| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Okvirjanje novic v slovenskih medijih : magistrsko delo
Uroš Skaza, 2022, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu so predstavljene osnove komuniciranja in pojem okvirjanja novic, v okviru katerega smo preučili podobne raziskave iz drugih držav. Opredeljene so tudi druge pomembne osnove novinarstva, kot so nepristranskost, objektivnost, novinarska etika, morala ipd. V drugem delu magistrske naloge smo z analizo izbranih člankov odmevnih dogodkov odgovorili na raziskovalna vprašanja, ali se izbrani slovenski mediji (rtvslo.si, 24ur.com in Nova24TV.si) poslužujejo okvirjanja novic in v kakšni meri ter ali slovenski spletni mediji poročajo nepristransko. Z analizo izbranih člankov in s spletno anketo je bilo ugotovljeno, da članki praviloma ne vsebujejo interpretacije novinarjev. Senzacionalistični pristop do poročanja, interpretacije novinarjev kot tudi pristranskost pa so v veliki meri prisotni predvsem pri mediju Nova24TV. Ugotovljeno je bilo, da je težko opredeliti, kako slovenska javnost dojema poročanje slovenskih spletnih medijev. Ugotovili smo, da se vsi obravnavani mediji poslužujejo okvirjanja novic in da neko mero pristranskosti izražajo vsi mediji.
Ključne besede: okvirjanje novic, slovenski mediji, internet, spletni mediji, spletno novinarstvo
Objavljeno v DKUM: 06.12.2022; Ogledov: 660; Prenosov: 97
.pdf Celotno besedilo (4,22 MB)

2.
SPLETNO NOVINARSTVO IN SPREMEMBE V UPORABNIŠKEM DOJEMANJU SPLETNIH VSEBIN
Tamara Prejac, 2015, magistrsko delo

Opis: Z razvojem spleta se je delo tiskanih medijev spremenilo. Časopisi so začeli podajati vsebine prek spleta, kar je pripeljalo do spremembe načina dela novinarjev in posledično reorganizacije uredništev. Splet je s svojimi značilnostmi vplival na način pisanja člankov in omogočil razvoj drugačnih novinarskih žanrov. Vse spremembe, ki jih je prinesel splet, vplivajo tudi na končne uporabnike in na njihovo dojemanje tiskanih medijev na spletu ter spletnih člankov v primerjavi s tiskanimi.
Ključne besede: spletno novinarstvo, multimedijsko novinarstvo, konvergenca, občinstvo, medijski žanri
Objavljeno v DKUM: 05.06.2015; Ogledov: 1674; Prenosov: 248
.pdf Celotno besedilo (7,43 MB)

3.
UPORABNOST TELEVIZIJSKIH VSEBIN V SPLETNEM NOVINARSTVU
Miha Vake, 2013, diplomsko delo

Opis: S tehnološkim napredkom in pohitritvijo internetnih povezav pridobiva internet kot medij sporočanja, vedno večjo veljavo. Z internetom je televizija postala bolj prilagodljiva, ker omogoča gledalcu, da si lahko oddajo ogleda takrat, ko ima čas. Namen diplomskega dela je predstaviti uporabnost televizijskih vsebin v spletnem novinarstvu na RTV Slo in izbranih Evropskih medijskih hišah. Prikazane so značilnosti in razvoj spletnega novinarstva, televizijske vsebine v spletnem novinarstvu, saj se zaradi tehnološkega napredka spreminja spletno novinarstvo. Diplomsko delo sestavlja tudi empirična raziskava s pomočjo anketnega vprašalnika, v katero je bila vključena slovenska populacija različnih starosti.
Ključne besede: spletno novinarstvo, konvergenca, internet, spletna televizija
Objavljeno v DKUM: 10.07.2013; Ogledov: 5322; Prenosov: 213
.pdf Celotno besedilo (1,41 MB)

4.
ANALIZA NOVINARSKIH VSEBIN SPLETNIH IZDAJ SLOVENSKIH ČASOPISOV IN PORTALA DOSTOP.SI
Matej Goznik, 2012, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo se osredotočili na spletne predstavitve slovenskih dnevnih časopisov. Zanimalo nas je, ali so novice na spletnih straneh časopisov le reprodukcija novic, ki jih lahko najdemo v tiskanih oblikah. Osredotočili smo se na spletne novice in s pomočjo analize ugotovili, ali imajo dodane značilnosti, ki jih ponuja splet. Definirali smo karakteristike spletnega novinarskega dela. Natančneje smo predstavili spretnosti in standarde, ki naj bi jih spletni novinarji upoštevali. Z analizo slovenskih časopisnih portalov smo ugotovili podobnosti in razlike med portali. Za konec smo primerjali ugotovljene značilnosti časopisnih portalov s študentskim portalom Dostop.si.
Ključne besede: splet, spletni časopisi, interaktivnost, hiperpovezava, spletno novinarstvo
Objavljeno v DKUM: 20.04.2012; Ogledov: 8206; Prenosov: 216
.pdf Celotno besedilo (2,59 MB)

Iskanje izvedeno v 0.78 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici