| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Elektronski osebni trener
Kevin Toth, 2017, diplomsko delo

Opis: Danes se veliko več ljudi ukvarja s športom kot kdaj koli poprej, zato je dobra tehnična podprtost ključnega pomena, da je športna aktivnost zabavna in tehnično dovršena. Veliko profesionalnih in polprofesionalnih športnikov hrepeni po boljših rezultatih in pomoč išče pri osebnih trenerjih. Taka vrsta treninga je draga in zamudna. Ves koncept elektronskega osebnega trenerja ali Ianiste, kot smo ga poimenovali, sloni na tem, da je subjekt (v tem primeru športnik, ki želi dovršiti svojo fizično pripravljenost) pod konstantnim drobnogledom. V diplomskem delu so tako opisani celotna ideja projekta ter cilji, ki smo jih uspeli realizirati, saj ta projekt zahteva veliko več znanja in finančnih vložkov, da bi ga lahko v celoti dokončali.
Ključne besede: osebni trener, trenažni proces, individualno treniranje, radijska komunikacija, Bluetooth Smart 4.0
Objavljeno v DKUM: 24.10.2017; Ogledov: 1352; Prenosov: 167
.pdf Celotno besedilo (3,90 MB)

2.
UPORABA IDENTIFIKACIJE RFID IDENTIFIKACIJE V PODPORNIH ŽIVLJENJSKIH OKOLJIH
Mihael Kegl, 2013, diplomsko delo

Opis: Radiofrekvenčna identifikacija (RFID) je tehnologija, ki predstavlja naslednji korak v razvoju tehnologij identifikacije ter nadgradnjo funkcionalnosti črtne kode. RFID deluje po principu brezžične komunikacije med čitalnikom in značko. Vsaka značka ima svojo unikatno identifikacijsko številko, to pa ponuja veliko različnih prednosti pri uporabi te tehnologije. V diplomski nalogi smo predstavili delovanje RFID in raziskali različne možnosti uporabe. Na teoretičnem primeru smo prikazali uporabo tehnologije v podpornem življenjskem okolju
Ključne besede: identifikacijski sistemi, radijska komunikacija, značka RFID, čitalnik RFID, podporna življenjska okolja
Objavljeno v DKUM: 25.09.2013; Ogledov: 2157; Prenosov: 163
.pdf Celotno besedilo (2,74 MB)

3.
RAZVOJNI MODUL ZA BREZŽIČNO KOMUNIKACIJO Z BREZPILOTNIM LETALOM
Robert Pisar, 2009, diplomsko delo

Opis: V nalogi smo predstavili razvojni modul za brezžični prenos podatkov iz brezpilotnega letala, pri čemer smo morali upoštevati splošni akt o načrtu uporabe radijskih frekvenc, ki je bil objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije, številki 10/2006 in 17/2006, ter v Uredbi o načrtu razporeditve radiofrekvenčnih pasov, ki je bila objavljena v Uradnem listu Republike Slovenije, številka 107/04. Podali smo pregled različnih frekvenčnih pasov in utemeljili izbiro na frekvenčnem območju 868 MHz. Za prenos podatkov uporabljamo brezžično komunikacijo. Merilni in komunikacijski sistem, ki se uporabljata v brezpilotnem letalu, morata imeti predvsem majhne dimenzije, težo ter porabo. Brezpilotno letalo vodi pilot z Zemlje, zato je razdalja med letalom in pilotom omejena z vidljivostjo; za komunikacijo zadostuje domet okrog 2 km. Temeljito smo proučili modul RC1280HP in protokol RC232. Glede na domet modulov smo določili potrebne elemente vezja. Kreirali smo lastno knjižnico in predstavili programsko orodje Altium Designer. Preverili smo komunikacijo in testiranje dometa razvojnega modula.
Ključne besede: Ključne besede: radijska frekvenca, brezpilotno letalo, brezžična komunikacija, komunikacijski sistem, razvojni modul, elektronsko vezje, demonstracijska plošča.
Objavljeno v DKUM: 25.03.2009; Ogledov: 3369; Prenosov: 232
.pdf Celotno besedilo (1,27 MB)

4.
Iskanje izvedeno v 0.09 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici