| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Brezžični prenos energije z dvojnim DD navitjem : doktorska disertacija
Nataša Prosen, 2022, doktorska disertacija

Opis: V tej nalogi je predstavljen razvoj nove strukture oddajnih in sprejemnih navitij za brezžični prenos energije. Razvita nova struktura navitij je zasnovana na osnovi navitij z usmerjenim magnetnim pretokom. Navitja omogočajo prenos večje gostote moči na enaki površini, kot že znana navitja. Zaradi razlike v novi strukturi navitij je bilo potrebno prilagoditi tudi sam sistem za brezžični prenos energije. Predstavljeni sta dve strukturi pretvornikov za vzbujanje navitij, ki omogočata prenos večje gostote moči. Za potrebe regulacije sistema z novo strukturo navitij, je bil izdelan linearni, malo-signalni model sistema. Na podlagi simulacije s programom Matlab, so bili izdelani in preizkušeni različni regulatorji. Načrtana sta bila regulator izhodne napetosti in regulator izhodnega toka. Na koncu je bilo delovanje nove strukture navitij preverjeno tudi na eksperimentalnem sistemu za brezžični prenos energije manjše moči. Primerjali smo izkoristek sistemov in največjo preneseno moč. Preizkusili smo integracijo tokovne in napetostne regulacije.
Ključne besede: brezžični prenos energije, induktivni prenos energije, razvoj navitij, DD navitja, večja gostota prenosa moči, napetostna in tokovna regulacija
Objavljeno v DKUM: 09.03.2023; Ogledov: 934; Prenosov: 238
.pdf Celotno besedilo (22,26 MB)

2.
EKSPERIMENTALNA ANALIZA DVOJNO NAPAJANEGA ASINHRONSKEGA GENERATORJA
Žan Kolarič, 2018, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljena simulacijska in eksperimentalna analiza dvojno napajanega asinhronskega stroja, ki se najpogosteje uporablja za generacijo moči v vetrnih elektrarnah. Najprej so opisani uveljavljeni načini regulacije moči dvojno napajanega asinhronskega generatorja, ki se razlikujejo po izbiri koordinatnega sistema v katerem je stroj obravnavan. Nato je izpeljan model stroja v orientaciji statorskega magnetnega sklepa, ki smo ga uporabili za simulacijsko in eksperimentalno analizo. Predstavljen je postopek določitve tokovnih regulatorjev in regulatorjev delovne in jalove moči. Izpostavljena je problematika določanja pravilne orientacije statorskega magnetnega sklepa in ostale težave, ki nastopijo pri realizaciji vodenja dvojno napajanega asinhronskega generatorja v praksi. Na koncu naloge so predstavljeni rezultati simulacijske ter eksperimentalne analize regulacije rotorskih tokov ter oddane delovne in jalove moči.
Ključne besede: dvojno napajani asinhronski generator, regulacija moči, laboratorijski model
Objavljeno v DKUM: 09.10.2018; Ogledov: 1552; Prenosov: 210
.pdf Celotno besedilo (6,08 MB)

3.
LABORATORIJSKI PROTOTIP STATIČNEGA KOMPENZATORJA
Jernej Černelič, 2012, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu so predstavljene možnosti izvedbe trifaznega statičnega kompenzatorja. Predstavljena je zgradba trifaznega kompenzatorja skupaj z dimenzioniranjem izhodnega filtra. Regulacija je izvedena v sinhrono vrtečem koordinatnem sistemu d-q, pri čemer so uporabljeni PI regulatorji. Podan je tudi način določitve ojačanj regulatorja. Delovanje kompenzatorja je najprej predstavljeno s simulacijo v programskem paketu Matlab/Simulink. Nato smo delovanje preskusili še na laboratorijskem prototipu, ki smo ga s pomočjo digitalnega signalnega procesorja sinhronizirali z omrežjem.
Ključne besede: trifazni razsmernik, DC-AC pretvornik, LCL filter, regulacija toka, regulacija delovne in jalove moči, vektorska pulzno širinska modulacija, statični kompenzator
Objavljeno v DKUM: 21.03.2012; Ogledov: 3136; Prenosov: 307
.pdf Celotno besedilo (4,12 MB)

4.
5.
SPICE - model enofaznega boost usmernika s korekcijo faktorja moči : diplomsko delo
Metka Teršek, 1993, diplomsko delo

Ključne besede: faktor moči, usmerniki, tokovna regulacija
Objavljeno v DKUM: 26.07.2007; Ogledov: 2206; Prenosov: 0

6.
Iskanje izvedeno v 0.11 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici