| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 9 / 9
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
INTEGRACIJA PAKETOV PLM WINDCHILL IN FC-GROUP
Matej Špik, 2016, diplomsko delo/naloga

Opis: Diplomska naloga obravnava problem integracije dveh nepovezanih programskih rešitev. Rešitev prikazuje metode in programske rešitve, ki smo jih pri delu uporabili. Integracija programskih rešitev je izvedena z vmesno programsko opremo Talend Open Studio for Data Integration. Sama rešitev temelji na standardu XML. Diplomska naloga prikazuje tudi trenutni delovni potek v obeh programih ter integracijo programov.
Ključne besede: Informacijski sistemi, Upravljanje življenjskega cikla izdelka, Integracija poslovnih aplikacij, Vmesno programje, XML, Podatkovne zbirke, Talend
Objavljeno v DKUM: 05.10.2016; Ogledov: 979; Prenosov: 56
.pdf Celotno besedilo (4,17 MB)

2.
PRENOS PODATKOV LOKALNIH NADZORNIH SISTEMOV BMS NA CENTRALNO ODDALJENO LOKACIJO
Primož Mahorič, 2016, diplomsko delo

Opis: Sodobne informacijske in komunikacijske naprave so vpete v vse pore sodobnega življenja. Njihovo delovanje je odvisno od računalniških centrov in njihovih oskrbnih sistemov. Te upravljamo z namenskimi nadzornimi sistemi, nameščenimi v lokalnem omrežju računalniškega centra. Obstaja neposredna povezanost med upravljanjem oskrbnih sistemov ter razpoložljivostjo informacijskih in komunikacijskih naprav v računalniških centrih. Krajši je čas prenosa informacij o kritičnih dogodkih in čim bolj je informacija o aktualnem stanju pravilna ter popolna, tem krajši je čas do odprave morebitne napake. V diplomskem delu smo analizirali zahteve ter z uporabo spletnih servisov zasnovali sistem za prenos podatkov iz nadzornih sistemov na oddaljen centralni nadzorni sistem. Spletne servise in ustrezne module sistema smo zasnovali tako, da omogočajo uporabo v različnih okoljih in niso odvisni od specifičnih rešitev v posamičnih računalniških centrih. Posebno skrb smo posvetili razvoju zanesljivega posredovanja in varovanja podatkov, s čimer smo preprečili njihovo izgubo ali zlorabo. V zaključku dela je bila izvedena analiza sistema glede na izhodiščne zahteve. Podali smo tudi usmeritve za nadaljnji razvoj.
Ključne besede: BMS, podatkovne zbirke, prenos podatkov, računalniški center, spletni servis
Objavljeno v DKUM: 08.09.2016; Ogledov: 1252; Prenosov: 91
.pdf Celotno besedilo (5,90 MB)

3.
Razvoj metode za izbiro klasifikatorja
Aleš Černezel, 2016, doktorska disertacija

Opis: V doktorski nalogi opišemo razvoj metode za izbiro klasifikatorja. Glavni prispevek omenjene metode je izbor najustreznejših kombinacij: metode za merjenje točnosti, klasifikacijskega algoritma in velikostjo učne množice; v okviru uporabniško definiranih kriterijev. Metoda je splošna in posledično tudi prilagodljiva ter razširljiva. Postopek izvajanja je formalno zapisan v obliki psevdokoda. Za potrebe zagotavljanja teoretične podlage izvedemo tudi več empiričnih raziskav, kjer dobljene rezultate analiziramo s serijo statističnih preizkusov. Izsledki raziskav doprinesejo naslednje prispevke k znanosti. Formalizacija odločitev in kriterijev za izbiro najustreznejše metode za merjenje točnosti. Formalizacija odločitev in kriterijev za izbiro najustreznejšega klasifikacijskega algoritma. Izbor matematičnega modela, ki v splošnem najbolje opiše obliko učnih krivulj. Formalizacija terminalnih kriterijev za določanje najustreznejše velikosti učne množice.
Ključne besede: Strojno učenje, klasifikacija, klasifikacijski algoritmi, podatkovne zbirke, primerjava algoritmov, zmogljivost klasifikacije, navzkrižna validacija, metoda bootstrap, učna krivulja, prileganje krivulj, aproksimacija krivulj, potenčni zakon, eksponentni zakon, terminalni kriteriji
Objavljeno v DKUM: 21.07.2016; Ogledov: 1889; Prenosov: 255
.pdf Celotno besedilo (3,04 MB)

4.
Ponazarjalni primer in slovaropisna obravnava frazeologije
Vida Jesenšek, 2009, izvirni znanstveni članek

Opis: Besedilo obravnava pojem ponazarjalnega primera v sloveroslovnl teoriji in slovaropisni praksi. V ospredju so izbrani teoretični vidiki primera v splošnih in še posebej v frazeoloških slovar jih, predvsem razlaga izbranih vidikov namembnosti in funkcijskosti, ki so ponazorjeni s konkretnimi primeri iz izbranih slovarskih del. Izpostavljeni sta dve dominentni funkciji ponazarjalnega primera - pomenskopojasnjevalna in slovnična ter podan predlog meril za oceno kakovosti slovarskega ponazarjalnega primera.
Ključne besede: jezikoslovje, slovaropisje, frazeologija, splošni slovarji, frazeološki slovarji, podatkovne zbirke
Objavljeno v DKUM: 10.07.2015; Ogledov: 1960; Prenosov: 47
URL Povezava na celotno besedilo

5.
Interakcije zdravil z zaviralci angiotenzinske konvertaze
Marjetka Korpar, Polonca Ferk, 2012, pregledni znanstveni članek

Opis: V članku predstavljamo pregled potencialno klinično pomembnih interakcij zdravil (DDIs) z zaviralci angiotenzinske konvertaze (ACE). Na osnovi pregleda dveh knjig Stockleyʼs Drug Interactions in dveh preko spleta dostopnih podatkovnih zbirk o DDIs smo opisali več kot deset takih DDIs, razložili njihove mehanizme, opredelili njihov klinični pomen ter navedli možnosti za njihovo preprečevanje oz. ustrezno obravnavo. Večina DDIs z zaviralci ACE je farmakodinamičnih, le nekaj jih je na nivoju farmakokinetike. Največ DDIs z zaviralci ACE se odraža kot prekomerno znižanje krvnega tlaka, hiperkaliemija ali nefrotoksičnost. Dokazali so tudi, da zaviralci ACE zvečajo toksičnost litija in da lahko vplivajo na pojav hudih preobčutljivostnih reakcij pri bolnikih, ki so prejeli parenteralne pripravke železa, ali pri bolnikih, ki sočasno jemljejo alopurinol. Prav tako je zaviralce ACE zaradi njihove lastne hepatotoksičnosti potrebno previdno kombinirati z drugimi hepatoksičnimi zdravili. Zaradi velike porabe zaviralcev ACE je pogostost neželenih učinkov zdravil zaradi DDIs z zaviralci ACE visoka. Ugodno pa je, da lahko v večini primerov teh DDIs ustrezno ukrepamo že s primernim kliničnim in laboratorijskim spremljanjem bolnikov oz. s prilagoditvijo odmerkov sočasno predpisanih zdravil.
Ključne besede: zaviralci angiotenzinske konvertaze, interakcije med zdravili, podatkovne zbirke o interakcijah med zdravili
Objavljeno v DKUM: 10.07.2015; Ogledov: 3482; Prenosov: 83
URL Povezava na celotno besedilo
Gradivo ima več datotek! Več...
Gradivo je zbirka in zajema 1 gradivo!

6.
Programska rešitev za evidentiranje ur strokovnega dela
Tanja Masterl, 2011, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je predstavljena programska rešitev za evidentiranje ur dodatnega strokovnega dela profesorjev Gimnazije Kočevje. Program je nadomestilo za dosedanje evidence, ki se je opravljala s pomočjo Excelovih preglednic. V uvodu je opisana obstoječa rešitev in predvidene metode dela. Za izdelavo programske rešitve je izbran prototipni pristop. V osrednjem delu diplomske naloge je opisana zasnova in izdelava programske rešitve. Predstavljeni so uporabljeni elementi in postopki za izdelavo. Programska rešitev je bila testirana s testnimi vnosi za odpravljanje napak, ki je razvita s pomočjo orodja MS Access 2003. V zaključku naloge so predstavljeni pozitivni in uspešni učinki izdelane programske rešitve in predlagane možnosti nadaljnje nadgradnje programa.
Ključne besede: Vnos in pregledi ur dodatnega strokovnega dela, Microsoft Access, Podatkovne zbirke, Programska rešitev
Objavljeno v DKUM: 09.08.2011; Ogledov: 1724; Prenosov: 263
.pdf Celotno besedilo (1,35 MB)

7.
8.
9.
Iskanje izvedeno v 0.2 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici