| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Varovanje tovora v medskladiščnem transportu : diplomsko delo
Anastasija Kosić, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo je povezano s temo varovanja in pritrjevanja tovora v medskladiščnem transportu. Na začetku je prikazana tematika dela, cilji diplomskega dela in določena raziskovalna vprašanja, ki se bodo obravnavala v diplomskem delu. Raziskovalna vprašanja se nanašajo na odnos med vozniki tovornih vozil in določenimi situacijami v medskladiščnem tovornem prevozu. V teoretičnem delu je predstavljena zakonodaja na področju varovanja in pritrjevanja tovora na področju Slovenije, pomen varovanja in pritrjevanje tovora, tehnike in metode varovanja in pritrjevanja tovora in pripomočki, ki se uporabljajo za varovanje in pritrjevanje tovora v medskladiščnem transportu. V raziskovalnem delu smo opravili anketni vprašalnik za voznike tovornih vozil mase >3,5 t. S pomočjo pridobljenih odgovorov, smo prišli do rezultatov, s katerim smo preverili naša raziskovalna vprašanja in hipoteze. Na podlagi pridobljenih rezultatov, smo ugotovili, da so privezovalni trakovi najbolj uporabljeno sredstvo za varovanje in pritrjevanje tovora. Raziskava tudi potrjuje, da so starejši vozniki, bolj ozaveščeni o pomenu in načinu varovanja in pritrjevanja tovora in da imajo vozniki z več letnimi izkušnjami, manjše težave pri prilagajanju opreme različnim vrstam tovora. V zadnjem delu diplomskega dela smo še podali možne izboljšave na tem področju, ki se nanašajo na izboljšavo usposabljanja voznikov tovornih vozil in povečanje obsega opreme na tovornem vozilu.
Ključne besede: medskladiščni transport, pritrjevanje tovora, varovanje tovora, pripomočki za pritrjevanje tovora, tehnike in metode pritrjevanja tovora
Objavljeno v DKUM: 27.11.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 4
.pdf Celotno besedilo (1,88 MB)

2.
Varno pritrjevanje kosovnega tovora v cestnem prometu
Filip Laura, 2024, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu sem želel prikazati pomembnost varnega nalaganja in pritrjevanja kosovnega tovora na tovorna vozila, ki tovor prevažajo v cestnem prometu. Vsebina diplomske naloge je razdeljena na tri dele. V prvem delu so na podlagi zakonsko sprejetih navodil prikazana teoretična navodila, vezana na področje nalaganja in privezovanja kosovnega tovora. Na kratko so opisane metode in sredstva za nalaganje in pritrjevanje kosovnega tovora na prikolice in ukrepi za preprečevanje drsenja in prevračanja tovora med prevozom. V drugem delu so prikazane in opisane fizikalne sile, ki delujejo na tovor pri prevozu. Podanih je nekaj primerov teoretičnih izračunov določitve števila potrebnih privez oziroma določitve največje mase tovora, ki je lahko za izbrano število privez naloženo na vozilu. V zadnjem delu so prikazani primeri nalaganja in privezovanja tovora v praksi s slikovnim prikazom in obrazložitvami uporabljenih metod privezovanja ter izračuni.
Ključne besede: kosovni tovor, sile na tovor, nalaganje tovora, pritrjevanje tovora
Objavljeno v DKUM: 11.09.2024; Ogledov: 45; Prenosov: 25
.pdf Celotno besedilo (4,13 MB)

3.
Težave pri dostavah gradbenega materiala v podjetju Taliva d.o.o : diplomsko delo visokošolskega strokovnega študijskega programa
Benjamin Plotajs, 2023, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo najprej zastavili svoje cilje in namene diplomskega dela. Predstavili smo teoretične osnove, kjer smo se osredotočili predvsem na zakonodajo, ki velja za področje prevozništva. Še zlasti smo se posvetili področju privezovanja tovora, kjer smo izpostavili nepravilnosti, ki se dogajajo pri privezovanju tovora in predstavili, kako pa je treba pravilno varovati tovor na vozilih. V obsegu obstoječega stanja smo se najprej lotili posnetka obstoječega stanja, kjer smo predstavili potek dela v podjetju vse od prihoda različnih vrst blaga v trgovino do dostave teh tovorov strankam. V to je spadala predstavitev manipulacijskih sredstev, tovornega vozila, skladiščenja in dokumentacije, potrebne za izvedbo dostave. V drugem delu predstavitve obstoječega stanja smo izpostavili na težave, na katere naletimo pri svojem delu. Opisali smo način prijave reklamacij, težave pri izvajanju dostav in na kaj vse moramo biti pozorni pri delu s hidravličnim dvigalom. Predstavili smo težave na področju dela s tahografom in napačnimi naslovi dostav, ki nas lahko hitro pripeljejo v neugodno situacijo. Za tem smo podali predloge rešitev, kjer smo se osredotočili na iskanje rešitev za napačne naslove dostav, posodobitve voznega parka ali pa samo posodobitev obstoječega tovornega vozila. Predstavili smo rešitev s povečanjem zaprtega skladišča, na koncu pa smo naredili še stroškovno primerjavo za zamenjavo tovornega vozila.
Ključne besede: dostava, gradbeni material, tovorno vozilo, pritrjevanje tovora, manipulacijska sredstva
Objavljeno v DKUM: 19.02.2024; Ogledov: 358; Prenosov: 35
.pdf Celotno besedilo (3,16 MB)

4.
Pritrjevanje in varovanje tovora v cestnem prometu
Patrik Vogrinčič, 2019, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo temelji na proučevanju pritrjevanja in varovanja tovora v cestnem prometu v obdobju med leti 2007 in 2016. Pritrjevanje tovora je zelo pomembno z vidika varnosti. Statistični podatki kažejo, da trend prometnih nesreč na območju Republike Slovenije zaradi nepravilnosti pri varovanju tovora narašča. Policija na terenu ugotavlja vedno več kršitev glede pritrjevanja tovora. V Republiki Sloveniji narašča tudi število registriranih novih tovornih vozil. V magistrskem delu smo predstavili in opisali pripomočke za pritrjevanje in varovanje tovora. Večji poudarek smo namenili platnenim pritrjevalnim trakom. Uporabili smo jih kot primer pri izračunih. Opisali smo načine, s katerimi se tovor pravilno pritrdi in varuje v cestnem prometu. Na primerih iz vsakdana smo izračunavali potrebno število pritrjevalnih trakov. Pri tem smo ugotovili, da so poklicni vozniki uporabljali zadostno število pritrjevalnih trakov. Na koncu smo v programu Microsoft Excelu kot rešitev podali model za hitrejše določanje števila potrebnih pritrjevalnih trakov. Model po vnešenih vhodnih podatkih izpiše število potrebnih pritrjevalnih trakov.
Ključne besede: prometno inženirstvo, tovorni promet, varovanje tovora, pritrjevanje tovora, pritrjevalna sredstva
Objavljeno v DKUM: 03.07.2019; Ogledov: 1726; Prenosov: 344
.pdf Celotno besedilo (11,31 MB)

5.
Pritrjevanje in nalaganje tovora v cestnem transportu
Andraž Kanop, 2018, diplomsko delo/naloga

Opis: V diplomskem delu smo predstavili poznavanje tehnik varovanja tovora v cestnem prometu med vozniki tovornih vozil. Osnova poznavanja nalaganja tovora so predpisi, ki jih morajo vozniki tovornih vozil upoštevati. Vozniki tovornih vozil se morajo tudi redno usposabljati, v sklopu tega pa se seznanijo z navodili za varno nalaganje pri pritrjevanje tovora v cestnem prometu, v katerih so opisani postopki. Diplomsko delo smo razdelili na dva dela, in sicer na teoretičnega in empiričnega. V teoretičnem delu smo opisali nekaj fizikalnih lastnosti, predstavili smo tudi različne pritrjevalne tehnike in državne predpise, ki urejajo to področje. V empiričnem delu smo predstavili raziskavo, ki je bila izvedena v sklopu raziskovalnega dela in temelji na seznanjenosti z navodili za varno nalaganje in pritrjevanje tovora v cestnem prometu. Cilj raziskave je bil ugotoviti, kje se najpogosteje pojavljajo težave z nalaganjem in pritrjevanjem tovora, ter podati ustrezno rešitev problema.
Ključne besede: logistika, pritrjevanje tovora, nalaganje tovora, anketni vprašalnik
Objavljeno v DKUM: 05.02.2019; Ogledov: 1789; Prenosov: 275
.pdf Celotno besedilo (1,77 MB)

6.
Nameščanje in pritrjevanje tovora v cestnem prometu : magistrsko delo
Štefan Kopač, 2010, magistrsko delo/naloga

Opis: Cilj naloge, ki je pred vami, je tako na tehničnen kot tudi praktičnen način predstaviti pritrjevanje tovora v cestnem prometu. Uvod je namenjen predstavitvi trenutnega stanja v slovenskem prostoru in primerjava le tega s prakso v Nemčiji. Sledi fizikalno teoretični del naloge, ki je močno podkrepljen s teoretičnimi razlagami ter praktičnimi primeri, zaradi česar postane razumevanje obravnavane teme lažje. V naslednjem poglavju sem obravnaval sile, ki med prevozom delujejo na tovor, ter posledično definiral potrebe po pritrjevanju blaga za posamezno vrsto transporta. Pri določanju razporeditve tovora sem predstavil njegov pomen ter analitično in grafično metodo za določanje težišča. Podrobneje sem predstavil tudi posamezne vrste tovornih nadgradenj, mest za pritrjevanje in sredstev za pritrjevanje ter navedel njihove značilnosti in primernosti za pritrjevanje različnih vrst tovora. V poglavju Načini pritrjevanja tovora sem razdelal metode pritrjevanja, za posamezne sem podal tudi praktične računske primere. V zadnjem delu naloge sem predstavil tudi pritrjevanje posebnih vrst tovorov in podal napotke za pritrjevanje tovora v osebnih in kombiniranih vozilih ter zaključil s komentarjem in predstavitvijo rezultatov izvedene ankete.
Ključne besede: tovor, vozilo, pritrjevanje tovora
Objavljeno v DKUM: 17.05.2011; Ogledov: 5144; Prenosov: 870
URL Povezava na celotno besedilo

Iskanje izvedeno v 0.12 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici