| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 38
Na začetekNa prejšnjo stran1234Na naslednjo stranNa konec
1.
Pomen in načini direktnega sodelovanja med nadzornim svetom oz. njegovo revizijsko komisijo in notranjim revizorjem
Peter Podgorelec, Iztok Kolar, 2013, izvirni znanstveni članek

Opis: Direktno sodelovanje med nadzornim svetom in notranjim revizorjem krepi neodvisnost slednjega in hkrati povečuje učinkovitost nadzornega sveta in njegove revizijske komisije. Neodvisni notranji revizor je lahko pomemben vir informacij za nadzorni svet / revizijsko komisijo, kar je še posebej pomembno v smislu preprečevanja in odkrivanja prevar, vključno s tistimi, v katere je vpletena uprava. Avtorja se zavzemata za dopolnitev Zakona o revidiranju (Auditing Act), tako da se dolžnost obveščanja iz 1. alineje tretjega odstavka 39. člena razširi tudi na ugotovljena povečana tveganja prevare ali drugih nedovoljenih dejanj zaposlenih ali članov uprave. Ta dolžnost bi morala veljati tako za revizorja letnega poročila kot tudi za vodjo notranjerevizijske dejavnosti. Poleg tega bi bilo treba z zakonom urediti še vsa druga bistvena vprašanja notranje revizije v podjetju, s ciljem okrepitve neodvisnosti notranjega revizorja.
Ključne besede: revizija, prevare, notranja revizija, notranja kontrola, nadzorni svet, sodelovanje
Objavljeno v DKUM: 01.08.2018; Ogledov: 888; Prenosov: 62
.pdf Celotno besedilo (261,50 KB)

2.
Revidiranje sistema notranjih kontrol na področju terjatev do kupcev in obveznosti do dobaviteljev
Tatjanca Mrak, 2016, diplomsko delo

Opis: Revizor pri revidiranju računovodskih izkazov spoznava, ocenjuje in preizkuša računovodenje, tveganja in notranje kontrole. Obseg preizkusov pa je odvisen od revizorjevega poznavanja ureditve notranjih kontrol oziroma zaupanja vzpostavljenim kontrolam. V diplomskem delu smo spoznali pomen revidiranja notranjih kontrol, revizorjevo tveganje, postopke revidiranja notranjih kontrol, sistem notranjega kontroliranja s poudarkom na terjatvah do kupcev in obveznosti do dobaviteljev in ta spoznanja preizkusili na praktičnem primeru podjetja y na področju terjatev do kupcev in obveznosti do dobaviteljev. S preizkusi, ki smo jih opravili na podlagi izdane situacije naročniku in prejete situacije podizvajalca ter prejetega računa dobavitelja za material, nepravilnosti in pomanjkljivosti v delovanju notranjih kontrol nismo ugotovili. V podjetju y imajo vzpostavljene kontrole, ki preprečujejo, odkrivajo in odpravljajo odkrite napake.
Ključne besede: notranja kontrola, revizorjevo tveganje, revidiranje notranjih računovodskih kontrol, terjatve do kupcev, obveznosti do dobaviteljev
Objavljeno v DKUM: 18.08.2016; Ogledov: 1190; Prenosov: 125
.pdf Celotno besedilo (945,35 KB)

3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Iskanje izvedeno v 0.23 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici