| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 21
Na začetekNa prejšnjo stran123Na naslednjo stranNa konec
1.
Planiranje temeljne strategije neprofitne organizacije Dijaški dom Drava Maribor
Patricija Husnjak, 2021, magistrsko delo

Opis: Dandanes živimo v času, kjer potreba po spremembi ni le možnost, ampak že skoraj nuja vsake organizacije (profitne in neprofitne). Ker gre za delovanje v okolju, ki je hitro se spreminjajoče, mora vsaka organizacija s pomočjo planiranja razvoja na ravni politike podjetja in strateškega managementa znati zaznavati prednosti pred konkurenti in priložnosti v svojem okolju, hkrati pa odpravljati slabosti ter se zoperstaviti možnim nevarnostim. To daje ključnim udeležencem organizacije, (predvsem lastnikom in vodstvu) sposobnost pravočasnega zaznavanja pomembnih informacij in ukrepanja, če želijo, da je razvoj uspešen. Planiranje razvoja omogoča organizaciji konkurenčno prednost, lažjo pot do zastavljenih ciljev, večje možnosti za uspeh, ki se meri na dolgi rok, in izboljšavo ponujenih produktov ter storitev na trgu. Splošno načelo velja, da naj vsaka organizacija sledi planiranemu razvoju, hkrati pa zre k nenehni izboljšavi organizacije kot celote. Magistrsko delo obravnava organizacijo Dijaški dom Drava Maribor, za katero smo na podlagi teoretičnih izhodišč preučili planiranje razvoja na ravni strateškega managementa ter določili temeljno strategijo. Dijaški dom Drava Maribor se ukvarja z javno vzgojno-izobraževalno dejavnostjo, ki ponuja nastanitvene možnosti dijakom, ki v času šolanja zapustijo svoje domače okolje. Dodatno svoje kapacitete tržijo s pomočjo tržne dejavnosti. V teoretičnem delu magistrskega dela smo predstavili iskanje razvojnih možnosti in določitev izhodiščnih osnov za planiranje strateškega razvoja preučevane organizacije Dijaški dom Drava Maribor. Teoretična izhodišča in raziskovalna spoznanja različnih avtorjev so nam služila kot osnova za planiranje ter ovrednotenje temeljne strategije proučevane organizacije. Osredotočili smo se na planiranje razvoja organizacije na ravni strateškega managementa. Izhodiščne osnove za planiranje razvoja organizacije Dijaški dom Drava Maribor smo pridobili s pomočjo analize vrednot (ključnih udeležencev) preučevane organizacije, okolja – v katerem je in deluje, klasifikacije priložnosti in nevarnosti ter nefinančne in finančne analize za določitev prednosti in slabosti. Izhajali smo tudi iz vizije in politike organizacije. Nato smo na osnovi analiz ob upoštevanju zmožnosti preučevane organizacije določili razvojne možnosti na različnih trgih delovanja – torej smo iskali strateške možnosti razvoja, to ekonomsko ovrednotili in izbrali predlagano temeljno strategijo organizacije. V empiričnem delu magistrskega dela smo izhajali iz plana vrednostnih izidov preučevane organizacije Dijaški dom Drava Maribor za obdobje petih let. Ob tem smo sledili predlagani temeljni strategiji in potencialom, ki jih organizacija ima ter jih potrebuje za nadaljnjo uresničitev strategije njenega razvoja.
Ključne besede: vizija podjetja, politika podjetja, neprofitna organizacija, temeljna strategija, prednosti in slabosti, priložnosti in nevarnosti, planiranje razvoja, ekonomsko vrednotenje, finančna analiza, nefinančna analiza, vladna organizacija.
Objavljeno v DKUM: 21.10.2021; Ogledov: 1095; Prenosov: 148
.pdf Celotno besedilo (3,58 MB)

2.
UPORABA TEMELJNE ANALIZE NA DEVIZNEM TRGU
Mitja Perko, 2009, diplomsko delo

Opis: Temeljna analiza predstavlja instrumentarij, s katerim poskušamo razložiti številne premike v gibanju deviznega tečaja skozi daljše obdobje. Takšen instrumentarij lahko uporabimo tudi za ugotavljanje gibanja tečaja v prihodnosti — za napovedovanje. V splošnem je temeljna analiza skupek različnih teorij, ki vsaka po svoje opisujejo, kako se devizni tečaj v nekem trenutku izoblikuje. Za dobro napoved je potrebno uporabiti čim večje število teorij, ki jih vključuje temeljna analiza; le tako se lahko izognemo situaciji, kjer bi ob uporabi samo ene teorije, temeljna analiza podala manj kvalitetne napovedi. Priporočena je tudi uporaba analize pri napovedovanju na dolgi rok, saj zaradi različnih razlogov odnosi med ekonomskimi spremenljivkami in tečajem potrebujejo čas, preden se povezava nedvoumno pokaže. Kot rezultat naše sprotne analize tečaja evro/dolar tekom diplomskega dela lahko zaključimo, da večina teorij, ki so del temeljne analize, kaže na bodočo depreciacijo evra proti ameriškemu dolarju.
Ključne besede: devizni trg, devizni tečaj, temeljna analiza, fundamentalna analiza, napovedovanje, pariteta kupne moči, mednarodni Fisherjev efekt, določanje deviznega tečaja, monetarni pristop, trgovinski pristop, fiskalna politika, proračun, evro, dolar, jen
Objavljeno v DKUM: 10.03.2021; Ogledov: 953; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Izbira ustrezne delnice za dolgoročno investicijo glede na odločanje po več kriterijih hkrati
Leon Vratar, 2019, diplomsko delo

Opis: V delu diplomskega projekta smo se posvetili uporabi odločanja po več kriterijih na primeru izbire ustrezne dolgoročne investicije v delnice. Vse več je podjetij in posameznikov, ki se odločajo za finančne naložbe in med njimi se jih veliko odloča za investicije v delnice. Predstavili smo tudi osnovno potrebno teoretično znanje za investiranje v delnice, kot so predstavitev finančnih naložb, tehnična in temeljna analiza. Investiranje v delnice je kompleksen in večkriterialni problem, saj so prisotni številni kriteriji, ki so med sabo tudi konfliktni, zato smo se odločili, da rešimo ta problem s pomočjo metod odločanja po več kriterijih hkrati. V nadaljevanju smo se ukvarjali s problemom posameznika, ki želi dolgoročno investirati svoja presežna sredstva v delnice nekega podjetja. Problem smo reševali po fazah reševanja problema odločanja po več kriterijih hkrati s pomočjo računalniške programske rešitve Web-HIPRE. Odločali smo se med petimi različnimi podjetji, v katere je posameznik bil pripravljen vložiti svoja presežna sredstva. Z ustreznim reševanjem problema smo prišli do zaključka, da je podjetje ConocoPhillips najbolj primerno za dolgoročno investicijo. V delu diplomskega projekta smo pokazali, da je odločanje po več kriterijih hkrati primerno in zelo uporabno pri investicijah v delnice, saj smo uporabili dvanajst različnih kriterijev, ki smo jih upoštevali pri končni odločitvi. Ta pristop pa je primeren tudi za nakup več delnic, če nočemo vložiti vseh presežnih sredstev v eno podjetje, kar je lahko včasih tudi nevarno. Tudi borzni posredniki uporabljajo pristop odločanja po več kriterijih hkrati, saj je zelo nevarno upoštevati samo en ali samo nekaj kriterijev pri investiranju v delnice.
Ključne besede: delnice, investicije, odločanje po več kriterijih hkrati, web-HIPRE, tehnična analiza, temeljna analiza
Objavljeno v DKUM: 09.12.2019; Ogledov: 1693; Prenosov: 249
.pdf Celotno besedilo (828,58 KB)

4.
Opcija kot naložbena možnost privatnega investitorja
Nejc Klajnšek, 2018, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi sem predstavil naložbeno okolje privatnega investitorja, ki investira v opcije. Predstavil sem teoretični okvir naložbenega okolja in se natančneje posvetil opcijam. Tako sem spoznal vrste opcij in pojme, ki jih je treba poznati za uspešno izbiro opcije. Teoretično sem preučil tudi tehnično in temeljno analizo, ki mi je dala iztočnice, kako to izpeljati na praktičnem primeru. Teoretičnemu okvirju sledi vrednotenje bazičnega instrumenta, v mojem primeru je to nemški borzni indeks DAX. Pri vrednotenju borznega indeksa DAX sta mi bili v pomoč tehnična in temeljna analiza. Pri tehnični analizi sem si pomagal s trendi, ki se pojavijo, z vzorci grafa, drsnimi povprečji, obsegom trgovanja ter z modelom Andrews pitchfork in s Fibonaccijevimi zaporedji. Pri temeljni analizi pa sem preučil BDP Nemčije, obrestne mere ECB, stopnjo brezposelnosti v Nemčiji, inflacijo in pa kazalnik P/E, ki pomeni razmerje med ceno delnice in dobičkom na delnico. Ti analizi sta mi dali namige za pravilno izbiro opcije. Izbrati sem moral nakupno ali prodajno opcijo in se na podlagi rezultatov, dobljenih iz tehnične in temeljne analize, odločil za nakupno opcijo. S tehnično analizo sem dokazal, da je opcija na borzni indeks od njega močno odvisna, kar priča graf borznega indeksa in opcije na ta borzni indeks. V analizi opcije pa sem poleg tehnične analize, ki sem jo prevzel iz tehnične analize borznega indeksa DAX, uporabil tudi dva računska modela. Prvo sem uporabil Black-Scholes-Merton model, s katerim sem določil prihodnjo vrednost opcije in s tem ugotovil, ali je opcija precenjena ali podcenjena. Drugi računski model pa je temeljil na grški črki delti, ki nam pove, za koliko se spremeni vrednost opcije, če se vrednost indeksa spremeni za eno točko. S pomočjo teorije in praktičnega primera sem predstavil znanja in veščine, ki jih potrebuje privatni investitor za uspešno trgovanje z opcijami, in ugotovil, za kakšnega investitorja je takšna vrsta naložbe oziroma špekulacije sploh primerna.
Ključne besede: investicija, opcija, tehnična in temeljna analiza, Black-Scholes-Merton model
Objavljeno v DKUM: 27.11.2018; Ogledov: 1431; Prenosov: 109
.pdf Celotno besedilo (2,12 MB)

5.
TEMELJNA ANALIZA PODJETJA GOOGLE INC.
Nik Črt Rosenfeld, 2016, magistrsko delo

Opis: To magistrsko delo se osredotoča na temeljno analizo podjetja Google. Najprej smo predstavili podjetje Google, potem pa še podjetja Amazon, Apple, Oracle, LinkedIn, Twitter, Yahoo, Facebook, Microsoft in Hewlett-Packard, ki sodijo v sektor informacijske tehnologije, kotirajo na newyorški borzi, imajo domicil v Združenih državah Amerike (v nadaljevanju ZDA) in so merila za primerjavo. Naredili smo analizo makroekonomskega okolja ZDA, kjer smo ugotovili, da se je finančni sistem od krize 2008 izboljšal, vendar še obstajajo določene nevarnosti, ki bi ga lahko ponovno ogrozile. Vključili smo tudi poglavje o tržni (ne)učinkovitosti, ki navaja razloge, zakaj bi trgi naj bili učinkoviti ali zakaj ne. V nadaljevanju je bila narejena analiza s finančnimi kazalniki, kjer je bilo podjetje Google primerjano z drugimi podjetji. Sklep tega sklopa je bil, da podjetje dobro posluje, je finančno močno, razmeroma netvegano, ima dobro likvidnostno pozicijo, je solventno, generira zadovoljive dobičke, ki so rasli nevolatilno, in zagotavlja konsistentno rast prihodkov. V naslednji fazi je bilo podjetje intrinzično vrednoteno z diskontnim modelom prostih denarnih tokov, razpoložljivih do celotnega kapitala, kjer smo uporabili diskontno stopnjo v višini tehtanega povprečja stroškov kapitala. Ugotovitev na osnovi intrinzičnega vrednotenja je, da je bilo podjetje Google na dan 31. 12. 2014 na trgu precenjeno za slabih 22 %. Nazadnje smo izvedli še relativno vrednotenje. Gre za vrednotenje podjetja na osnovi različnih finančnih kazalnikov in primerjavo le-teh s kazalniki primerljivih podjetij. Finančni kazalniki, ki so bili uporabljeni, so bili kazalniki P/E, P/B, P/S, EV/EBITDA in EV/S. Vsi kazalniki, razen kazalnika P/E, so pokazali, da je bilo podjetje Google na osnovi relativnega vrednotenja na trgu podcenjeno. Razlog za odstopanje glede na omenjeni metodi vrednotenja je možno iskati v tem, da je bil celotni sektor informacijske tehnologije na trgu precenjen zaradi ekspanzivne monetarne politike Fed-a.
Ključne besede: temeljna analiza, finančni kazalniki, intrinzično vrednotenje, relativno vrednotenje
Objavljeno v DKUM: 08.03.2017; Ogledov: 1934; Prenosov: 266
.pdf Celotno besedilo (1,51 MB)

6.
PSIHOLOGIJA TRGOVANJA NA KAPITALSKIH TRGIH
Mišel Potočnik, 2014, diplomsko delo

Opis: Še ne tako dolgo nazaj je bilo trgovanje na finančnih trgih rezervirano samo za velike institucije kot so banke, ter različni skladi, ki so upravljali z velikim kapitalom. Z razširitvijo osebnih računalnikov ter zakonsko ureditvijo tega področja so borzne hiše s pomočjo trgovalnih platform omogočile trgovanje tudi manjšim organizacijam ter posameznikom z manjšim osnovnim kapitalom. Potrebno je ločiti med trgovalci in vlagatelji. Trgovalci aktivno upravljajo s svojim premoženjem. Medtem, ko lahko vlagatelji svoj kapital prepustijo v upravljanje drugim. Prav tako so v primerjavi z vlagatelji usmerjeni precej bolj kratkoročno. V pozicije vstopajo in izstopajo zelo hitro. Ta interval lahko znaša od nekaj minut pa do nekaj dni ali tednov. Trgovalci lahko danes tako kar iz domačega naslonjača trgujejo z delnicami, terminskimi pogodbami, izvedenimi finančnimi instrumenti ali valutnimi pari. Trgovanje je na videz precej preprosto, pogosto pa ljudje v tem vidijo sredstvo hitrega zaslužka. Nepisano pravilo pa pravi, da kar 95 odstotkov trgovalcev svoj vložek izgubi v nekaj tednih ali mesecih. Za uspešno trgovanje je pomembno razumevanje treh konceptov. To so torej tehnična in temeljna analiza ter psihologija trgovanja. V tem diplomskem seminarju bomo podrobneje obdelali pomembnost poznavanja psihologije za uspešno trgovanje ter ponudili nekaj rešitev kot pomoč za uspešno in dobičkonosno trgovanje.
Ključne besede: psihologija trgovanja, trgovanje, vlaganje, investiranje, forex, delnice, tehnična analiza, temeljna anliza, prepričanja, trgovalni načrt, trgovalni dnevnik, vedenjske finance, vedenjske anomalije
Objavljeno v DKUM: 14.07.2015; Ogledov: 1549; Prenosov: 265
.pdf Celotno besedilo (1,14 MB)

7.
TRGOVANJE Z VALUTAMI
David Pegam, 2014, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi smo predstavili, kaj valutno trgovanje je. Opredelili smo prednosti in slabosti sodelovanja na valutnem trgu. Predstavili pa smo tudi tiste osnove valutnega trgovanja, ki bi jih moral poznati vsak začetnik z namenom uspešnega sodelovanja na valutnem trgu. Bolj podrobno smo predstavili tehnično analizo in temeljno analizo, saj sta temelj za uspešno napoved gibanja smeri. Za konec pa smo dodali še deset zlatih pravil trgovanja, ki jih morajo vlagatelji v želji po zaslužku čim bolj dosledno upoštevati. V empiričnem delu smo pridobljeno teoretično znanje prikazali na praktičen način. Uporabili smo dva načina trgovanja. Prvi je swing trgovanje. S tem načinom trgovanja poskušamo priti do dobička v nekaj dneh, z zelo malo trgovanja. Drugi način pa je dnevno trgovanje (day trading). S tem načinom trgovanja vlagatelji želijo do zaslužka priti v nekaj minutah oziroma v nekaj urah.
Ključne besede: Valutno trgovanje, valutni trg, tehnična analiza, temeljna analiza, trgovanje, vzvod
Objavljeno v DKUM: 03.06.2014; Ogledov: 3625; Prenosov: 847
.pdf Celotno besedilo (1,21 MB)

8.
TEHNIKE IN METODE INDIVIDUALNEGA INVESTITORJA
Rok Erjavec, 2013, magistrsko delo

Opis: Magistrsko nalogo sem zasnoval tako, da sem se v prvem delu posvetil opredelitvi samega pojma investiranja. Predstavil sem pojem investiranja, vzroke zanj, glavne razlike med investiranjem in trgovanjem ter jih opredelil z vidika individualnega investitorja/trgovalca. V nadaljevanju sem se dotaknil tudi področja finančne pismenosti in njene pomembnosti pri individualnem trgovanju, prav tako pa nisem pozabil na osebni finančni načrt, ki se lahko od vsakega posameznika precej razlikuje. Vsem finančnim načrtom pa je skupno, da morajo imeti jasno opredeljene finančne cilje, ki jih posameznik zasleduje, prav tako pa morajo biti jasno opredeljeni tudi načini za njihovo doseganje ter uspešno krmarjenje med donosi in tveganji. V nadaljevanju magistrske naloge sem se posvetil vrstam finančnih naložb, ki so nekakšen odraz racionalnosti v gospodarjenju s finančnimi prihranki. Čeprav se vsako leto pojavljajo neke nove oblike finančnih naložb, sem se sam posvetil le najzanimivejšim iz vidika dostopnosti malemu oziroma individualnemu vlagatelju. Podrobneje sem opisal bančne vloge, obveznice, delnice, investicijske sklade in naložbena življenjska zavarovanje, prav tako pa sem se dotaknil tudi bolj tveganega področja, trgovanja z valutami. Glede na odnos do tveganja in glede na svoje investitorske/trgovalne sposobnosti se bo vsak posameznik odločil, kolikšen odstotek svojega portfelja bo namenil posamezni finančni naložbi. Nekateri se bodo bolj posvetili delnicam in valutam, medtem ko bodo drugi svoja sredstva raje vložili v razne sklade in obveznice. Sledil je prikaz metod in modelov za ocenjevanje vrednosti podjetij. Odločil sem se za predstavitev na sredstvih (metoda čiste sedanje vrednosti, metoda presežnih donosov), na donosih (metoda diskontiranja, metoda kapitalizacije) in na tržnih primerjavah temelječih metod (metoda primerljivih podjetij uvrščenih na borzi, metoda primerljivih kupoprodaj podjetij). Te metode nam dajo dober vpogled v dejansko poslovanje podjetij, prav tako pa nam prikažejo njihovo realno vrednost na trgu, kar nam lahko zelo olajša odločitev o nakupu ali nenakupu določene delnice, obveznice ali sklada. V obsežni drugi točki magistrske naloge sem se posvetil tudi načinom pridobivanja informacij individualnega investitorja. Predstavil sem različne načine pridobivanja informacij preko raznih plačljivih in neplačljivih spletnih strani, za katerimi večkrat stojijo večja investicijska podjetja, dotaknil pa sem se tudi zanimivega področja spremljanja raznih blogov, kjer borzni guruji predstavljajo svoje vizije, poglede in tehnike. Področje pridobivanja informacij je zelo pomembno, saj bomo lahko le s pravočasnimi in verodostojnimi informacijami pri našem trgovanju dolgoročno uspešni. Za individualnega investitorja je priporočljivo, da zna sam opraviti temeljno in tehnično analizo vrednostnih papirjev, saj se bo na podlagi pridobljenih informacij lažje odločil o smotrnosti posamezne naložbe. Naslednje poglavje sem posvetil predstavitvi in primerjavi posameznih trgovalnih platform, ki so v zadnjem obdobju vse bolj razširjene in priljubljene. Predstavil sem tiste trgovalne platforme, ki se mi zdijo varne in enostavne za uporabo in sem jih že tudi sam preizkusil. Te so: TradePort, plus500 in eToro. Drugo točko magistrske naloge sem zaključil s predstavitvijo različnih tipov grafov, ki so nam lahko v veliko pomoč pri trgovanju, saj nam prikažejo gibanje tečajev v preteklosti in nam tako posledično pomagajo predvideti tudi gibanje tečajev v prihodnje. Sledila je še primerjava tehnične in temeljne analize ter prikaz njune uporabnosti iz vidika individualnega investitorja. V tretji točki, s katero sem sklenil prvi del magistrske naloge, sem se posvetil psihološkim dejavnikom odločanja vlagateljev. Investitorji navadno težimo k doseganju nadpovprečnih donosov, kar lahko privede do neracionalnega vedenja, zato je še toliko bolj pomembno, da znamo opravljati s tveganjem in se zavedamo raznih pasti investiranja, kot so premajhna razprši
Ključne besede: investiranje, individualni investitor, finančne naložbe, vrednostni papirji, temeljna analiza, tehnična analiza, trgovalne platforme, grafi, psihološki dejavniki odločanja, trgovalne tehnike in metode, delnica, valutni tečaj, borzni indeks, tveganje, trgovalne strategije.
Objavljeno v DKUM: 14.01.2014; Ogledov: 1769; Prenosov: 315
.pdf Celotno besedilo (7,29 MB)

9.
RAZVOJNE ZMOŽNOSTI IN PRILOŽNOSTI DRUŽINSKEGA PODJETJA: MOŽNE METODE IN NJIHOVA UPORABNOST
Nina Strnad, 2013, magistrsko delo

Opis: Družinska podjetja so posebna vrsta podjetij, saj se v njih prepletata dva različna sistema poimenovana kot čustven družinski sistem na eni strani in poslovni nečustven sistem na drugi strani. Družine, ki znajo uskladiti cilje in interese družine in njihovega podjetja, se lahko "pohvalijo" z uspešnim poslovanjem podjetja in dobrimi družinskimi odnosi. Za uspešno poslovanje so ključni predvsem dobri medsebojni odnosi članov družine. Razvoj družinskih podjetij je v veliki meri odvisen od družinskih članov in zaposlenih v najvišjem vodstvu. Zaradi vse večjega števila konkurenčnih podjetij se mnogo podjetnikov/managerjev zaveda pomena proučevanja podjetja in njegovega okolja. V ta namen so bile razvite številne metode, s katerimi pridobimo podatke o razvojnih zmožnostih in priložnostih podjetja za njegov obstoj in uspešno poslovanje tudi v prihodnosti. Ker smo v našem magistrskem delu proučevali resnično družinsko podjetje, smo v teoretičnem delu naloge predstavili metode, s katerimi smo proučevali podjetje in njegovo okolje. Uporabili smo naslednje metode: SWOT analizo, Portfolio analizo, Porterjev model petih silnic ter PESTEL analizo. V praktičnem delu smo družinsko podjetje in njegove družinske člane na kratko predstavili in ga proučili s pomočjo zgoraj naštetih metod. S pridobljenimi podatki smo proučili razvojne zmožnosti in priložnosti družinskega podjetja ter podali predlog temeljne in poslovnih strategij. Ugotovili smo, da so metode, ki smo jih uporabili za proučevanje podjetja in njegovega okolja pomemben pripomoček, ki služijo kot osnova za oblikovanje strategij.
Ključne besede: družinsko podjetje, razvoj družinskega podjetja, razvojni modeli in metode, razvojne zmožnosti in priložnosti, nevarnosti, SWOT analiza, Portfolio analiza, PESTEL analiza, Porterjev model petih silnic, temeljna strategija, poslovne strategije.
Objavljeno v DKUM: 02.09.2013; Ogledov: 2372; Prenosov: 223
URL Povezava na celotno besedilo

10.
TRGOVANJE NA IZBRANEM TRGU - FOREX
Sabina Ambrož, 2012, diplomsko delo

Opis: V delu diplomskega seminarja je obravnavana tematika trgovanja na valutnem trgu. Trgovanje z valutami je v zadnjem desetletju doseglo velik razvoj, močno pa je narasla tudi priljubljenost valutnega trga Forex, saj se zaradi enostavnega pristopa in možnosti velikih zaslužkov zanj odloča vse več posameznikov. V teoretičnem delu povzamemo ključne elemente, ki jih mora poznati začetnik na tem trgu. V empiričnem delu pa poskušamo na praktičnem primeru pokazati primer trgovanja s trendom in vstopom na korekciji. V tem delu poskušamo prej razloženo teorijo pojasniti na primeru izpeljanega posla.
Ključne besede: • valutni trg • izvedeni finančni instrumenti • vpliv finančne krize na valutni trg • tehnična analiza • temeljna analiza • valutno trgovanje
Objavljeno v DKUM: 13.12.2012; Ogledov: 3047; Prenosov: 366
.pdf Celotno besedilo (1,37 MB)

Iskanje izvedeno v 0.29 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici