| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Priprava projekta selitve podjetja iz najetih v lastne prostore na primeru podjetja MF-CT d.o.o.
Samo Fijavž, 2015, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo se osredotočili na pripravo projekta selitve podjetja na realnem primeru podjetja MF-CT d.o.o. iz Ljutomera. V teoretičnem delu smo predstavili osnove projektov, projektnega menedžmenta ter konkurenčne prednosti. S pomočjo teorije smo nato prikazali pripravo projekta selitve podjetja na primeru podjetja MF-CT d.o.o. Pripravili smo vsebinsko zasnovo za selitev, določili objektne in namenske cilje, pripravili terminski plan selitve ter ocenili tveganja projekta. Prav tako smo razčlenili ekonomiko projekta in določili rentabilnost projekta.
Ključne besede: Projektni menedžment in projekti, priprava projekta, selitev proizvodnje, zagonski elaborat projekta, ganntov diagram, konkurenčna prednost.
Objavljeno v DKUM: 14.04.2015; Ogledov: 3796; Prenosov: 785
.pdf Celotno besedilo (1,51 MB)

2.
GOSPODARSKO-TRGOVINSKI POLOŽAJ KITAJSKE V SVETU
Bojana Osrajnik, 2012, diplomsko delo

Opis: Ljudska Republika Kitajska se danes uvršča na drugo mesto največjih gospodarstev na svetu in je največja svetovna izvoznica. S svojo vlogo druge največje posojilodajalke na svetu, je še učvrstila svoj položaj na mednarodnem trgu. Tako si danes brez Kitajske ne moremo več predstavljati globalnega trga in svetovnega političnega dogajanja. Hiter vzpon kitajskega gospodarstva pa državi prinaša tako prednosti, kot tudi številne nevarnosti. Kitajska ni le velika svetovna izvoznica, temveč tudi velika uvoznica. Za vstop morajo tuja podjetja prestaviti vsaj del svoje proizvodnje na Kitajsko, ki je največja prejemnica neposrednih tujih investicij na svetu. Čeprav je bil vstop Kitajske v Svetovno trgovinsko organizacijo pomemben korak njene integracije v svetovni gospodarski red, se še vedno kažejo izjemni problemi. Če pogledamo z vidika mreže je danes Kitajska največji svetovni »centralni« trgovec, z največjimi povezavami z drugimi glavnimi globalnimi igralci. Ob izbruhu svetovne gospodarske krize se je Kitajska z velikim stimulativnim paketom osredotočila na prestrukturiranje gospodarstva, iz izvozno orientirane rasti na bolj potrošniško osnovano gospodarstvo, in izboljšanje svoje infrastrukture. Kitajska se danes srečuje z izzivom, da tudi v prihodnje zagotovi vzdržljivo rast iz socialnega, gospodarskega, ekološkega in okoljskega vidika.
Ključne besede: Ljudska republika Kitajska, zunanja trgovina, selitev proizvodnje, pravice intelektualne lastnine, svetovna gospodarska ureditev, neposredne tuje investicije, gospodarska rast.
Objavljeno v DKUM: 29.08.2012; Ogledov: 3508; Prenosov: 242
.pdf Celotno besedilo (2,08 MB)

Iskanje izvedeno v 0.03 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici