| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Nedoslednosti v učbenikih za matematiko : magistrsko delo
Anja Pertinač, 2022, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je obravnavan problem nedoslednosti v matematičnih učbenikih za gimnazije, ki so potrjeni za uporabo s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport. Magistrsko delo je razdeljeno na poglavja, v katerih so obravnavani posamezni tematski sklopi iz veljavnega učnega načrta. Pri vsakem poglavju so predstavljene vpeljave pojmov iz učnega načrta, kot so zapisane v obravnavanih učbenikih. Izkaže se, da so mnoge med njimi pomanjkljive ali celo nekorektne. V vsakem poglavju je predstavljena tudi možna rešitev, kako vpeljavo narediti korektno.
Ključne besede: nedoslednosti, matematični učbeniki, gimnazijsko izobraževanje, naraščanje in padanje funkcij, geometrijsko zaporedje, sestavljene funkcije, nedoločeni integral, limita in zveznost funkcije
Objavljeno v DKUM: 26.05.2022; Ogledov: 877; Prenosov: 79
.pdf Celotno besedilo (610,96 KB)

2.
LEIBNIZ-NEWTONOVA FORMULA
Brigita Polanec, 2009, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu predstavimo Leibniz-Newtonovo formulo. V prvem delu so definirani osnovni pojmi, ki jih potrebujemo za nadaljnjo razlago. V nadaljevanju so predstavljeni izreki integralskega računa. V zadnjem delu diplomskega dela je podan življenjepis obeh matematikov in zgodovinski opis odkritja Leibniz-Newtonove formule, kakor tudi razlike in podobnosti v razvoju. Zaključimo lahko, da sta Leibniz in Newton razvila pomemben matematičen rezultat, s katerim nam je omogočeno, da hitreje in enostavneje izračunamo vrednost določenega integrala. Njuno odkritje pa je pripomoglo tudi k nadaljnjim, novim rezultatom v matematiki.
Ključne besede: Matematika, Leibniz-Newtonova formula, nedoločeni integral, določeni integral, osnovni izrek analize.
Objavljeno v DKUM: 17.06.2009; Ogledov: 4511; Prenosov: 278
.pdf Celotno besedilo (364,32 KB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici