih pogojev pri brušenju, kot so merjenje temperatur in sil. V drugem delu diplomskega dela smo se lotil izdelavi in pripravi laboratorijskega primera in merjenja rezalnih pogojev pri preizkušanju. Nazorno je predstavljena celotna izdelava modela za merjenje rezalnih pogojev in izvedba preizkusov z merilno opremo. Grafično so predstavljeni rezultati testiranj, katere je bilo mogoče izmeriti z izbrano merilno opremo pri izbranih delovnih pogojih.
Ključne besede: Odrezavanje, brušenje, brus, dinamometer, termo kamera, merjenje sil, merjenje temperature
Objavljeno v DKUM: 21.11.2012; Ogledov: 2299; Prenosov: 349
.pdf Celotno besedilo (3,34 MB)

3.
Iskanje izvedeno v 0.03 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici