| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 77
Na začetekNa prejšnjo stran12345678Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
Program za analizo odziva paličnih konstrukcij z uporabo MKE : diplomsko delo
Vito Tivadar, 2022, diplomsko delo

Opis: Zaključna naloga obravnava izdelavo programa za analizo odziva ravninskih in prostorskih linearno elastičnih paličnih konstrukcij, po metodi končnih elementov. Program je izdelan s pomočjo programskega jezika C#. V zaključni nalogi so predstavljene razlike med analitičnimi in numeričnimi postopki reševanja paličnih konstrukcij.
Ključne besede: analiza odziva konstrukcij, metoda končnih elementov, MKE, palične konstrukcije, programski jezik C#
Objavljeno v DKUM: 13.09.2022; Ogledov: 503; Prenosov: 62
.pdf Celotno besedilo (1,95 MB)

3.
Koncept orodja za avtomatizirano pritrjevanje mavčnih plošč na stropno konstrukcijo : diplomsko delo
Žiga Markovič, 2022, diplomsko delo

Opis: V gradbeni industriji se vedno iščejo nove cenejše in hitrejše rešitve gradnje. V nalogi je opisana izdelava orodja, ki deloma avtomatizira proces suhe gradnje spuščenih stropov. Opisan je postopek razvoja orodja, od konstruiranja mehanskih komponent do načrtovanja električnih komponent, ki služijo za pogon in samo programiranje celotnega delovnega procesa orodja. Mehanski del je sestavljen iz aluminijastih profilov, na katerih so pritrjeni elektromotorji, ki služijo natančnim premikom orodja. Po opravljenih testiranjih bo stroj izdelan v skladu s certifikatom CE.
Ključne besede: Avtomatizirano orodje, spuščeni strop, programski jezik C++
Objavljeno v DKUM: 06.09.2022; Ogledov: 721; Prenosov: 0

4.
Razvoj aplikacije za soustvarjanje zapiskov z uporabo ogrodja Flutter : diplomsko delo
Jovana Murdjeva, 2022, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo izdelali mobilno aplikacijo z uporabo ogrodja Flutter in programskega jezika Dart, ter predstavili njune posebnosti. Izdelali smo aplikacijo za pomoč študentom pri medsebojnem učenju. Aplikacija olajša medsebojno komunikacijo in posamezniku pomaga pri organizaciji časa med študijem. Uporabniki lahko soustvarjajo zapiske na sodelovalni tabli. Analizirali smo uporabnost izbranih tehnologij za razvoj platformno neodvisnih aplikacij.
Ključne besede: Ogrodje Flutter, programski jezik Dart, sodelovalna tabla, soustvarjanje zapiskov, platformno neodvisen razvoj aplikacij
Objavljeno v DKUM: 22.06.2022; Ogledov: 961; Prenosov: 164
.pdf Celotno besedilo (1,77 MB)

5.
Uporaba programskega jezika al v okolju microsoft dynamics 365 business central
Sara Čelan, 2021, magistrsko delo

Opis: Celovita informacijska rešitev je programska oprema, ki jo podjetja uporabljajo za upravljanje in integracijo poslovnih procesov znotraj podjetja. Dandanes podjetja nenehno iščejo načine, kako izboljšati svojo uspešnost, pridobiti poslovno prednost in ostati konkurenčen na svojem trgu. Konkurenca jih sili k temu, da čim bolj optimizirajo področja, na katerih delujejo, iščejo nove rešitve in tehnologije ter tako povečujejo pomen sodobnih informacijskih sistemov. Sodobno vodstvo se močno opira na informacije kot nujen vir za razvoj drugih virov in pridobivanje prednosti pred konkurenco. Uporaba ene baze podatkov dramatično poenostavi pretok informacij v celotnem podjetju. Celovite informacijske rešitve vključujejo več modulov, povezanih z eno centralizirano bazo podatkov. Ti moduli so: prodaja, človeški viri, finance, logistika, proizvodnja, izpolnjevanje naročil in upravljanje dobaviteljev. Celovite informacijske rešitve tako odpravljajo težave s podatki, kot so odvečnost, nedoslednost, podvojenost itn. Omogočajo tudi vpogled celo podjetje v realnem času, saj omogočajo sledenje naročil in inventarja izdelkov, avtomatizacijo naročil in plačil, nižje stroške namestitve, skrajšanje časa cikla naročil in izboljšanje upravljanja z denarnimi sredstvi. Večina podjetij, ki imajo uvedene celovite informacijske rešitve, ima višje rezultate pri odločanju in višjo kakovost sprejetih odločitev. Ena izmed teh rešitev je tudi Microsoft Dynamics 365 Business Central, ki je oblačna rešitev za mala in srednja podjetja. Microsoft uporablja Visual Studio Code kot razvojno okolje za Business Central. Visual Studio Code je bil predstavljen aprila 2015 in je brezplačen odprtokodni urejevalnik kod. Prav tako si je treba namestiti tudi programski jezik AL. Z nekaj izjemami ves razvoj aplikacij Business Central poteka v Visual Studio Code. V praktičnem delu bomo predstavili del razvoja Business Central v programskem jeziku AL. Ustvarili bomo razširitev za nadzor kakovosti, v katerem bomo ustvarili nove tabele, strani, razširitve tabel, jih med seboj povezali in prikazali končni izdelek v rešitvi Business Central.
Ključne besede: Microsoft Dynamics 365 Business Central, celovite informacijske rešitve, programski jezik AL, programiranje, oblačna rešitev.
Objavljeno v DKUM: 20.12.2021; Ogledov: 1011; Prenosov: 108
.pdf Celotno besedilo (3,03 MB)

6.
Analiza optimizacij prevajalnikov jezika C++ s programskim bremenom algoritma jSO : diplomsko delo
Niko Pavlinek, 2020, diplomsko delo

Opis: Dandanes je poznavanje mehanizmov optimizacije pri prevajalniku bistvenega po- mena za pisanje visokozmogljive programske opreme. Ker je omenjeno področje precej kompleksno, je za večino programskih inženirjev tuje. V tem diplomskem delu analiziramo optimizacije, ki jih opravljajo prevajalniki jezika C++. S pomočjo programskega bremena algoritma jSO izvedemo meritve učinkovitosti optimizacije generirane kode. Z uporabo teh meritev nato poiščemo in izvedemo morebitne izbolj- šave implementacije algoritma jSO.
Ključne besede: programski jezik, prevajalnik, optimizacija, algoritem jSO
Objavljeno v DKUM: 03.11.2020; Ogledov: 953; Prenosov: 69
.pdf Celotno besedilo (216,50 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

7.
Sočasni model izvajanja v programskem jeziku Elixir : diplomsko delo
Tadej Šinko, 2020, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu so predstavljeni koncepti sočasnega in porazdeljenega računanja v programskem jeziku Elixir. Praktična implementacija prikazuje uporabo omenjenih konceptov na primeru borze za vrednostne papirje ali kriptovalute. Sistem je sestavljen iz dveh aplikacij, prva služi kot jedro sistema za obdelavo naročil, medtem ko druga predstavlja spletno aplikacijo, implementirano z ogrodjem Phoenix. Aplikaciji skupaj sestavljata razširljiv porazdeljen sistem.
Ključne besede: programski jezik Elixir, sočasno računanje, porazdeljeno računanje
Objavljeno v DKUM: 03.11.2020; Ogledov: 937; Prenosov: 61
.pdf Celotno besedilo (1,65 MB)

8.
Izdelava lastnega programskega jezika s slovensko sintakso : diplomsko delo
Andraž Kralj, 2020, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu se soočamo s problemom ustvarjanja lastnega programskega jezika.Poskusimo ustvariti svoj splošno namenski programski jezik z uporabo modernih pristopovprogramiranja in modernim standardom C++. Glavni cilj naloge je raziskati, kako sosestavljeni moderni programski jeziki in kako zelo kompleksni ter obširni so v resnici.Sekundarni cilj je ustvariti modularen in dobro zasnovan jezik, ki ga bo možno v prihodnjerazširiti in učinkovito uporabiti v praksi.Uvodoma podrobneje razložimo posamezne dele, ki sestavljajo programski jezik in nato zavsakega predstavimo našo implementacijo. Na koncu predstavimo delovanje našega jezika,ocenimo njegovo funkcionalnost, razširljivost in obširnost, nato izpeljemo svoje ugotovitve okompleksnosti in obsežnosti modernih programskih jezikov.
Ključne besede: programski jezik, slovenščina, gramatika, leksikalni, sintaktični, analizator, sintaksa, tolmač, interpretacija, prevajalnik, izvajanje
Objavljeno v DKUM: 03.11.2020; Ogledov: 1162; Prenosov: 69
.pdf Celotno besedilo (3,60 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

9.
OTS 2019 Sodobne informacijske tehnologije in storitve : Zbornik štiriindvajsete konference, Maribor, 18. in 19. junij 2019
2019, zbornik strokovnih ali nerecenziranih znanstvenih prispevkov na konferenci

Opis: Prispevki, zbrani v zborniku že 24. strokovne konference Sodobne informacijske tehnologije in storitve, naslavljajo izjemno aktualne izzive, s katerimi se informatiki, programski inženirji, računalničarji, podatkovni znanstveniki, arhitekti, razvijalci ter upravljalci informacijskih rešitev in storitev srečujemo pri svojem vsakdanjem delu. Avtorji predstavljajo inovativne rešitve in skozi konkretne projekte pridobljene izkušnje s/z: vpeljavo tehnologij strojnega učenja in obogatene inteligence, uporabo tehnologij in platform veriženja blokov, razvojem šibko sklopljenih mikrostoritev, popolno virtualizacijo in izkoriščanjem porazdeljenih infrastruktur, zagotavljanjem kibernetske varnosti, zaupnosti in zasebnosti, skaliranjem agilnih metod v porazdeljenih projektnih skupinah, vpeljavo agilnih pristopov v sklopu avtomatiziranih in neprekinjenih procesov razvoja, testiranja, integracije in dostave, posodobitvijo in nadgradnjo obstoječih informacijskih sistemov, razvojem uporabniško prijaznih spletnih in mobilnih rešitev in uvajanjem sodobnih programskih jezikov in razvojnih okolij.
Ključne besede: informatika, strojno učenje, virtualna okolja, zborniki, kibernetska varnost, programsko inženirstvo, informacijske rešitve, obogatena inteligenca, tehnologija veriženja blokov, porazdeljene infrastrukture, mikrostoritve, agilne metode, spletne tehnologije, mobilne aplikacije, programski jezik
Objavljeno v DKUM: 13.12.2019; Ogledov: 1568; Prenosov: 477
.pdf Celotno besedilo (27,55 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

10.
Uporabniška programska oprema za napredno organiziranje in urejanje digitalnih slik na osnovi nevronskih mrež : diplomsko delo
Kristjan Žagar, 2019, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo razvili razširljivo uporabniško programsko opremo za organiziranje in urejanje digitalnih slik. Program se deli na tri dele, in sicer organizacijski, urejevalni ter napredni način. Organizacijski način dodatno omogoča razširljive dinamične bližnjice na tipkovnici. Poleg tega smo implementirali dve konvolucijski nevronski mreži. Prva je namenjena skaliranju in ostrenju slik, druga pa za ločevanje nočnih in dnevnih slik. Obe naučeni mreži sta vključeni v napredni način naše aplikacije kot vtičnika. Program smo implementirali v ogrodju .NET, s pomočjo WPF-ja ter programskega jezika C#. Nevronski mreži smo implementirali v jeziku Python in z uporabo aplikacijskega programskega vmesnika Keras. Našo aplikacijo in rezultate smo ovrednotili tako kvalitativno kot tudi kvantitativno na manjši testni množici slik. Dobljeni rezultati so bili primerljivi s sorodnimi rešitvami. Po opravljeni fazi testiranja smo našo programsko opremo posredovali v ocenitev še dvema profesionalnima fotografoma. Dobili smo pozitivno povratno informacijo. Na osnovi vseh rezultatov in povratnih informacij lahko trdimo, da naša programska oprema deluje učinkovito in ponuja primerno uporabniško izkušnjo.
Ključne besede: fotografije, windows aplikacija, programski jezik C#, konvolucijske nevronske mreže
Objavljeno v DKUM: 23.11.2019; Ogledov: 1040; Prenosov: 87
.pdf Celotno besedilo (1,99 MB)

Iskanje izvedeno v 0.2 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici