| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Arhitekturna zasnova večnamenske športne dvorane v Mariboru : magistrsko delo
Dejan Bogovič, 2022, magistrsko delo

Opis: Šport v današnjem času ne predstavlja več samo prostočasne aktivnosti, katera se izvaja za zabavo in izboljšanje lastne kondicijske priprave, temveč je postal zelo donosen posel. Organizacija velikih športnih, koncertnih in ostalih dogodkov je zraven prepoznavnosti in velikosti mest zelo odvisna od prireditvene infrastrukture. To velja tudi za Maribor. Zaradi svoje ugodne strateške lege in zgodovinskega razvoja predstavlja Maribor pomembno upravno, razvojno, kulturno in športno središče. Skozi zgodovino se je v Mariboru zgodilo kar nekaj odmevnih športnih dogodkov in uspehov, predvsem v ekipnih športih. Z ozirom, da Maribor predstavlja drugo največje mesto v Sloveniji, je možno zaznati pomanjkanje kvalitetne športne infrastrukture na področju velikih športnih dvoran. Z magistrskim delom se odzivamo na pomanjkanje sodobne športne, prireditvene infrastrukture, ki bi služila za organizacijo velikih športnih tekmovanj in ostalih prireditev. Omenjena problematika se bo reševala v obliki nove večnamenske športne dvorane, zasnovane na smart način, na lokaciji izven mesta v neposredni bližini mednarodnega letališča Maribor. S to arhitekturno intervenco bomo ustvarili regijsko ikono, ki bo v ponos ne le Mariboru, ampak širši okolici.
Ključne besede: športna dvorana, smart arhitektura, več namembnost, Maribor, šport
Objavljeno v DKUM: 15.04.2022; Ogledov: 995; Prenosov: 381
.pdf Celotno besedilo (77,11 MB)

2.
SPREMEMBA NAMEMBNOSTI KMETIJSKEGA ZEMLJIŠČA V STAVBNO ZEMLJIŠČE
Gregor Premrl, 2016, diplomsko delo

Opis: Namembnost zemljišča nam pove, ali je gradnja na zadevajoči površini dovoljena ali ne. Veliko ljudi vidimo graditi hiše, vendar pa vsi tega ne morejo storiti, saj jih pri tem ovira prav namembnost zemljišča, ki je določena v prostorskih aktih občine. V kolikor parcela oziroma zemljišče ni gradbeno, moramo za gradnjo pridobiti gradbeno dovoljenje, še pred tem pa moramo na občino vložiti vlogo za spremembo namembnosti zemljišča. V postopku obravnave zadevne vloge občina le-to preuči in v primeru odobritve sledi sprememba prostorskih planov in območij stavbnih zemljišč. Po opravljenem postopku je potrebno plačati odškodnino, ki pa se je od spremembe ZKZ-ja (Zakona o kmetijskih zemljiščih) v letu 2012 drastično zmanjšala. Cilj diplomskega dela je, opisati, kako iz nezazidljivega oziroma kmetijskega zemljišča spremeniti namembnost v zazidljivo oziroma stavbno zemljišče. Predstavil bom tudi postopek spremembe namembnosti kmetijskega zemljišča v stavbno zemljišče, ki zajema, na kaj mora biti vlagatelj pred oddajo vloge pozoren, kje lahko pridobi potrebne informacije in katera dovoljenja potrebuje. Obravnavana bo tudi enačba za izračun odškodnine zaradi spremembe namembnosti in druge pomembne stvari za zadevno spremembo.
Ključne besede: namembnost, prostorski akti občine, sprememba namembnosti, Zakon o kmetijskih zemljiščih, odškodnina za spremembo namembnosti
Objavljeno v DKUM: 02.12.2016; Ogledov: 13257; Prenosov: 1970
.pdf Celotno besedilo (3,06 MB)

3.
Iskanje izvedeno v 0.1 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici