| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 33
Na začetekNa prejšnjo stran1234Na naslednjo stranNa konec
1.
Sprejemanje poslovnih informacijskih rešitev in digitalna transformacija v podjetjih
Simona Sternad Zabukovšek, Samo Bobek, 2023

Opis: Sprejemanje novo uvedene IT/IS s strani uporabnikov je kritično za uspešno uporabo IT/IS. V splošnem je sprejetje opredeljeno kot pozitivno dojemanje IT/IS in posledično kot pozitivna odločitev posameznikov, da jih uporabljajo. Skupno vprašanje strokovnjakov in raziskovalcev je, zakaj ljudje nekatere nove IT/IS sprejmejo bolje od drugih. Zato smo se v prvem delu knjige najprej osredotočili na bibliometično analizo znanstvenih objav s področja sprejemanja IT/IS za digitalno transformacijo. Nadalje smo izpostavili razvoj ter delitev modelov in teorij sprejetja IT/IS. Na področju razumevanja človeških vidikov uporabe IT/IS obstajajo trije pristopi, vendar smo se omeji na modele sprejetja tehnologije. V znanstveni monografiji smo raziskali in predstavili najpomembnejše modele sprejetja IT/IS. V drugem delu znanstvene monografije smo se omejili na sprejemanje poslovnih informacijskih rešitev. Glede na kompleksnost rešitev ERP in stopnjo neuspešno uvedb le-teh je bilo v preteklosti izvedenih malo študij, ki bi obravnavale sprejetje tehnologije z vidika posameznih uporabnikov in ki vključujejo več dejavnikov, ki vplivajo uporabo. To je bil osnovni problem, na osnovi katerega smo pripravili in raziskali model sprejemanja poslovnih informacijskih rešitev (ERPAM), predstavljen v tretjem poglavju znanstvene monografije skupaj s pomembnejšimi ugotovitvami, do katerih smo prišli na osnovi več kot desetletnega raziskovanja tega področja.
Ključne besede: Difuzija IT/IS, modeli sprejetja tehnologije, model TAM, model UTAUT, poslovne informacijske rešitve, celovita informacijska rešitev (rešitev ERP), model sprejemanja rešitev ERP (ERPAM)
Objavljeno v DKUM: 07.07.2023; Ogledov: 454; Prenosov: 34
.pdf Celotno besedilo (12,96 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Trendi razvoja erp rešitev
Andraž Peganc, 2019, magistrsko delo

Opis: Celovite poslovne rešitve, angleško Enterprise resource planning, s kratico ERP, so dandanes del vsakega podjetja, bodisi malega, srednje velikega ali velikega, saj nudijo podporo poslovanju. Te programske rešitve pomagajo podjetjem postati bolj učinkovita na vseh področjih. Pomagajo pri pregledih zaloge, zaposlenih, prodaje, oglaševanja, potencialnih strank in še mnogo več. V magistrski nalogi smo predstavili ERP rešitve, smiselnost le-teh, ponudnike, načine uvedbe in faktorje, ki jih je treba upoštevati pri uvedbi. Govora je tudi o stroških uvedbe, kakor tudi same ERP rešitve. Predstavljenih je več ERP sistemov, brezplačnih in tudi plačljivih. Odoo, NEXTErp, SAP, NetSuite so le nekateri od predstavljenih. Opisane so tudi direktne primerjave rešitev ERP z različnih vidikov.
Ključne besede: Celovite poslovne rešitve, ERP, Organizacija, Oracle, Odoo, Dynamics, Microsoft, SAP, NEXTErp, Faktorji uspešnosti.
Objavljeno v DKUM: 24.10.2019; Ogledov: 1044; Prenosov: 121
.pdf Celotno besedilo (2,39 MB)

3.
Prednosti in pridobitve vpeljave igrifikacije pri poučevanju informatike
Alen Rajšp, 2018, magistrsko delo

Opis: Potreba po učinkovitejših, privlačnejših pristopih k poučevanju novih generacij študentov je v izobraževanju uveljavila rabo elementov igrifikacije. Z izvedbo sistematičnega pregleda literature smo ugotavljali uporabo in vplive igrifikacije na področju informatike. Večina študij je igrifikacijo dojela kot pozitiven dejavnik vpliva na motivacijo, zadovoljstvo in študijske rezultate udeležencev. Identificirali smo 26 orodij in 7 procesnih ogrodij, podpornih igrifikaciji. Delo predstavlja tudi študijo primera uvedbe orodja ERPsim, ki uporablja podporne in podpira uporabo tehnik igrifikacije v poučevanje predmeta Celovite informacijske rešitve. Tako študenti kot izvajalci predmeta uveden pristop ocenjujejo izrazito pozitivno.
Ključne besede: računalništvo in informatika, izobraževanje, poslovne informacijske rešitve, igrifikacija, simulacija poslovanja, ERPSim
Objavljeno v DKUM: 14.06.2018; Ogledov: 1034; Prenosov: 228
.pdf Celotno besedilo (2,13 MB)

4.
Izbor celovite programske rešitve za manjše podjetje
Rok Murnik, 2017, diplomsko delo/naloga

Opis: V diplomskem delu so predstavljene osnovne lastnosti celovitih programskih rešitev ali ERP-sistemov. Predstavljeni so možni načini uvajanja celovitih programskih rešitev in celovita struktura projekta uvedbe celovite programske rešitve. V osrednjem delu diplome je na podlagi študije primera predstavlje izbor in uvedba celovite programske rešitve v manjšem podjetju. Predstavljena je primerjalna analiza treh celovitih programskih rešitev, ki se v Sloveniji najpogosteje uporabljajo v manjših podjetjih. Prikazali in predstavili smo jih na primeru prototipnem namestitve programa Datalab Pantheon, nastavitve programa kot tudi ob poskusni uporabi programa s funkcijami, ki jim jih izbrana celovita programska rešitev ponuja. Poskusna uporaba izbrane celovite programske rešitve je pokazala povečanje učinkovitosti zaposlenih pri izvajanju nekaterih procesov v proučevanem podjetju.
Ključne besede: Celovite poslovne programske rešitve, Poslovni informacijski sistem, Uvajanje, Malo podjetje
Objavljeno v DKUM: 21.09.2017; Ogledov: 1223; Prenosov: 197
.pdf Celotno besedilo (3,31 MB)

5.
Analiza racionalizacije procesov spremljanja in evidentiranja potnih nalogov v izbrani banki
Nuša Štruc, 2017, magistrsko delo

Opis: Velikokrat slišimo izraz, da so spremembe v današnjem svetu edina stalnica. Nenehne spremembe se dogajajo tudi v zvezi s poslovnimi procesi v podjetjih. Vzroki za spremembe poslovnih procesov so različni; večinoma so povezani z ohranjanjem ali povečevanjem konkurenčnosti na trgu, povečevanjem stroškovne učinkovitosti, prilagajanjem novim zakonodajnim zahtevam, novim informacijskimi rešitvam in podobnim. Podjetja s prenovo poslovnega procesa sledijo trem temeljnim ciljem po višji kakovosti, krajšem času in nižjih stroških. V magistrski nalogi se osredotočamo na celovite poslovne rešitve ERP, z uvedbo katerih se v podjetju spremeni poslovni proces. Cilj teh sprememb sta racionalizacija in optimizacija poslovanja. Na trgu se pojavlja veliko število ponudnikov celovitih poslovnih rešitev, ki po navadi vključujejo računovodske informacijske sisteme. Eden izmed najprepoznavnejših ponudnikov teh rešitev na svetu je nemško podjetje SAP, ki ga predstavljamo v magistrskem delu. Osrednja tema magistrske naloge je racionalizacija procesa spremljanja in evidentiranja potnih nalogov v izbrani banki. V prvem delu, ki se navezuje na potne naloge, preučujemo zakonodajo na tem področju v Sloveniji, ki obsega dokaj veliko število pravnih aktov, ki jih moramo upoštevati pri poslovnem procesu. Analiza racionalizacije procesa spremljanja in evidentiranja potnih nalogov v izbrani banki je povezana z uvedbo novega modula FI-TV v obstoječ aplikacijski sistem SAP. V nalogi opisujemo postopne spremembe procesa in analiziramo uspešnost racionalizacije. Proces se je od leta 1998 do danes spremenil trikrat. Z izvedbo poslovne raziskave ugotavljamo, da je nov proces spremljanja in evidentiranja potnih nalogov lažji in do izpolnjevalcev potnih nalogov prijaznejši, da se je po mnenju izpolnjevalcev potnih nalogov z uvedbo novega modula FI-TV zmanjšala možnost napak, ugotavljamo pa tudi, da se je čas obdelave enega potnega naloga v primerjavi s starim procesom skrajšal. Iz tega sledi, da se je proces spremljanja in evidentiranja potnih nalogov v izbrani banki racionaliziral.
Ključne besede: poslovni proces, informacijski sistemi, računovodski informacijski sistemi, celovite poslovne rešitve, potni nalogi, SAP
Objavljeno v DKUM: 19.05.2017; Ogledov: 1148; Prenosov: 138
.pdf Celotno besedilo (2,40 MB)

6.
POSLOVNE REŠITVE ZA MALA PODJETJA V OBLAKU NA PRIMERU SIMOBILOVE POPOLNE E-PISARNE
Ingrid Kreitner, 2014, diplomsko delo

Opis: Vsako podjetje želi imeti visok tržni delež, stalne stranke, ki prinašajo podjetju dobiček, po drugi strani se »bojijo« novih tehnologij, v smislu nezaupanja vanje. V diplomskem seminarju smo želeli predstaviti eno izmed teh – računalništvo v oblaku in prepričati oz. približati ta način poslovanja širšemu krogu. Osredotočili smo se predvsem na mala podjetja in koristi, ki jih oblačno računalništvo prinaša le-tem. Kot ključno korist bi navedli nižanje stroškov, ki je posledica izboljšanja poslovanja, povečanja učinkovitosti ter osredotočenosti na osrednjo aktivnost v podjetju. Po pregledu teorije smo pozornost posvetili dejanskemu stanju računalništva v oblaku v svetu in v Sloveniji. Predstavili smo vodilnega ponudnika poslovne rešitve v oblaku za mala podjetja v Sloveniji, ki daje priložnost vsem nastajajočim in malim podjetjem, da se dokažejo in pokažejo vse svoje potenciale in ideje doma in v svetu. Najbolj uspešna so podjetja, ki zavestno sprejemajo in uporabljajo inovacije poslovnih modelov in drugih ICT tehnologij. Odrežite si svoj kos prihodnosti, ki temelji na računalništvu v oblaku.
Ključne besede: zunanje izvajanje, računalništvo v oblaku, poslovne rešitve v oblaku, programska oprema kot storitev, e-pisarna.
Objavljeno v DKUM: 03.12.2014; Ogledov: 1249; Prenosov: 186
.pdf Celotno besedilo (1,28 MB)

7.
ELEKTRONSKO UPRAVLJANJE DOKUMENTOV V PROCESIH Z UPORABO ODPRTOKODNIH REŠITEV
Lejla Gušmirović, 2012, magistrsko delo

Opis: V današnjem času je na voljo je ogromno poslovnih rešitev, od splošnih do specifičnih, od poceni do dragih, in je težko izbrati najbolj primerno, saj nihče ne more zagotoviti, ali bo izbrana rešitev dejansko najbolj primerna v določenem okolju. Uspeh uvedbe poslovnih rešitev je odvisen od veliko dejavnikov in je sestavljen iz množice aktivnosti, ki morajo biti izvedene v pravem trenutku na pravilen način. Komercialne rešitve lahko predstavljajo visok finančni zalogaj, saj imajo time ljudi, podporo in veliko primerov dobre prakse, kar končnim uporabnikom v fazi uvedbe zagotavlja visoko mero zanesljivosti in prenos odgovornosti na izvajalca. Na drugi strani pa so na voljo brezplačne, odprtokodne rešitve, ki so tehnično in tehnološko še bolj razvite in varne, saj jih razvija številčna odprtokodna skupnost po celem svetu. Vendar te večinoma nimajo uradne podpore in za uvedbo le teh potrebujemo kar nekaj znanja. V svoji magistrski nalogi sem želela na konkretnem primeru upravljanja dokumentov v procesih predstaviti možnost implementacije le teh z uporabo odprtokodnih poslovnih rešitev. Upravljanje dokumentov v procesih je v današnjem času eno pomembnejših področij informatizacije in je vsekakor trend. Zaradi kompleksnosti področja uvedbe pri uvedbi sistemov za upravljanje z dokumenti govorimo o stroškovno in časovno zahtevnih projektih, zato je izbira ustrezne rešitve še toliko bolj pomembna. Posledice nepravilne izbire rešitve in partnerja pri uvedbi so lahko za organizacijo katastrofalne. Zato sem želela v svoji nalogi podrobneje predstaviti možnost uvedbe odprtokodnih rešitev za upravljanje z dokumenti, konkretneje na primeru prejetih dokumentov, prednosti tovrstnih rešitev in tudi morebitne pasti. Ne glede na dejstvo, da je odprta koda najbolj domača na področju operacijskih sistemov in infrastrukture, je področje poslovnih informacijskih rešitev vsekakor področje, kjer so se in se še bodo odprtokodne rešitve pokazale kot primerne za uporabo v produkcijskih, poslovnih okoljih.
Ključne besede: Odprta koda, odprtokodne poslovne rešitve, dokumentni sistemi, sistemi za upravljanje z dokumenti, Alfresco, delovni tokovi, poslovni procesi, ECM, Electronic Content Management, DMS, Document Management System
Objavljeno v DKUM: 13.08.2012; Ogledov: 2298; Prenosov: 404
.pdf Celotno besedilo (1,89 MB)

8.
9.
10.
Iskanje izvedeno v 0.18 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici