| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 118
Na začetekNa prejšnjo stran12345678910Na naslednjo stranNa konec
1.
Uporaba ogrodja NgRx v spletnih aplikacijah na osnovi ogrodja Angular
Aljaž Marš, 2024, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo obravnavali ogrodje NgRx in njegove knjižnice ter njihovo uporabo na praktičnem primeru spletne aplikacije, razvite v ogrodju Angular. Cilj naloge je bil preučiti in predstaviti, kako NgRx omogoča učinkovito upravljanje stanja aplikacije ter sinhronizacijo podatkov med različnimi deli aplikacije. Aplikacija vključuje vse glavne komponente NgRx in je zasnovana tako, da ponazarja prednosti tega ogrodja, zlasti v večjih in bolj kompleksnih projektih, kjer je ključna potreba po razširljivosti in nadzoru nad stanjem aplikacije.
Ključne besede: ogrodje, NgRx, Angular, spletne aplikacije, stanje
Objavljeno v DKUM: 04.03.2025; Ogledov: 0; Prenosov: 25
.pdf Celotno besedilo (4,77 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Gradnja dinamičnih aplikacij z uporabo knjižnice React : Interno učno gradivo pri predmetu Ogrodja in okolja za razvoj spletnih rešitev
Gregor Jošt, 2025, drugo učno gradivo

Opis: V tem gradivu so predstavljene ključne zasnove razvoja dinamičnih aplikacij v Reactu, kot so virtualni DOM, stanje komponent, pogojni izrisi, izris seznama in odzivi na dogodke. Te zasnove omogočajo začetek razvoja dinamičnih aplikacij.
Ključne besede: spletne aplikacije, dinamične aplikacije, razvoj dinamičnih aplikacij, knjižnica React
Objavljeno v DKUM: 20.01.2025; Ogledov: 0; Prenosov: 10
.pdf Celotno besedilo (561,84 KB)

3.
React strežniške komponente : Interno učno gradivo pri predmetu Ogrodja in okolja za razvoj spletnih rešitev
Gregor Jošt, 2025, drugo učno gradivo

Opis: To gradivo se osredotoča na različne pristope in strategije upodabljanja spletnih aplikacij, ki vključujejo tako tehnike, ki potekajo na strani odjemalca kot tudi na strežniški strani. V prvem delu so obravnavane osnove upodabljanja spletnih strani, pri čemer se podrobno preučujejo različni pristopi, kot so upodabljanje na strani odjemalca, strežnika in statično generiranje strani. Naslednji del se poglobi v strežniške komponente, ki so novost pri razvoju spletnih aplikacij. Določene so različne vrste strežniških komponent in njihov vpliv na interaktivnost aplikacij. V nadaljevanju je predstavljeno, kaj so strežniške akcije in kako se povezujejo z obrazci v spletnih aplikacijah. Na koncu so povzeti glavni sklepi in zaključki raziskave, ki ponujajo smernice za nadaljnje raziskovanje in uporabo teh tehnik v praksi.
Ključne besede: spletne aplikacije, strežniške komponente, React
Objavljeno v DKUM: 20.01.2025; Ogledov: 0; Prenosov: 5
.pdf Celotno besedilo (582,60 KB)

4.
Uporabniški vmesnik spletne aplikacije za zaznavanje poplav
Teja Kovačič, 2024, magistrsko delo

Opis: Cilj magistrskega dela je bil razviti prototip uporabniškega vmesnika spletne aplikacije za zaznavanje poplav v okviru mednarodnega študentskega projekta. Z deskriptivno metodo je bila pregledana literatura in opisani ključni pojmi uporabniških vmesnikov, grafičnega oblikovanja, spletnih aplikacij in medkulturne komunikacije. Primerjalna analiza različnih strokovnih virov je razkrila najučinkovitejše pristope k estetskemu oblikovanju. Na podlagi teoretičnih izhodišč je bil razvit prototip, ki je bil testiran z vprašalnikom UEQ za pridobitev ocene o uporabniški izkušnji. Rezultati so pokazali, da dobro zasnovan vmesnik, ki upošteva oblikovalska načela, bistveno izboljša učinkovitost in uporabniško izkušnjo spletnih aplikacij.
Ključne besede: uporabniški vmesnik, spletne aplikacije, UI oblikovanje, grafično oblikovanje, medkulturna komunikacija
Objavljeno v DKUM: 23.12.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 25
.pdf Celotno besedilo (3,66 MB)

5.
Malokodno programiranje z APEX-om : priročnik s praktičnimi primeri
2024

Opis: V učbeniku predstavljamo Oracle Application Express (APEX), platformo za malokoden razvoj podatkovno usmerjenih spletnih aplikacij. Cilj učbenika je bralce opremiti z veščinami za učinkovito uporabo orodja APEX pri realnih poslovnih izzivih. V prvem delu so v dvanajstih poglavjih obravnavane osnove okolja APEX, vključno z nastavitvijo okolja, pripravo podatkovne baze, navigacijo, izmenjavo podatkov, izdelavo aplikacij, upravljanjem poročil in obrazcev ter delom v skupini. V drugem delu je predstavljenih dvanajst poslovnih primerov, ki omogočajo celovito razumevanje razvoja aplikacij z vidika poslovanja, podatkov in uporabniškega vmesnika. Vsak primer vključuje poslovne poglede, opredelitve problemov, primere uporabe, podatkovne modele in aplikacijske vmesnike. Učbenik je zasnovan za približno 75 ur študija in je primeren tako za izkušene razvijalce kot za začetnike. Vključuje dodatno gradivo, kot so izvožene aplikacije, skripte, podatki in video vaje za lažje učenje.
Ključne besede: malokodno programiranje, razvoj aplikacij, spletne aplikacije, Oracle APEX, praktični primeri
Objavljeno v DKUM: 01.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 27
.pdf Celotno besedilo (42,14 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

6.
Uporaba spletnih aplikacij in orodij za pomoč managementu podjetja
Nina Kitel, 2023, diplomsko delo

Opis: V digitalni dobi se management podjetij sooča z izzivi hitro spreminjajočega se poslovnega okolja, kjeragilnost, učinkovitost in inovativnostpostajajo ključni dejavniki uspeha. Spletna orodja in aplikacije so postaliodličen pripomoček za uspešno obvladovanje teh izzivov,saj omogočajo prehod iz tradicionalnih pristopov k bolj prilagodljivim, učinkovitim in hitrim načinom dela.V diplomskinalogise osredotočamo prav na to preobrazbo, pri čemer v ospredje postavimo analizo aplikacij za namen izboljšanja projektnega managementa, komuniciranja v podjetju terupravljanja človeškihvirov.Vteoretičnemdeludiplomske naloge predstavimomanagement v digitalni dobi,vosrednjemdelunaloge pa obravnavamoorodjaTrello, Asana, Jira, Slack,Zoom, Gusto in Workable.Programske opremeopišemoz vidika funkcionalnosti,finančnega aspekta (plačljivih planov) ter prednosti in slabosti.V študiji primerapreko intervjujapredstavimovrednosti aplikacijeza podjetje še iz prve roke. V sklepu so povzete glavne ugotovitve naloge, ki poudarjajo pomembnost učinkovitega upravljanja s pomočjo spletnih aplikacij in orodij v sodobnem poslovnem okolju.S sklepom diplomske naloge povzamemo bistvene ugotovitve. Te izpostavljajo ključno vlogo spletnih aplikacij in orodij pri doseganju učinkovitega managementa v sodobnem poslovnem okolju.Z aplikacijami Trello, Asana in Jira podjetje učinkoviteje izpolnjuje naloge projektnega managementa, aplikaciji Slack in Zoompospešitainizboljšata komuniciranje v podjetju,aplikaciji Gusto in Workable pa bistveno olajšataupravljanjezaposlenih.Omeniti velja,da pravilna implementacija in uporaba teh rešitev nistazgolj tehnični vidik, ampak predstavljatastrateški korak, ki organizacijamomogoča, da premagajo izzive ter ohranijo konkurenčno prednost na trgu.
Ključne besede: spletna orodja, spletne aplikacije, management, podjetje, projektni management, komuniciranje, upravljanje s človeškimi viri
Objavljeno v DKUM: 03.11.2023; Ogledov: 472; Prenosov: 110
.pdf Celotno besedilo (2,99 MB)

7.
Komunikacija Oracle APEX in Hibis informacijskega sistema s perifernimi napravami : diplomsko delo
Peter Pecl, 2023, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu predstavljamo, kako smo v podjetju HRC Informacijski inženiring d.o.o. izdelali koncept za direktno komunikacijo perifernih naprav s spletno tehnologijo Oracle APEX. Na začetku predstavljamo model Hibis in opisujemo, zakaj prihaja do porasta spletnih aplikacij. Predstavljene so tudi tehnologije, ki jih podjetje uporablja. Temeljna dela diplomskega dela sta opis problema in zasnova koncepta za rešitev problema. Prikazani so postopek raziskave, nove uporabljene tehnologije in implementacija koncepta.
Ključne besede: Oracle APEX, periferne naprave, Hibis, koncept, spletne aplikacije
Objavljeno v DKUM: 12.07.2023; Ogledov: 526; Prenosov: 61
.pdf Celotno besedilo (1,06 MB)

8.
Sistem za uvrstitev spletnih virov na podlagi spletnega grafa : magistrsko delo
Leon Kutoš, 2022, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo se navezuje na razvoj sistema za uvrščanje spletnih strani, kjer uporabimo spletni pajek, algoritem TF-IDF ter algoritma PageRank in TrustRank. Razvili smo sistem, ki je sestavljen iz pridobivanja podatkov s pomočjo spletnega pajka, grupiranje po vsebinski tematiki ter računanje PageRank in TrustRank vrednosti posameznih spletnih strani. Sistem smo testirali na dvema realnima in dvema sintetičnima scenarijema. V vseh primerih je sistem uspešno ustvaril spletni graf in spletne strani uvrstil po njihovi pomembnosti. Predlagan sistem omogoča učinkovit pregled nad spletnimi povezavami ter uvrstitev spletnih strani glede njihove pomembnosti.
Ključne besede: spletni graf, PageRank, TrustRank, spletne aplikacije
Objavljeno v DKUM: 21.10.2022; Ogledov: 520; Prenosov: 81
.pdf Celotno besedilo (1,57 MB)

9.
Penetracijsko testiranje spletnih aplikacij angular in integracija mehanizmov za njihovo dodatno zaščito : magistrsko delo
Marko Šmid, 2022, magistrsko delo

Opis: Vdori v spletne aplikacije in kraja informacij predstavljajo grožnjo poslovnim sistemom. V magistrskem delu opravljamo penetracijsko testiranje spletne aplikacije TRONoffice. Predlagali bomo različne teste in metode, s katerimi je penetracijsko testiranje mogoče opraviti. Podali bomo tudi mehanizme, s katerimi je mogoče povečati varnost spletnih aplikacij. Za boljše razumevanje najprej predstavimo spletno aplikacijo, za katero opravljamo penetracijsko testiranje ter obrazložimo tehnike in metode, ki jih je mogoče uporabiti pri testiranju. V nadaljevanju opišemo penetracijsko testiranje spletne aplikacije in podamo rešitve za najdene varnostne pomanjkljivosti. Na koncu predstavimo mehanizme, ki smo jih za dodatno zaščito, vključili v aplikacijo.
Ključne besede: Penetracijsko testiranje, spletna aplikacija, varnost spletne aplikacije, dvostopenjska verifikacija.
Objavljeno v DKUM: 19.08.2022; Ogledov: 731; Prenosov: 141
.pdf Celotno besedilo (2,28 MB)

10.
Razvoj spletne aplikacije mojportal : diplomsko delo
Matjaž Centrih, 2022, diplomsko delo

Opis: Zaradi vse večje potrebe po čim lažjem pridobivanju informacij in komunikaciji med podjetjem ter zaposlenim sem se odločil, da za svojo diplomsko delo s pomočjo podjetja Bass d. o. o., Celje izdelam spletno aplikacijo »MojPortal«. Namen aplikacije je pridobivanje podatkov iz ostalih BASS programov in vizualizacijo le-teh, obenem pa tudi za olajševanje komunikacije med zaposlenim in upravo podjetja. Aplikacija je izdelana po načrtu vseh ostalih aplikacij omenjenega podjetja v jeziku Java s pomočjo platforme Vaadin.
Ključne besede: Osebni portal, Java, Vaadin, Payara, spletne aplikacije, spletni servisi, masovni podatki, zaposleni, podjetje in komunikacija
Objavljeno v DKUM: 04.08.2022; Ogledov: 879; Prenosov: 0

Iskanje izvedeno v 0.18 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici