| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 17
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Načrtovanje in razvoj spletne aplikacije stonks
Gal Jeromel, 2022, diplomsko delo

Opis: Mobilne aplikacije kot plačilno sredstvo postajajo vse bolj priljubljene. V diplomskem delu sta predstavljena ideja o novem načinu plačevanja in potek razvoja aplikacije za storitev plačevanja s pomočjo pametnega telefona. V osrednjem delu diplomskega dela sta opisana razvoj spletnega strežnika v slogu REST API in aplikacija za odjemalca od začetne postavitve baze do končnega urejanja videza aplikacije. Izdelava spletne strani s prikazom njenih elementov zaokroži celotno zgodbo razvoja ideje kot alternative obstoječim plačilnim aplikacijam. Uporaba unikatnih, privlačnih elementov spletne strani doda novo vrednost ter s tem poveča njeno uporabnost in privlačnost.
Ključne besede: razvoj aplikacije, spletna aplikacija, aplikacijski programski vmesnik, spletna stran
Objavljeno v DKUM: 30.01.2023; Ogledov: 627; Prenosov: 108
.pdf Celotno besedilo (975,95 KB)

2.
Avtentikacija spletnih uporabnikov z Web Authentication API : diplomsko delo
Klemen Lončar, 2021, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu raziščemo alternativo za avtentikacijo spletnih uporabnikov, imenovano Web Authentication API, ki na podlagi asimetričnega šifriranja zamenjuje uporabo gesel. Najprej razložimo osnovne pojme in trenutno uveljavljene načine avtentikacije v spletnih sistemih, nadaljujemo s podrobno raziskavo Web Authentication API-ja. Diplomsko delo zaključimo z implementacijo preproste spletne aplikacije, ki za avtentikacijo uporablja Web Authentication API.
Ključne besede: avtentikacija uporabnikov, Web Authentication API, aplikacijski programski vmesnik, asimetrično šifriranje
Objavljeno v DKUM: 18.10.2021; Ogledov: 1011; Prenosov: 90
.pdf Celotno besedilo (2,24 MB)

3.
Razvoj progresivne spletne aplikacije
Nejc Čelik, 2021, diplomsko delo

Opis: Progresivne spletne aplikacije so spletne aplikacije, narejene s pomočjo modernih tehnologij in aplikacijskih programskih vmesnikov (Application Programming Interface -API), ki so del modernih spletnih brskalnikov, kot sta na primer Google Chrome in Mozilla Firefox. Progresivne spletne aplikacije ponujajo razvijalcem možnost razvoja spletnih aplikacij, ki za razliko od klasičnih spletnih aplikacij omogočajo mnoge funkcionalnosti klasičnih aplikacij, razvitih za delovanje na določenih operacijskih sistemih in napravah, kot so dostop do aplikacije brez povezave do strežnika, potisna sporočila in delovanje v ozadju. V diplomskem delu predstavljamo delovanje in razvoj modula potrjevanja dostave, ki deluje znotraj progresivne spletne aplikacije. Razvili smo funkcije, ki omogočajo enostavno možnost shranjevanja in dostopa do podatkov znotraj brskalnika ter uporabo spletne aplikacije ne glede na povezavo s strežnikom in s katerimi smo nato razvili nov modul za potrjevanje dostave. Z novo aplikacijo želimo dodatno optimizirati in avtomatizirati proces potrjevanja dostave in uporabnikom omogočiti brezpapirno poslovanje.
Ključne besede: Progresivna spletna aplikacija, spletno programiranje, razvoj aplikacije, aplikacijski programski vmesnik, optimizacija procesa
Objavljeno v DKUM: 26.09.2021; Ogledov: 1258; Prenosov: 146
.pdf Celotno besedilo (1022,15 KB)

4.
Zasnova in izvedba postopka migracije aplikativnih programskih vmesnikov specifičnih naprav v univerzalni aplikativni programski vmesnik : magistrsko delo
Nejc Galof, 2019, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu predstavimo zasnovo splošnega aplikativnega programskega vmesnika za upravljanje naprav, razvitih v podjetju LOGICDATA. Glavni namen vmesnika je podjetju omogočiti celovito rešitev pri razvoju uporabniških aplikacij za posamezne naprave. Ta omogoča učinkovito dodajanje funkcionalnosti novih naprav v vmesnik, prav tako pa tudi pripadajoče transportne vmesnike in programske ovojnice, s katerimi omogočimo uporabo na različnih komunikacijskih protokolih, platformah ter implementacijo uporabniških aplikacij v različnih programskih jezikih. Primernost uporabe vmesnika smo prikazali na primeru migracije specifičnega vmesnika naprave LOGICLink na nov programski vmesnik. Z analizo programske kode smo potrdili ustreznost zasnovane arhitekture in učinkovitost delovanja, prav tako pa smo ocenili, da razvoj novih funkcionalnosti in vzdrževanje z uporabo novega vmesnika poteka ceneje in hitreje od razvoja vmesnikov za posamezne naprave.
Ključne besede: aplikativni programski vmesnik, arhitektura programske opreme, avtomatizacija, generalizacija vmesnika, pametno pohištvo
Objavljeno v DKUM: 23.12.2019; Ogledov: 1131; Prenosov: 34
.pdf Celotno besedilo (3,08 MB)

5.
Razvoj sistema za centralizirano upravljanje spletnih programskih vmesnikov in uporabnikov : diplomsko delo
Jan Marinič, 2019, diplomsko delo

Opis: V podjetju, pri katerem opravljam študentsko delo, smo se zaradi težav pri dodeljevanju pravic dostopov odločili za implementacijo orodja za obvladovanje spletnih programskih vmesnikov in uporabnikov. Cilj diplomskega dela je bil ustvariti orodje, s katerim bi razbremenili nekatere zaposlene na podjetju in hkrati ponudili strankam projektov PaaS novo funkcionalnost. V diplomskem delu smo spoznali osnove arhitekturnega stila REST in spletnih programskih vmesnikov ter podrobno opisali postopek implementacije aplikacije. Na podlagi intervjujev s končnimi uporabniki smo ugotovili, da uporaba nove rešitve za obvladovanje spletnih programskih vmesnikov in uporabnikov odpravi težave dodeljevanja enakih ključev večjemu številu strank ter dosega zastavljene cilje.
Ključne besede: arhitekturni stil REST, spletni programski vmesnik, avtorizacija, omejevanje dostopa
Objavljeno v DKUM: 23.11.2019; Ogledov: 7107; Prenosov: 73
.pdf Celotno besedilo (1,20 MB)

6.
Avtomatizacija programskega vmesnika rhino-grasshopper-sofistik v okviru bim-delotoka
Ludian Komini, 2019, magistrsko delo

Opis: BIM-delotok združuje metodologijo BIM in integrirana programska orodja, s katerimi lahko poenostavimo, prilagodimo in nadziramo celoten proces načrtovanja gradnje. Proceduralno modeliranje se je uveljavilo kot metoda BIM za avtomatizacijo izdelave variant BIM-modela v okviru BIM-delotoka. Znotraj BIM-delotoka in proceduralnega modeliranja ni bilo veliko storjenega za povečanje učinkovitosti v fazi načrtovanja konstrukcijskih elementov gradnje in za optimizacijo le-te. Izvajanje optimizacije v okviru BIM je redko, ker projektanti upoštevajo tradicionalne pristope. Magistrska naloga obravnava vse večje povpraševanje po integrirani platformi med arhitekturnim proceduralnim modeliranjem in optimizacijo konstrukcije, vendar znotraj BIMdelotoka. Od takšne programske platforme se pričakuje, da izboljša produktivnost, kakovost in trajnost ter zmanjša stroške in porabo materiala v fazi gradnje.
Ključne besede: proceduralno modeliranje, BIM-delotok, programski vmesnik, RhinoGrasshoper, Python, SOFiSTiK.
Objavljeno v DKUM: 14.11.2019; Ogledov: 1322; Prenosov: 192
.pdf Celotno besedilo (15,12 MB)

7.
Testiranje aplikacijskih programskih vmesnikov in sprotna integracija programske kode : diplomsko delo
Žan Sovinc, 2019, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je prikazano testiranje aplikacijskega programskega vmesnika, prikazovanje pokritosti testirane programske kode ter vzpostavitev cevovoda v servisu GitLab, kateri je zadolžen za sprotno integracijo in objavo aplikacije. Predstavil sem različne načine in vrste pisanja testov, opisal vse uporabljene knjižnice in aplikacije, ter prikazal uporabo in potek dela. Nalogo pa zaključimo s prikazom rezultatov.
Ključne besede: aplikacijski programski vmesnik, testi, pokritost programske kode, avtomatizirana integracija in objava programske kode
Objavljeno v DKUM: 13.11.2019; Ogledov: 1128; Prenosov: 161
.pdf Celotno besedilo (966,66 KB)

8.
Pametni telefon kot plačilno sredstvo
Klemen Hrastnik, 2018, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu smo na začetku predstavili področje mobilnega plačevanja z vidika delovanja, vključenih akterjev, področja varnosti in različnih pristopov. Predstavili smo stanje in rešitve razvoja mobilnega plačevanja v Sloveniji in po svetu. V nadaljevanju smo predstavili ponudnike programskih vmesnikov, ki omogočajo integracijo storitev mobilnega plačevanja v mobilne aplikacije. Za vsakega izmed ponudnikov storitev plačevanja smo predstavili proces integracije programskega vmesnika v mobilno aplikacijo na operacijskem sistemu Android. Cilj magistrskega dela je preučitev obstoječih programskih vmesnikov, ki omogočajo mobilno plačevanje, pri čemer smo se osredotočili na učinkovitosti in zmožnosti uporabe le-teh. Obravnavane programske vmesnike smo ovrednotili in ocenili po preferencah in potrebah razvijalca mobilnih rešitev.
Ključne besede: mobilno plačevanje, primerjava, varnost, programski vmesnik, API, integracija
Objavljeno v DKUM: 09.05.2018; Ogledov: 1518; Prenosov: 218
.pdf Celotno besedilo (3,07 MB)

9.
RAZVOJ MOBILNE APLIKACIJE ZA SPOROČANJE
Boštjan Lukša, 2015, diplomsko delo/naloga

Opis: V diplomskem delu smo predstavili postopek razvoja mobilne aplikacije od zamisli do objave. Študijo smo izvedli na primeru mobilne aplikacije za sporočanje, ki smo jo razvili za mobilna operacijska sistema iOS in Android z uporabo strežniške rešitve. Predstavili smo analizo tržišča, funkcionalno in oblikovno zasnovo, razvoj rešitve, testiranje ter postopek objave.
Ključne besede: mobilna aplikacija, iOS, Android, programski jezik, uporabniški vmesnik
Objavljeno v DKUM: 24.09.2015; Ogledov: 1538; Prenosov: 137
.pdf Celotno besedilo (4,86 MB)

10.
RAZVOJ BOGATIH UPORABNIŠKIH VMESNIKOV Z JEZIKOM EGL
Kristijan Dovnik, 2013, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi so opisane značilnosti programskega jezika EGL in njegova uporaba na praktičnem primeru. Opisan je razvoj aplikacije bogatega uporabniškega vmesnika z orodjem IBM Rational Business Developer. Predstavljena je tehnologija EGL Rich UI in aplikacijski strežnik WebSphere Application Server, na katerem je nameščena prototipna aplikacija. Prikazana je uporaba različnih gradnikov Rich User Interface (RUI), klici in pisanje servletov, ki so potrebni za komunikacijo s podatkovno bazo, in uporaba aplikacije nad testnimi podatki. Za izmenjavo podatkov smo uporabili format JavaScript Object Notation.
Ključne besede: programska oprema, bogati uporabniški vmesnik, programski jezik Egl, spletne aplikacije, informacijski sistem
Objavljeno v DKUM: 27.09.2013; Ogledov: 1846; Prenosov: 196
.pdf Celotno besedilo (2,75 MB)

Iskanje izvedeno v 0.2 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici