| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Dinamična analiza ladijskega razkladalca s štirivrvnim grabilcem : magistrsko delo
Jure Tumpej, 2022, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo obsega dinamično analizo ladijskega razkladalca s štirivrvnim grabilcem. Portalni žerjav za premikanje grabilca uporablja kompleksen vrvni mehanizem. Cilj magistrskega dela je bil, da se v programu MSC Adams ustvari parametričen model vrvnega mehanizma in se analizira delovni cikel ter dinamične lastnosti komponent žerjava. Dinamični model je bil krmiljen s tremi elektromotorji. Odziv vrvnega sistema je bil pravilen, saj so grabilec in mački dosegli njihove ciljne hitrosti. Grabilec je na nadzorovan način transportiral premog in uspešno opravil en delovni cikel. Numerični rezultati sil v vrveh, reakcij v vrvenicah in navorov ter moči elektromotorjev so se dobro ujemali z analitičnim preračunom. Do večjih razlik je prišlo zaradi prevelikih poenostavitev pri analitičnem preračunu. Izkazalo se je, da je računalniška dinamika sistemov teles (ang. Multibody Dynamics) ustrezno orodje za simulacijo dinamike jeklenih vrvi, saj je bilo mogoče zajeti vse pomembnejše pojave in vplive na vrvni mehanizem.
Ključne besede: ladijski razkladalec, portalni žerjav, grabilec, jeklene vrvi, dinamika, računalniška simulacija, dinamika sistemov teles, MSC Adams
Objavljeno v DKUM: 24.08.2022; Ogledov: 891; Prenosov: 131
.pdf Celotno besedilo (6,00 MB)

2.
Analiza statičnega izračuna za kontejnerski portalni žerjav 37 t x (19,4/40,0/20,3) m
Gregor Tumpej, 2016, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo obsega analizo statičnega izračuna kontejnerskega portalnega žerjava nosilnosti 37 ton, ki služi za prekladanje kontejnerjev v železniškem logističnem terminalu. Glavni cilj dela je uskladiti določene segmente statičnega izračuna z novimi prevzetimi harmoniziranimi evropskimi standardi SIST EN, ki so bili sprejeti s strani CEN-a in Evrokodom. Zajeti so pregled področja žerjavogradnje in njenih trendov, standardov, analiza vhodnih podatkov statičnega izračuna, analiza pomembnejših konstrukcijskih detajlov, preračun izbranih vijačnih zvez, rešitve proti vibriranju okroglih cevnih profilov zaradi vetra s pomočjo numerične simulacije, stabilnost žerjava ter pregled varnostnih zahtev.
Ključne besede: kontejnerski portalni žerjav, statični izračun, standard SIST EN 13001, numerična simulacija
Objavljeno v DKUM: 15.09.2016; Ogledov: 1624; Prenosov: 349
.pdf Celotno besedilo (5,10 MB)

Iskanje izvedeno v 0.02 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici