| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 71
Na začetekNa prejšnjo stran12345678Na naslednjo stranNa konec
1.
Ponudbeni predračun za gradnjo montažnih večstanovanjskih stavb v Medlogu
Gal Rednak, 2021, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo na praktičnem primeru gradnje dveh montažnih večstanovanjskih stavb s pomočjo križno lepljenih plošč prikazali, kako se izdela ponudbeni predračun s pomočjo računalniškega programa 4BUILD. Najprej smo opisali splošna teoretična načela ter na podlagi tehničnega poročila predstavili predviden objekt. Sledila je izdelava ponudbenega predračuna v kombinaciji računalniškega programa 4BUILD in izkustvenih podatkov ter s tem izračun rekapitulacije vrednosti gradbenih in obrtniških del za predvidena objekta.
Ključne besede: Ponudbeni predračun, diplomsko delo, gradbeništvo, 4BUILD, lesena montažna gradnja, križno lepljene plošče
Objavljeno v DKUM: 09.09.2021; Ogledov: 1216; Prenosov: 182
.pdf Celotno besedilo (7,10 MB)

2.
PRIMERJAVA OCENE OKOLJSKIH VPLIVOV MONTAŽNE LESENE IN ZIDANE OPEČNE HIŠE : magistrsko delo
Manca Fale, 2021, magistrsko delo

Opis: V uvodnem delu magistrske naloge smo predstavili leseno in opečnato gradnjo. V prehodu na glavni del smo podrobneje opisali še LCA analizo. Glavni del magistrske naloge predstavlja ocena življenjega cikla lesene in opečnate hiše, povzete po hiši 114 podjetja Rihter. Z uporabo različnih stenskih in stropnih sistemov bomo dokazali, da je lesena montažnja gradnja okolju bolj prijazna.
Ključne besede: LCA, montažna lesena gradnja, zidana opečna gradnja, ocena življenjskega cikla
Objavljeno v DKUM: 19.07.2021; Ogledov: 1103; Prenosov: 156
.pdf Celotno besedilo (5,70 MB)

3.
Izdelava BIM-modela lesene montažne hiše in povezljivost s CNC-stroji
Mitja Furman, 2019, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je prikazana uporaba sodobnega BIM-modelirnika za projektiranje lesenih montažnih objektov in njegova povezljivosti s CNC-lesnoobdelovalnimi stroji. Poudarek dela je na možnosti uporabe programskega orodja Archicad z dodatkom Archiframe. S pomočjo programskega orodja Archicad smo uvozili arhitekturni BIM-model objekta v formatu IFC, ki velja za splošen format, potreben za izmenjavo podatkov med različnimi programskimi orodji. Nato smo s pomočjo programskega orodja Archiframe izdelali delavniške risbe montažnih elementov, vključno z vsemi podatki, potrebnimi za uporabo na CNC-strojih, ter kasneje vse te podatke tudi uporabili za izdelavo montažnega elementa v proizvodnji.
Ključne besede: gradbeništvo, lesene gradnje, okvirno-panelna montažna gradnja, modeliranje, BIM, Archiframe, Archicad, proizvodni procesi, CNC
Objavljeno v DKUM: 13.02.2019; Ogledov: 1691; Prenosov: 260
.pdf Celotno besedilo (9,44 MB)

4.
Betonski montažni pomožni kmetijski objekti
Jure Hržič, 2018, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V projektni nalogi so podrobno opisani pojem pomožni kmetijsko-gozdarski objekt, njegove zanimivosti in raba. Na splošno je opisana montažna gradnja s predizdelanimi betonskimi elementi. V osrednjem delu se projektna naloga ukvarja z gradnjo nezahtevnih objektov v montažni izvedbi. S poudarkom na prikazu prednosti in slabosti pri načrtovanju in izvedbi objekta. Naloga je omejena na objekte v kmetijski rabi in na težave ter prednosti, s katerimi se srečujejo kmetje ob odločanju za konstrukcijo in način izvedbe pomožnih objektov.
Ključne besede: gradbeništvo, armirani beton, predizdelani element, montažna gradnja, nestanovanjska kmetijska stavba
Objavljeno v DKUM: 24.09.2018; Ogledov: 2359; Prenosov: 207
.pdf Celotno besedilo (2,20 MB)

5.
Projektiranje dvoetažne lesene montažne hiše z enokapno streho
Alen Ferhatović, 2018, diplomsko delo

Opis: Namen diplomskega dela je na kratko predstaviti leseno montažno gradnjo in na praktičnem primeru dvoetažne lesene montažne hiše z enokapno streho izvesti analizo obtežb, statično in dinamično analizo ter dimenzionirati posamezne konstrukcijske elemente na osnovi evropskih standardov Evrokod. Statična analiza se je izvedla s pomočjo programa FRILO Statik, dinamična analiza pa z uporabo ustreznih analitičnih enačb.
Ključne besede: lesene gradnja, montažna gradnja, panelni sistem, statična analiza, dinamična analiza, dimenzioniranje
Objavljeno v DKUM: 05.03.2018; Ogledov: 2462; Prenosov: 308
.pdf Celotno besedilo (13,37 MB)

6.
Zasnova in izgradnja armiranobetonske skladiščne hale ter stroškovna upravičenost investicijskega projekta
Gašper Lužnic, 2017, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo obravnava izgradnjo armiranobetonske skladiščne hale izdelane po sistemu skeletne montažne gradnje. Prikazan je podrobnejši postopek izgradnje armiranobetonske montažne hale od proizvodnje do montaže konstrukcijskih armiranobetonskih elementov - v sklopu zasnove armiranobetonske skladiščne hale je narejena osnovna analiza vplivov na objekt. Izračuni analize vplivov so narejeni skladno s pravili standardov Evrokod in predstavljajo osnovo za nadaljnje delo z računalniškem programom. Predstavljena je tudi stroškovna analiza, ki prikazuje oceno predvidenih stroškov gradnje objekta. Stroškovna analiza je podkrepljena z metodami za presojo upravičenosti investicijskega projekta.
Ključne besede: armiranobetonski elementi, montažna gradnja, stroškovna analiza, ekonomska upravičenost
Objavljeno v DKUM: 02.10.2017; Ogledov: 1597; Prenosov: 197
.pdf Celotno besedilo (5,26 MB)

7.
HIŠKA MED KROŠNJAMI DREVES V OBČINI LUČE OB SAVINJI
Manca Fale, 2017, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V projektni nalogi bo obravnavana umestitev v prostor in projektiranje manjšega objekta med krošnje dreves na lokaciji v kraju Luče ob Savinji. Zasnova objekta obravnava tri programsko in oblikovno različne module namenjene za uporabo v turistične namene. Moduli bodo zgrajeni iz lesa, montažna gradnja na armirano betonskem podstavku. Moduli so nastali na podlagi analize zgodovine hiš na drevesu, referenčnih primerov v Sloveniji in svetu ter upoštevanje slovenske zakonodaje in minimalnih zahtev na področju gradnje enostanovanjih objektov.
Ključne besede: gradbeništvo, hiška na drevesu, les, lesena konstrukcija, montažna gradnja, Luče ob Savinji
Objavljeno v DKUM: 04.09.2017; Ogledov: 1835; Prenosov: 253
.pdf Celotno besedilo (10,39 MB)

8.
Modeliranje večetažnih montažnih okvirnih lesenih konstrukcij
Katja Vogrinec, 2017, doktorska disertacija

Opis: V disertaciji je obravnavan problem modeliranja večetažnih montažnih lesenih okvirno panelnih konstrukcij, ki so zaradi specifične sestave stenskih elementov izredno zahtevne za natančno modeliranje. Pri modeliranju predstavljajo veliko težavo vezna sredstva med obložno ploščo in lesenim okvirjem, ki ne zagotavljajo popolnoma togega stika. V disertaciji je tako razvit enostaven računski model s fiktivno diagonalo za horizontalno analizo večetažnih lesenih montažnih okvirnih konstrukcij, ki ga uporabimo za modeliranje stenskih elementov. Računski model lahko uporabimo v cenejšem in enostavnejšem računalniškem programu za analizo konstrukcij; pri tem ni treba uporabiti kompleksnejših elementov, ki jih uporabljamo pri modeliranju po metodi končnih elementov. Model za izračun zahteva uporabo analitične formule, s pomočjo katere določimo podajnost stene ter podajnost tlačnih in nateznih podpor. Na podlagi analitične formule je nato določen ustrezen premer fiktivne diagonale. Pomemben vpliv na podajnost sten imajo tudi natezna sidra. Za določitev podajnosti nateznih sider med etažama so bile izvedene eksperimentalne preiskave dveh različnih načinov povezave med etažami. Na podlagi eksperimentalnih rezultatov so bile izpeljane ustrezne analitične formule. Računski model in izsledke raziskav smo nato uporabili v izračunu na primeru trietažne konstrukcije, pri kateri smo z uporabo različnih računskih pristopov raziskali vpliv odprtin, leseno-steklenih elementov, vertikalne obtežbe in lokacije nateznih sider na obnašanje celotne konstrukcije.
Ključne besede: večetažna montažna okvirno-panelna lesena gradnja, montažni okvirno-panelni stenski elementi, modeliranje, računski model s fiktivno diagonalo, natezna in tlačna podpora, odprtine, računski pristop
Objavljeno v DKUM: 14.07.2017; Ogledov: 3102; Prenosov: 431
.pdf Celotno besedilo (7,01 MB)

9.
Betonska montažna vinska klet »Repnik«
Gregor Ramšak, 2017, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: Projektna naloga je prikaz primera načrtovanja in gradnje vinske kleti »Repnik«. Izbrana zasnova vključuje kombiniran način gradnje: montažno betonsko gradnjo kletne etaže in klasično gradnjo mansardne etaže. Primerjava izvedbe klasične betonske in montažne betonske izvedbe kletne etaže je zaradi ekonomskih razlogov in časovne primerjave doprinesla odločitev za montažno betonsko gradnjo kletne etaže. Predstavljena je proizvodnja montažnih betonskih elementov v podjetju Kammel v Avstriji, transport elementov in njihova vgradnja. Natančno načrtovanje in organizacija vseh faz od projektiranja do gradnje sta ključna za kakovostno in ekonomsko upravičeno gradnjo.
Ključne besede: arhitektura, vinska klet, montažna betonska gradnja, armiran beton
Objavljeno v DKUM: 22.06.2017; Ogledov: 4731; Prenosov: 471
.pdf Celotno besedilo (8,48 MB)

10.
Tehnološka in ekonomska primerjava toplotnih ovojev za tradicionalno in montažno grajeno enostanovanjsko stavbo
Mitja Štefanič, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo predstavili gradnjo iste enostanovanjske stavbe z različnimi sistemi gradnje in njenimi različnimi energijskimi učinkovitostmi. Naredili smo tehnološko in ekonomsko primerjavo med gradnjo z opečnim, porobetonskim in lesenim montažnim gradbenim sistemom, za štiri različne razrede energijske učinkovitosti stavbe. Pri izvedbi tehnološke in ekonomske analize smo se omejili na primerjavo med toplotnimi ovoji, ki so narejeni iz materialov in gradbenih elementov, ki so del obravnavanega gradbenega sistema oziroma iz materialov, katerih uporabo priporoča proizvajalec določenega gradbenega sistema. Za predvideno gradnjo smo izbrali in opisali tri gradbene sisteme in štiri energijske ravni. Za vsak gradbeni sistem smo predstavili gradbene elemente, katere smo uporabili v tehnološki in ekonomski analizi. V nadaljevanju smo določili in ovrednotili potrebne količine materialov in dela. Na koncu smo naredili primerjavo, kako na stroške za gradbena, obrtniška in instalacijska dela vpliva izbira predvidenega gradbenega sistema in razreda energijske učinkovitosti, v katerega je stavba uvrščena.
Ključne besede: gradbena fizika, načini in sistemi gradnje, tehnološka primerjava, ekonomska primerjava, opečna gradnja, gradnja s porobetonom, montažna gradnja
Objavljeno v DKUM: 20.10.2016; Ogledov: 1756; Prenosov: 182
.pdf Celotno besedilo (9,26 MB)

Iskanje izvedeno v 0.21 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici