| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Nepristno naključna pulzno-gostotna modulacija za zmanjšanje elektromagnetnih motenj : magistrsko delo
Matej Uršnik, 2019, magistrsko delo

Opis: Pri razvoju elektronskih naprav se premalo zavedamo pomena elektromagnetne skladnosti. Večina razvijalcev se z njo sreča tik pred zaključkom projekta, ko projekt pošljemo na testiranje v laboratorij za pridobitev certifikatov o skladnosti. Elektromagnetna skladnost ni ovira pred zaključkom projekta, je pa pomemben varnostni mehanizem, ki skrbi za varnost in nemoteno delovanje naprav. Namen magistrske naloge je izdelava H-mosta in implementacija ter evaluacija predlaganega algoritma, ki omogoča zmanjševanje sevalnih in prevodnih elektromagnetnih motenj. Meritve bomo opravili na enosmernem elektromotorju v polgluhi elektromagnetni komori.
Ključne besede: elektromagnetna skladnost, elektromagnetne motnje, enosmerni električni motor, nepristno naključna pulzno-gostotna modulacija
Objavljeno v DKUM: 27.06.2019; Ogledov: 1573; Prenosov: 115
.pdf Celotno besedilo (11,18 MB)

2.
Zaprtozančno vodenje zapornega pretvornika s pulzno gostotno modulacijo
Tomaž Oprešnik, 2017, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V diplomskem delu so predstavljeni DC-DC pretvorniki, njihova zgradba in pomen. Podrobneje smo predstavili zaporni pretvornik. Opisana je napetostna regulacija takšnega pretvorniškega sistema, s katero je možno natančno nastaviti vrednost izhodne napetosti pretvornika ter pulzno gostotna modulacija, s katero želimo doseči višje stikalne frekvence kot pri pulzno širinski modulaciji. Pretvornik in napetostno regulacijo smo načrtovali v simulacijskem programskem orodju Matlab/Simulink. Izdelali smo tudi dejanski pretvornik in na njem izvedli poizkuse. Za vodenje pretvornika smo uporabili digitalni signalni krmilnik.
Ključne besede: zaporni pretvornik, DC-DC pretvornik, pulzno gostotna modulacija, regulacije, PI- regulator, digitalni signalni krmilnik
Objavljeno v DKUM: 30.01.2018; Ogledov: 2815; Prenosov: 162
.pdf Celotno besedilo (2,06 MB)

3.
Pulzno gostotno moduliran mikrorazsmernik z aktivnim razklopitvenim tokokrogom
Lucijan Korošec, 2015, doktorska disertacija

Opis: V doktorski disertaciji obravnavamo področje enofaznih razsmerniških pretvornikov za posamezne fotovoltaične module, imenovanih mikrorazsmerniki. Pri teh sistemih vhod predstavlja fotovoltaični vir enosmerne in v delovni točki sistema konstantne moči, izhod pa v obliki lokalnega bremena ali električnega omrežja zahteva odjem z izmenično močjo. Posledično je zaradi nenehne razlike v proizvajani in porabljeni moči zahtevana razklopitev s čim manjšo energijsko posodo – razklopitvenim kondenzatorjem, kar predstavlja največji izziv obravnavane tematike, saj vrednost kapacitivnosti, napetostni nivoji in sama velikost razklopitvenega kondenzatorja določajo velikost, ceno in življenjsko dobo celotnega pretvornika. Hkrati velikost pretvornika oz. uporabljenih komponent določa predvsem stikalna frekvenca delovanja sistema, njeno dvigovanje in s tem zmanjševanje velikosti komponent pa omejujejo stikalne izgube uporabljenih tranzistorjev in diod, ki vodijo v slabši izkoristek pretvorbe energije. Glede na te izzive v doktorski disertaciji podajamo pregled obstoječih struktur mikrorazsmernikov in njihovih delovanj. Na podlagi dvostopenjskega mikrorazsmernika z enosmerno zbiralko (DC-linkom), ki dobro zaobide problem velikosti in življenjske dobe razklopitvenega kondenzatorja, smo predlagali novo strukturo pretvornika. Ta uvaja v konfiguracijo vezja aktivni razklopitveni tokokrog z razklopitvenim kondenzatorjem in visokofrekvenčno izmenično zbiralko (HFAC-link) ter v nasprotju z obstoječo rešitvijo omogoča izvedbo mehkega preklapljanja stikal, posledično pa uporabo visoke stikalne frekvence delovanja pretvornika. Zaradi specifičnega načina delovanja smo pri vodenju predlaganega mikrorazsmernika uporabili pulzno gostotno modulacijo. Vodenje pretvornika smo zaradi kompleksnosti in visoke stikalne frekvence (100 kHz) izvedli na programarljivem polju logičnih vrat (FPGA), samo delovanje predlagane strukture mikrorazsmernika pa smo eksperimentalno preverili.
Ključne besede: Mikrorazsmernik, pulzno gostotna modulacija, razklopitveni kondenzator, aktivni razklopitveni tokokrog, visokofrekvenčna izmenična zbiralka.
Objavljeno v DKUM: 09.12.2015; Ogledov: 2056; Prenosov: 238
.pdf Celotno besedilo (3,98 MB)

Iskanje izvedeno v 0.32 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici