| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Projekt organizacije elektronskega glasbenega festivala
Miha Šmigoc, 2020, diplomsko delo

Opis: Projekt organizacije elektronskega glasbenega festivala, za katerega je potrebno natančno in organizirano načrtovanje, je kompleksna združitev več svetov: tako managementa, marketinga kot tudi prava in ekonomije. Prvi del naloge se osredotoča na teorijo projekta, v okviru katere opredeljujemo ključne pojme, kot so življenjski cikel projekta in njegove faze, dokumentacija projekta, projektni udeleženci, projektna tveganja in projektni management. Nadalje raziskujemo področje organizacije prireditev in izpostavljamo pomen terminskega plana, planiranja stroškov in kontrole. Drugi del naloge razčleni vse nujno potrebne elemente za načrtovanje in izvedbo elektronskega glasbenega festivala ter predstavi pravne vidike javnih prireditev ter osnovno razlago stroškov in prihodkov. V raziskovalnem delu smo s pomočjo odgovorov na anketni vprašalnik, ki so ga izpolnjevali tako obiskovalci festivalov kot organizatorji, razrešili zastavljene hipoteze. Iz odgovorov obiskovalcev smo ugotovili, da socialna omrežja odločilno vplivajo na obiskanost glasbenih festivalov. Obiskovalci so izrazili tudi, da je časovni termin festivala eden izmed ključnih dejavnikov pri odločitvi za udeležbo. Pri organizaciji glasbenega festivala igrajo pomembno vlogo tudi sponzorji, s pomočjo katerih lahko organizatorji pripeljejo na svoje odre popularnejša in prepoznavnejša glasbena imena.
Ključne besede: elektronski glasbeni festival, projekt, projektni management, organizatorji, organizacija
Objavljeno v DKUM: 17.11.2020; Ogledov: 954; Prenosov: 97
.pdf Celotno besedilo (1,55 MB)

2.
Varnost v vodenem moto turizmu : diplomsko delo visokošolskega strokovnega študija Informacijska varnost
Primož Bric, 2017, diplomsko delo

Opis: V zaključnem delu bomo predstavili pasti in nevarnosti turizma. Konkretno se bomo osredotočili na edinstveno branžo turizma, ki je postala zelo priljubljena, in sicer vodeni moto turizem, ki poteka pod nadzorom izkušenega vodnika. Pri moto turizmu gre za potovanje z motociklom, ki se v marsičem razlikuje od klasičnega turizma. Izpostavljenost nevarnostim je na motociklu precej večja, zaradi česar je potovanje v vodeni skupini precej bolj priljubljeno. Predstavili bomo tovrsten način potovanja in njegove prednosti. Osredotočili se bomo na balkansko regijo oziroma točneje države Zahodnega Balkana. Razgibana regija za obiskovalce, ki v večini prihajajo izven evropskega kontinenta, predstavlja velike kulturne, podnebne in infrastrukturne razlike, zaradi česar bomo v pričujočem delu predstavili tudi, kako se s temi razlikami soočajo tujci in kako jih turistični vodniki pomagajo varno premostiti. Ugotovili smo, da udeleženci v veliki meri zaupajo organizatorju potovanja. Tako z vidika zagotavljanja varnosti kot logistike potovanja. Pri vodenem potovanju se jasno kaže, da vodnik potovanja prevzema tako odgovornost za zagotavljanje občutka varnosti kot tudi za zagotavljanje varnosti. Iz pogovora smo razbrali, da so redki obremenjeni glede varnosti potovanja v države Zahodnega Balkana. Nekaj jih je sicer izrazilo pomisleke pred samim začetkom potovanja, a so na koncu mnenje spremenili in bi se v to regijo zagotovo še vrnili. S tem se jasno kaže razvoj turizma v regiji Zahodnega Balkana.
Ključne besede: turizem, moto turizem, turistične destinacije, organizatorji, varnost, zagotavljanje varnosti, diplomske naloge
Objavljeno v DKUM: 21.06.2017; Ogledov: 1179; Prenosov: 94
.pdf Celotno besedilo (1,62 MB)

3.
Pedagoški vidiki letovanja otrok
Nina Kete, 2011, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi z naslovom Pedagoški vidiki letovanja otrok obravnavamo počitniška letovanja, ki postajajo pomemben dejavnik pri vzgoji in izobraževanju predšolskih in šolskih otrok. V literaturi avtorji letovanja opredeljujejo kot priložnost, da otrok v sproščenem vzdušju sprosti svoj jaz, uveljavi svojo individualnost in interese. Letovanja so preizkušnja otrokove samostojnosti in sposobnosti prilagajanja in imajo pomembno socializacijsko vlogo. Seveda pa imajo na letovanjih pomembno vlogo tudi vzgojitelji, katerih prvotna naloga je, da se otroci na letovanju počutijo sprejete in varne. Vzgojitelj pa ob prevzemu otroka ob pričetku letovanju prevzame tudi skrb za njegov razvoj, torej pri otroku vzpodbuja vrednost timskega dela, razvijanje prijateljstva, samostojnost ter zaupanje vase. Vse to pa omogoča razvoj ustvarjalnega, samosvojega in veselega otroka. V prvem teoretičnem delu je predstavljena opredelitev letovanj, njihov pomen za otroka in njihov vzgojni vidik ter vloga vzgojitelja na letovanju. Kakšno je dejansko stanje, smo preverili med vzgojitelji na letovanju. S pomočjo ankete smo pridobili podatke o tem, kateri so sploh razlogi za vključevanje na letovanje, kako poteka njihovo delo na letovanju in s kakšnimi težavami se pri tem srečujejo. Pomembno vlogo pri delu vzgojitelja ima tudi sama komunikacija, zato smo skušali izvedeti tudi, kakšno je njihovo stališče do učinkov komunikacije in kakšen je način sodelovanja s starši otrok.
Ključne besede: letovanje, vloga vzgojitelja, razvoj otroka, organizatorji počitniških letovanj, CSD Slovenj Gradec
Objavljeno v DKUM: 05.09.2011; Ogledov: 3300; Prenosov: 378
.pdf Celotno besedilo (1,12 MB)

4.
5.
Iskanje izvedeno v 0.12 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici