| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Študija priložnosti in izzivov projektnega tovora v Sloveniji
Klemen Tomanič, 2021, diplomsko delo/naloga

Opis: V diplomskem delu smo želeli prikazati priložnosti in izzive projektnega tovora v Sloveniji. Osredotočili smo se na zaznane težave pri organizaciji cestnega transporta projektnega tovora preko edinega slovenskega pristanišča v izbranem logističnem podjetju. V prvem delu smo podali teoretične osnove o projektnem tovoru. Predstavili in opisali smo transportne tehnologije in modalitete transporta projektnega tovora, značilnosti projektnega tovora in potrebno tehnično opremo ter infrastrukturo za izvajanje transportov tovrstnih tovorov. V osrednjem delu smo s pomočjo analize obstoječega stanja oz. študije primera transporta projektnega tovora preko Luke Koper kritično opisali zaznane probleme. Ugotovili smo, da bi problem pomanjkanja tehnične opreme za cestni transport projektnega tovora rešili z nakupom večosne modularne polprikolice/prikolice. Ugotovili smo tudi, da bi pristaniško dvigalo nosilnosti 150 ton ali več odpravilo številne omejitve na terminalu za generalne tovore. Prav tako smo podali številne predloge za reševanje problematike neprimerne cestne in pristaniške infrastrukture. Prišli smo do spoznanja, da so možnosti za uvedbo rešitev uresničljive, vendar zahtevajo velik finančni vložek. S pomočjo rezultatov izvedene ankete v podjetju Comark d. o. o. smo na koncu sprejeli teze, zastavljene na začetku diplomskega dela.
Ključne besede: projektni tovor, transportne modalitete, tovor nestandardnih dimenzij in mas, tehnična oprema, infrastruktura
Objavljeno v DKUM: 21.12.2021; Ogledov: 1181; Prenosov: 193
.pdf Celotno besedilo (3,36 MB)

2.
DELOVANJE KOMERCIALNE RADIJSKE POSTAJE
Anja Periz, 2012, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi bomo predstavili kratko zgodovino radia, predvsem pa delovanje komercialne radijske postaje. Poudarek bo namenjen radijski produkciji in tehnični opremi, ki jo radio potrebuje za oddajanje svojega programa poslušalcem. V nalogi so predstavljeni tudi posamezni poklici, oziroma osebe, ki skrbijo da delo na radiu poteka nemoteno. Ker se produkcija vsakega radia razlikuje, je diplomski nalogi dodana analiza komercialne radijske postaje Radio City. Ker produkcija ni določena, jo vsaka radijska postaja določi in organizira sama. Po preučeni literaturi bomo predstavili delovanje in produkcijo komercialne radijske postaje.
Ključne besede: radio, radijska postaja, komercialni radio, moderator, tehnična oprema radia
Objavljeno v DKUM: 20.12.2012; Ogledov: 7402; Prenosov: 558
.pdf Celotno besedilo (4,86 MB)

Iskanje izvedeno v 0.06 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici