| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 14
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Integracija velikih jezikovnih modelov v mobilne rešitve
David Balažic, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo se osredotoča na analizo in implementacijo velikih jezikovnih modelov v mobilne rešitve z namenom raziskave njihovega delovanja, integracije in vpliva na uporabniško izkušnjo. V prvem delu je predstavljen teoretični del delovanja velikih jezikovnih delov. V praktičnem delu je ponazorjeno implementiranje teh modelov v mobilne rešitve in predstavljanje pristopa delovanja preko programskega vmesnika ter neposredno na napravi. Rezultati raziskave kažejo, da je pristop s programskim vmesnikom primernejši ob uporabi kompleksnejših modelov, vendar se pristop neposredno na napravi izkaže za koristnega ob uporabi manjših modelov.
Ključne besede: veliki jezikovni modeli, umetna inteligenca, mobilne rešitve, model
Objavljeno v DKUM: 22.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 4
.pdf Celotno besedilo (1,58 MB)

2.
Izzivi avtomatizacije testiranja mobilnih aplikacij : diplomsko delo
Marija Jakšić, 2024, diplomsko delo

Opis: Namen zaključnega dela je raziskati in analizirati izzive in rešitve, povezane z avtomatizacijo testiranja mobilnih aplikacij. Osredotoča se na identifikacijo ključnih izzivov, pregled obstoječih rešitev ter oceno učinkovitosti različnih orodij za avtomatizacijo testiranja. Glavne ugotovitve kažejo, da avtomatizacija prinaša izboljšanje učinkovitosti in natančnosti testiranja, vendar zahteva visoko tehnično usposobljenost in stalno vzdrževanje. Praktični primeri vključujejo orodji Appium in Katalon Studio za testiranje aplikacije OsmAnd, kar demonstrira različne pristope in rešitve za optimizacijo avtomatizacije testiranja.
Ključne besede: avtomatizacija testiranja, mobilne aplikacije, izzivi, orodja, rešitve
Objavljeno v DKUM: 11.07.2024; Ogledov: 221; Prenosov: 41
.pdf Celotno besedilo (1,92 MB)

3.
Preverjanje ustreznosti besedil za lahko branje s pomočjo aplikacije : diplomsko delo
Anton Haramija Ivčetić, 2023, diplomsko delo

Opis: Razumevanje besedil je ključnega pomena za pridobivanje novih informacij, zato je pomembno, da besedilo prilagodimo trenutnemu nivoju znanja bralca. Za lažje razumevanje uporabimo metode in procese lahkega branje za poenostavitev informacij. Preverjanje razumljivosti je mogoče glede na različne lestvice ocen težavnostne stopnje in glede na obstoječe rešitve (Besana, WebFX, Readable, Word Counter in Wordcounter.net) s področja analize besedil. Izbrane metode (razumevanje besedila po Fleschu, indeks Coleman–Liau, SMOG merilo razumljivosti in avtomatiziran indeks berljivosti (ARI).) so bile po vzgledu obstoječih rešitev implementirane v android aplikaciji, ki omogoča takojšnje preverjanje težavnosti besedil besedila z ročnim vnosom ali z bolj naprednima načinoma vnosa besedila, to je z analizo slike kamere ali z analizo izbrane slike iz galerije. Za preverjanje delovanja so bili analizirani odlomki iz besedila Williama Shakespeara Romeo in Julija iz angleške in slovenske integralne verzije in njunih priredb v lahko branje. Rezultati analize vseh štirih besedil so pokazali na bistvene razlike v dolžini povedi, številu povedi, dolžini besed in številu besed, kar potrjuje, da razvita rešitev zazna razlike med besedili in pridobljeni rezultati so znotraj pričakovanih intervalov izbranih metod.
Ključne besede: aplikacija, mobilne rešitve, preverjanje besedila, metode preverjanja, lahko branje
Objavljeno v DKUM: 24.10.2023; Ogledov: 500; Prenosov: 52
.pdf Celotno besedilo (2,71 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

4.
OTS 2019 Sodobne informacijske tehnologije in storitve : Zbornik štiriindvajsete konference, Maribor, 18. in 19. junij 2019
2019, zbornik strokovnih ali nerecenziranih znanstvenih prispevkov na konferenci

Opis: Prispevki, zbrani v zborniku že 24. strokovne konference Sodobne informacijske tehnologije in storitve, naslavljajo izjemno aktualne izzive, s katerimi se informatiki, programski inženirji, računalničarji, podatkovni znanstveniki, arhitekti, razvijalci ter upravljalci informacijskih rešitev in storitev srečujemo pri svojem vsakdanjem delu. Avtorji predstavljajo inovativne rešitve in skozi konkretne projekte pridobljene izkušnje s/z: vpeljavo tehnologij strojnega učenja in obogatene inteligence, uporabo tehnologij in platform veriženja blokov, razvojem šibko sklopljenih mikrostoritev, popolno virtualizacijo in izkoriščanjem porazdeljenih infrastruktur, zagotavljanjem kibernetske varnosti, zaupnosti in zasebnosti, skaliranjem agilnih metod v porazdeljenih projektnih skupinah, vpeljavo agilnih pristopov v sklopu avtomatiziranih in neprekinjenih procesov razvoja, testiranja, integracije in dostave, posodobitvijo in nadgradnjo obstoječih informacijskih sistemov, razvojem uporabniško prijaznih spletnih in mobilnih rešitev in uvajanjem sodobnih programskih jezikov in razvojnih okolij.
Ključne besede: informatika, strojno učenje, virtualna okolja, zborniki, kibernetska varnost, programsko inženirstvo, informacijske rešitve, obogatena inteligenca, tehnologija veriženja blokov, porazdeljene infrastrukture, mikrostoritve, agilne metode, spletne tehnologije, mobilne aplikacije, programski jezik
Objavljeno v DKUM: 13.12.2019; Ogledov: 1568; Prenosov: 473
.pdf Celotno besedilo (27,55 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

5.
Razvoj interaktivne mobilne aplikacije za mentalni fitnes : diplomsko delo
Nik Prodanović, 2019, diplomsko delo

Opis: Mentalni fitnes je skupek vaj za trening kognitivnih sposobnosti, katerih namen je ohraniti ali izboljšati te sposobnosti, saj se s staranjem možganov zmanjšajo. Cilj diplomskega dela je bil izdelati interaktivno mobilno aplikacijo za mentalni fitnes, ki omogoča vaje za treniranje kognitivnih sposobnosti. V diplomskem delu so predstavljena nekatera priljubljena ogrodja za medplatformski razvoj aplikacij, analizirane obstoječe aplikacije za mentalni fitnes in predstavljena uporabljeno ogrodje in uporabljene knjižnice pri razvoju rešitve. Iz analize anketiranja in rezultatov vaj je bilo ugotovljeno, da bi uporabniki aplikacijo priporočili drugim, da je uporabniški vmesnik premalo originalen in da so uporabniki pri večini vaj izboljšali rezultate.
Ključne besede: mentalni fitnes, Xamarin, razvoj mobilne rešitve, kognitivne sposobnosti
Objavljeno v DKUM: 13.11.2019; Ogledov: 1031; Prenosov: 126
.pdf Celotno besedilo (1,91 MB)

6.
Sistematična klasifikacija faktorjev uporabnosti mobilnih rešitev
Marko Bedi, 2017, magistrsko delo

Opis: Mobilne rešitve zagotavljajo veliko prednosti uporabnikom, ampak se zavedamo številnih omejitev zaradi katerih se mora upoštevati arhitektura in faktorji uporabnosti. Niso vsi modeli uporabnosti prilagojeni za mobilne rešitve. V magistrskem delu smo izvedli sistematično mapiranje in pregled, ter pridobili trenutno stanje faktorjev uporabnosti za mobilne rešitve. Ugotovili smo da so najbolj pogosto raziskani faktorji zadovoljstvo, učinkovitost in uspešnost. Memorabilnost, napake in kognitivna obremenitev imajo trenutno zelo nizko prioriteto pri raziskovanju. Pri vrednotenju mobilne rešitve smo ugotovili da je pomembno izbrati ustrezno ogrodje in metrike z katerimi merimo faktorje uporabnosti. Končna ocena našega vrednotenja mobilne rešitve je 3,3 od 5.
Ključne besede: faktorji uporabnosti, mobilne rešitve, klasifikacija, vrednotenje uporabnosti
Objavljeno v DKUM: 26.10.2017; Ogledov: 1075; Prenosov: 126
.pdf Celotno besedilo (6,53 MB)

7.
Primerjalna analiza mobilnih rešitev CRM
Rok Žerdin, 2017, magistrsko delo

Opis: V današnjem času morajo podjetja za svoj obstoj in uspeh na trgu, zaradi povečanja konkurence, poleg ponujanja kakovostnih izdelkov ali storitev, imeti vzpostavljene dobre odnose s strankami. Podjetja uporabljajo koncept upravljanja odnosov s strankami, ki jim pomaga na enem mestu hraniti pomembne informacije o strankah, na podlagi katerih lahko stranke bolje spoznavajo in jim prilagajajo svojo ponudbo. Gre za računalniške sisteme, imenovane rešitve CRM, ki so povezljive tudi z obstoječimi procesi v podjetju, kar podjetjem olajša uvedbo rešitve v podjetje. Ker živimo v času, ko želimo imeti vse informacije na voljo, kjerkoli smo, temu trendu sledijo tudi rešitve CRM. Uporabnikom so na voljo mobilne rešitve CRM, ki omogočajo dostop do podatkov, zabeleženih v sistemu kjerkoli in kadarkoli. Uporabniki tako lahko pregledujejo, urejajo in dodajajo ključne informacije tudi na poti. Da pa je delovanje mobilnih rešitev sploh mogoče, je potrebna tehnologija mobilnega poslovanja, in sicer mobilna omrežja in mobilne naprave. V prvem delu magistrskega dela smo opredelili področje upravljanja odnosov s strankami, z zgodovinskim razvojem in opredelitvijo postopka uvedbe rešitev CRM. Preverili smo tudi stanje na trgu rešitev CRM. Opredelili smo področje mobilnega poslovanja in njegovo tehnologijo. Navedli smo prednosti in slabosti mobilnega poslovanja ter opredelili področje varnosti. V drugem delu smo podrobneje opredelili mobilne rešitve CRM ter predstavili štiri mobilne rešitve CRM, in sicer Intrix CRM, Microsoft Dynamics CRM, Zoho CRM in Salesforce1 mobile CRM. Te smo v primerjalni analizi po izbranih merilih med seboj tudi primerjali in obrazložili rezultate analize.
Ključne besede: upravljanje odnosov s strankami, mobilno poslovanje, rešitve CRM, mobilne rešitve CRM, primerjalna analiza
Objavljeno v DKUM: 19.10.2017; Ogledov: 1237; Prenosov: 143
.pdf Celotno besedilo (2,63 MB)

8.
Koncepti mobilnosti v poslovnih rešitvah
Vasja Sikošek, 2016, magistrsko delo

Opis: Mobilno poslovanje se podaja veliko dlje kot od prenosa obstoječih poslovnih procesov na mobilne naprave. Gre za popoln preskok mišljenja in radikalno spremembo poslovnih procesov za doseganje dramatičnih izboljšav v smislu zniževanja stroškov, kvalitete storitev in hitrosti. Reorganizacija poslovnih procesov podjetja spremeni praktično vse segmente, vključno z ljudmi, službami, vodstvom ter vrednotami podjetja, ki so med seboj povezani. Pravočasen dostop do pravih podatkov in njihovo posredovanje je postal ključen element uspeha posameznih podjetij. Mobilne rešitve lahko pripomorejo k številnim izboljšavam v podjetju, pod pogojem, da so aplikacije, naprave in poslovni procesi ustrezno implementirani tako, da omogočijo nemoteno komunikacijo, dostop do informacij ter poslovnih transakcij kjer koli in kadar koli. Na drugi strani predstavlja varnost podatkov največjo skrb za vse organizacije. Podatki se lahko zelo enostavno razpošiljajo izven podjetja v digitalni obliki, sprejme pa jih lahko kdor koli, vključno s konkurenco. Mobilne poslovne rešitve omogočajo podjetjem, da izboljšajo svoje storitve, povečajo produktivnost, poglobijo odnose s strankami, izboljšujejo konkurenčno prednost ter nudijo bolj podroben in natančen vpogled v podatke. V magistrskem delu smo predstavili primere najboljših praks podjetij, ki uporabljajo mobilne rešitve ter prednosti in koristi, ki so jih ta podjetja bila deležna z njihovo uvedbo.
Ključne besede: mobilnost, elektronsko poslovanje, mobilne aplikacije, mobilne ERP rešitve, računalništvo v oblaku
Objavljeno v DKUM: 19.10.2016; Ogledov: 1235; Prenosov: 184
.pdf Celotno besedilo (2,57 MB)

9.
PRISTOPI K MONETIZACIJI MOBILNIH APLIKACIJ
Gregor Plavčak, 2016, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo zajema pregled prihodkovnih modelov in različnih pristopov monetizacije mobilnih aplikacij. Predstavili smo ponudnike mobilnih operacijskih sistemov, proizvajalce pametnih naprav, distribucijske platforme, mobilne operaterje, ponudnike mobilnih aplikacij in končne uporabnike. Raziskali in predstavili smo brezplačni prihodkovni model, plačljivi prihodkovni model, prihodkovni model mikro transakcij, naročnin, oglaševanja, partnerstva in podpornih aplikacij. Na kratko smo analizirali ponudnike distribucijskih platform, mikro transakcij in oglaševanja. Na podlagi zbranega znanja smo za konkretni primer mobilne aplikacije izbrali kombinacijo prihodkovnih modelov in opisali način vključitve v aplikacijo.
Ključne besede: informacijske rešitve, mobilne aplikacije, prihodkovni modeli, mikro-transakcije, oglaševa-nje, sistemi lojalnosti, mobilni operacijski sistemi
Objavljeno v DKUM: 13.09.2016; Ogledov: 1382; Prenosov: 120
.pdf Celotno besedilo (1,84 MB)

10.
SMERNICE RAZVOJA MOBILNE APLIKACIJE DRAWISSIMO
Gregor Žvikart, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo predstavili ključne vidike razvoja mobilne aplikacije Drawissimo. Podali smo razloge za razvoj rešitve izobraževalne narave za mlade in utemeljili izbiro platforme Android. Bistveni faktor, kateri vpliva na prihodek, ki ga generira mobilna aplikacija, je izbira ustreznega poslovnega modela, zato smo raziskali poslovne modele mobilnih rešitev ter ocenili primernost prihodkovnega modela aplikacije Drawissimo. Analizirali smo tudi osemnajst najpopularnejših aplikacij iz kategorije izobraževalne igre na tržnici Google Play. Na osnovi ugotovitev pregleda, statistik in rezultatov dosedanje uporabe ter na podlagi splošnih priporočil glede monetizacije, marketinga ter delovanja in funkcionalnosti najuspešnejših sorodnih aplikacij, smo oblikovali smernice razvoja naslednje verzije aplikacije Drawissimo.
Ključne besede: mobilna tehnologija, informacijske rešitve, izobraževalne mobilne aplikacije, prihodkovni model, monetizacija, marketing
Objavljeno v DKUM: 15.04.2016; Ogledov: 1728; Prenosov: 173
.pdf Celotno besedilo (2,93 MB)

Iskanje izvedeno v 0.25 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici