| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Vpenjalna priprava za vpenjanje odkovkov ojnic : diplomsko delo
Rok Gaber, 2022, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo s programom Solidworks zasnovali 3D-vpenjalne priprave za vpenjanje ojnic. Od odkovka ojnice do končnega izdelka smo si zamislili dve vmesni CNC-obdelavi. Za prvo CNC-obdelavo smo izdelali dva različna 3D-modela vpenjalnih priprav in jih med seboj primerjali. Za drugo CNC-obdelavo smo izdelali en 3D-model vpenjalne priprave. Prednostne naloge vpenjalne priprave so bile, da obdelovanec med obdelavo povsem fiksira, cenovna ugodnost, obratovalna zanesljivost, enostavna zamenjava deformiranih oziroma obrabljenih delov. Standardne dele vpenjalnih priprav smo izbrali iz spletnega kataloga Halder.
Ključne besede: vpenjalna priprava, Solidworks, modeliranje, snovanje, ojnica
Objavljeno v DKUM: 13.09.2022; Ogledov: 519; Prenosov: 140
.pdf Celotno besedilo (7,46 MB)

2.
Posluževanje stroja za globoko vrtanje ojnic z robotom ABB IRB 6620 : diplomsko delo
Primož Jelenko, 2020, diplomsko delo

Opis: Dandanes je v panogi avtomobilske industrije zaradi velike konkurenčnosti med podjetji potrebna visoka stopnja avtomatizacije izdelave komponent za le-to. Tukaj tako nastopijo avtomatizirane linije z raznimi posebno zasnovanimi CNC obdelovalnimi stroji, katerih se zaradi velike obremenitve in hitrosti izdelave poslužujejo industrijski roboti, zajeti znotraj robotske celice. Tako bomo v tem diplomskem delu predstavili sestavo in delovanje posluževanja CNC obdelovalnega stroja za globoko vrtanje ojnic tovornjakov s pomočjo industrijskega robota. Predstavili bomo industrijskega robota in njegov krmilnik ter programsko okolje za programiranje, CNC obdelovalni stroj in celotno celico, komunikacijo, programiranje in varnostno konfiguracijo robota. Poudarek bo namenjen programiranju samega robota.
Ključne besede: avtomatizacija, robot ABB, celica, PLK, ojnica, vrtanje
Objavljeno v DKUM: 03.11.2020; Ogledov: 822; Prenosov: 127
.pdf Celotno besedilo (4,80 MB)

3.
Uvedba optičnega sistema na kontrolni liniji za sortiranje ojnic
Sebastjan Črešnar, 2014, diplomsko delo

Opis: Strojni vid se zaradi znižanja cen posameznih komponent in vedno večje zanesljivosti vedno več uporablja v industriji. Z njim razbremenjujemo delavce monotonega dela in povečujemo kakovost. Prav zato želimo ta sistem uveljaviti na kontrolnih linijah. Prikazati želimo rešitev, ki smo jo uspeli uveljaviti na kontrolno linijo, kjer so se pokazali problemi s sortiranjem podobnih ojnic. Zaradi vedno večjih zahtev glede kakovosti smo morali delavce nekako razbremeniti in smo z kamero, ki deluje na principu strojnega vida, to dosegli. Delavci se tako lahko osredotočijo samo na vizualne napake ojnic. Kljub problemom glede zagotavljanja konstantne slike, nam je uspelo z nastavitvijo določenih algoritmov, nastaviti program, ki avtomatsko ločuje pomešane ojnice.
Ključne besede: kontrola proizvodov, sortiranje, strojni vid, ojnica
Objavljeno v DKUM: 12.11.2014; Ogledov: 1426; Prenosov: 179
.pdf Celotno besedilo (1,40 MB)

4.
ROBOTIZACIJA KOVAŠKE LINIJE
Tadej Klančnik, 2011, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo obravnava projekt robotizacije kovaške linije v podjetju Unior d.d. in delno fizično realizacijo. Opisana je obstoječa kovaška linija, delovna mesta, izpostavljena problematika, vzrok robotizacije, izdelan je idejni koncept robotizacije obrezovanja odkovkov, podrobneje je obravnavan razvoj, dimenzioniranje in izdelava manipulatorja, ki služi za strego odkovkov robotu, predstavljena je optimirana postavitev vseh elementov robotizirane linije, opisane so komponente, vključene v robotizaciji. Prikazan je sodobni pristop k načrtovanju robotskih celic s pomočjo CAD modelirnika Catia, ki nam omogoča pregledno in enostavno načrtovanje, simuliranje in dimenzioniranje posameznih komponent robotiziranega sistema. Diplomsko delo služi kot vodilo in pripomoček ob nadaljnjih projektih robotizacije proizvodnih sistemov.
Ključne besede: robotizacija, robot, kovaštvo, projektiranje, konstruiranje, modeliranje, razvoj, odkovki, ojnica
Objavljeno v DKUM: 12.01.2012; Ogledov: 3051; Prenosov: 281
URL Povezava na celotno besedilo

5.
MODERNIZACIJA KRMILJA TER UREDITEV PRIKAZOVANJA NAPAK NA INDUKCIJSKI PEČI ABB EBS 15
Damjan Pšeničnik, 2009, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga zajema opis kovaške linije, na kateri se proizvaja toplotno preoblikovanje kovinskih materialov. Podrobneje je predstavljena naprava za indukcijsko segrevanje materiala. V nalogi so opisane težave, ki se pojavljajo pri delovanju indukcijske peči in posledično zamenjava obstoječega krmilnika ABB KR200, ki služi za krmiljenje delovanja indukcijske peči s krmilnikom Siemens S7-314 ter dodatnim prikazovalnikom ESA VT505 – ekran na dotik. Opisano je delovanje in sestava indukcijske peči za segrevanje materialov iz železa in njegovih zlitin. Dodatno so opisani krmilniki podjetja Siemens z uporabljeno programsko opremo STEP7, VTWIN. Predstavljene so tudi uporabljene elektronske komponente, ki so potrebne za delovanje peči. Naloga zajema orisne poteke programa in podprogramov v krmilniku. V nalogi je pojasnjen namen in cilj modernizacije, kakor tudi ugotovitve pri zagonu same aplikacije.
Ključne besede: Kovaštvo, indukcijska peč, ojnica, avtomatizacija, krmilna tehnika, PLK, STEP 7.
Objavljeno v DKUM: 29.04.2009; Ogledov: 3340; Prenosov: 366
.pdf Celotno besedilo (3,40 MB)

Iskanje izvedeno v 0.1 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici