| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Parametrično konstruiranje rotorskega navitja : diplomsko delo
Ajdin Šabanagić, 2024, diplomsko delo

Opis: V avtomobilski industriji sta učinkovitost in zanesljivost pogonskega motorja ključni za dolgotrajno obratovanje vozila. S tem razlogom postajajo motorji z navitimi rotorji vse bolj razširjeni, saj zmanjšujejo tudi količino uporabljenih redkih elementov. V diplomskem delu je opisano parametrično konstruiranje rotorskega navitja in z njim povezanih komponent. Glavni izziv je razviti natančen parametrični geometrijski model, ki dobro odraža realno stanje in upošteva potrebne parametre. Osnovni parametri izvirajo iz rezultatov elektro magnetnih in strukturnih simulacij ter lastnostih proizvodnega procesa. Parametrični modeli omogočajo enostavno in hitro spreminjanje oblik in dimenzij, hkrati pa omogočajo znaten prihranek časa in s tem denarja. Z uporabo parametričnih modelov je bila vzpostavljena osnova za natančno konstrukcijo in proizvodnjo rotorskega navitja.
Ključne besede: parametrično konstruiranje, rotor, rotorsko navitje, pogonski motor, elektromotor
Objavljeno v DKUM: 30.09.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 32
.pdf Celotno besedilo (2,17 MB)

2.
Načrtovanje in izvedba električnega pogonskega sklopa za predelavo skuterja : diplomsko delo
David Štampar, 2019, diplomsko delo

Opis: V tem diplomskem delu sta predstavljena načrtovanje in izvedba električnega pogonskega sklopa, s katerim smo predelali bencinski skuter v električnega. Najprej je na splošno opisan princip delovanja električnih skuterjev ter ključne komponente električnega pogonskega sklopa. Nato je opisano načrtovanje električnega pogonskega sklopa. V nadaljevanju je predstavljena izvedba predelave. Prikazan je tudi postopek izdelave baterijskega paketa. Na koncu smo izvedli različne preizkuse električnega pogonskega sklopa, ter obnašanje skuterja v cestnem prometu.
Ključne besede: predelava skuterja, enosmerni motor brez ščetk, izdelava baterijskega paketa, električni pogonski sklop
Objavljeno v DKUM: 01.07.2019; Ogledov: 1714; Prenosov: 211
.pdf Celotno besedilo (7,44 MB)

3.
ANALIZA ELEKTRIČNEGA POGONSKEGA SISTEMA LOKOMOTIVE 644
Miran Jarc, 2016, diplomsko delo

Opis: V začetku diplomske naloge so podani podatki iz katerih je razvidno, kako pester je vozni park Slovenskih železnic. Z opisom dizel električne lokomotive 644 in njenim delovanjem pa se približamo glavni problematiki. V diplomski nalogi je obravnavan problem okvar na vlečnih motorjih D29, ki so vgrajeni v lokomotive 644. Po električnih in mehanskih meritvah, ter opravljenih analizah okvar smo prišli do rešitev. Najučinkovitejša izmed vseh je popolna sanacija vlečnega motorja D29. Predlagane rešitve so bile uporabljene tudi v praksi. V daljšem časovnem obdobju so se pokazale kot zelo uspešne, saj se je število okvar občutno zmanjšalo.
Ključne besede: pogonski sistem, lokomotiva, vlečni motor
Objavljeno v DKUM: 08.09.2016; Ogledov: 1601; Prenosov: 451
.pdf Celotno besedilo (3,25 MB)

4.
Vozila z različnimi pogoni skozi čas
David Kiselak, 2014, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi obravnavamo vozila z različnimi pogoni skozi čas. Skozi zgodovino avtomobilizma so razvili več različnih pogonskih sistemov. Še vedno je najbolj poznan in najbolj razširjen motor z notranjim zgorevanjem, naj bo to bencinski ali dizelski. Danes se vse bolj uveljavljajo in razvijajo ostali pogonski sistemi, predvsem alternativni, na primer hibridni in električni. V nalogi prvo predstavimo zgodovino razvoja pogonskih sistemov. V osrednjem delu predstavimo princip delovanja različnih pogonskih sistemov ter med določenimi naredimo primerjavo. Poudarek primerjav je predvsem na porabi in stroških. Predstavimo tudi dva principa predelav, in sicer klasičnega avtomobila v električni avtomobil oziroma avtomobil na avtoplinski pogon. Ozremo se tudi v prihodnost, kjer so najbolj perspektivni avtomobili na električni, hibridni in plinski pogon. Slabo kaže avtomobilom, ki jih poganjajo motorji z notranjim zgorevanjem, saj v prihodnosti grozi pomanjkanje nafte. V zaključnem delu naloge predstavimo še uporabnost obdelane snovi v sklopu tehničnega dne v osnovni šoli.
Ključne besede: pogonski sistem, motor z notranjim zgorevanjem, hibridno vozilo, solarno vozilo, električno vozilo.
Objavljeno v DKUM: 21.05.2014; Ogledov: 4149; Prenosov: 390
.pdf Celotno besedilo (2,18 MB)

Iskanje izvedeno v 0.09 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici