| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Izgradnja in avtomatizacija laboratorijskega sistema za pozicioniranje s servopogonom in trifaznim elektromotorjem : diplomsko delo
Žan Golob, 2022, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo temelji na izgradnji in avtomatizaciji laboratorijskega sistema za pozicioniranje s servopogonom in trifaznim elektromotorjem. Izgradnja sistema je zasnovana na načrtovanju in tisku-3D komponent ter priključitvi električnih komponent proizvajalca Mitsubishi Electric. Avtomatizacija sistema pa je temeljila na uporabi programske opreme proizvajalca Mitsubishi Electric, pri čemer smo v diplomskem delu avtomatizirali in inicializirali vse uporabljene električne komponente. Nazadnje je sledilo še preizkušanje izgrajenega in avtomatiziranega sistema za pozicioniranje, pri čemer smo preizkusili delovanje sistema ter odpravili morebitne napake. Izgrajen laboratorijski sistem je namenjen uporabi v laboratoriju kot didaktični modul pri laboratorijskih vajah.
Ključne besede: Sistem za pozicioniranje, avtomatizacija, Misubishi Electric, servopogon, trifazni elektromotor, frekvenčni pretvornik.
Objavljeno v DKUM: 07.11.2022; Ogledov: 745; Prenosov: 53
.pdf Celotno besedilo (5,52 MB)

2.
Razvoj krmilnega sistema rotacijskega inverznega nihala : magistrsko delo
Dalibor Mohorko, 2020, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu sta opisana izgradnja rotacijskega inverznega nihala in razvoj krmilnega sistema z opremo Mitsubishi. Predstavljena je mehanska konstrukcija in izpeljan dinamični model. Opisani so nujne nastavitve in program za vodenje servopogona preko industrijskega Ethernetnega standarda CC-Link in analognega vodenja. Načrtovan je kaskadni PD-regulator in predstavljeni so algoritmi za zanihaj v pokončni položaj in pokončno stabilizacijo. Meritve kotov se izvajajo z inkrementalnimi dajalniki. Simulacija in testiranje sta izvedena v okolju Matlab/Simulink. Narejen je uporabniški vmesnik, ki omogoča popoln nadzor nad krmilnim sistemom.
Ključne besede: PLK, servopogon, rotacijsko inverzno nihalo, Mitsubishi, modeliranje, regulacija
Objavljeno v DKUM: 03.11.2020; Ogledov: 1280; Prenosov: 260
.pdf Celotno besedilo (6,33 MB)

3.
Avtomatizacija stroja za vstavljanje statorjev z uporabo robotske roke in strojnega vida
Tadej Papotnik, 2017, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je predstavljena avtomatizacija stroja za vstavljanje statorjev z uporabo robotske roke proizvajalca ABB, modelom IRB 120 ter industrijske kamere Omron FQ2-S15100F. Natančno je razložen postopek vstavljanja statorjev. Predstavljena je zasnova sistema ter programiranje kamere, robota in servokrmilnikov. Podrobno je predstavljen program PLK, ki je skrbel za krmiljenje celotnega procesa. V prilogah se nahaja natančna predstavitev uporabljene strojne in programske opreme.
Ključne besede: avtomatizacija, strojni vid, robotska roka, servopogon, posluževalni stroj
Objavljeno v DKUM: 21.12.2017; Ogledov: 1323; Prenosov: 183
.pdf Celotno besedilo (6,10 MB)

4.
Snovanje in izdelava sistema vodenja elektrohidravlične linearne servo osi
Nejc Pirc, 2017, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu so opisani posamezni sklopi hidravličnega linearnega servosistema ter sestava močnostnega in krmilnega električnega dela. Zasnovan je uporabniški vmesnik z možnostjo položajne regulacije batnice ter preskušanje različnih metod optimizacij regulatorjev. V uvodnem delu so podrobneje opisani krmilnik in dodatni moduli, kateri so uporabljeni za zajemanje podatkov in vodenje servosistema. Izdelan je program za zajemanje podatkov senzorjev in zaprtozančno vodenje batnice z uporabo regulatorjev. Za hitrejšo in lažjo nastavitev parametrov regulatorja in nastavitev različnih trajektorij vodenja, je izdelan namenski uporabniški vmesnik. Na koncu magistrskega dela so predstavljeni osnovni koncepti vodenja hidravličnega servosistema ter testirani različni koncepti optimizacij regulatorjev.
Ključne besede: servohidravlika, linearni servopogon, TwinCAT3, regulacija
Objavljeno v DKUM: 24.10.2017; Ogledov: 1440; Prenosov: 148
.pdf Celotno besedilo (3,68 MB)

5.
6.
Iskanje izvedeno v 0.1 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici