| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Konstruiranje naprave za površinsko hlajenje valjev : diplomsko delo
Denis Marš, 2022, diplomsko delo

Opis: Toplotna obdelava je ključni del v postopku izdelave kvalitetnega izdelka, v tem primeru valja. Med postopkom izdelek večkrat segrevamo in ohlajamo, da s tem zmanjšamo zaostale napetosti v valju in zagotovimo ustrezno trdoto. Diplomsko delo zajema konstruiranje naprave, katere naloga je ta, da med procesom toplotne obdelave po ciklu segrevanja opravlja proces prislinega hlajenja. Proces prisilnega hlajenja, ki bo potekal na napravi je sledeč. Segret valj, ki se bo horizontalno položil na napravo se mora med delovanjem vrteti, posledično enakomerno ohlajati po celotni površini, škaja, ki nastane med ohlajevanjem se mora avtomatsko odstraniti, zagotoviti se mora ustrezna zaščita pred hlajenjem na delih valja kjer je to zahtevano in hkrati se mora zagotoviti tudi, da se valj med celotnim procesom ne bo pomikal v smeri svoje horizontalne osi.
Ključne besede: toplotna obdelava, prisilno hlajenje, zaostale napetosti, ustrezna trdota, enakomerno hlajenje, segrevanje.
Objavljeno v DKUM: 13.07.2022; Ogledov: 634; Prenosov: 0

2.
REGULACIJA TEMPERATURNE KOMORE
Darko Hrženjak, 2011, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo zajema analizo, modeliranje in simuliranje, načrtovanje in izvedbo regulatorja temperature v komori z vgrajenim sistemom hlajenja in segrevanja. Podan je postopek določanja parametrov PI–regulatorja z metodo stopničnega odziva Ziegler in Nichols. Model komore je zapisan v obliki prenosne funkcije poenostavljenega toplotnega vezja po analogiji s koncentriranimi RC elementi. Izvedba regulatorja je digitalna, z uporabo 8–bitnega mikrokrmilnika. Želeno temperaturo lahko nastavljamo v razponu med -5°C in 50°C s korakom 0,1°C. Ločljivost uporabljenega digitalnega termometra znaša 0,0625°C. Delovno področje komore je med 5°C in 35°C.
Ključne besede: temperaturna komora, hlajenje, segrevanje, PI–regulator, regulacija temperature, RC toplotni model, simulacije
Objavljeno v DKUM: 30.03.2011; Ogledov: 3746; Prenosov: 326
.pdf Celotno besedilo (8,74 MB)

3.
Iskanje izvedeno v 8.35 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici