| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 23
Na začetekNa prejšnjo stran123Na naslednjo stranNa konec
1.
Načrtovanje procesa za proizvodno linijo gredi : diplomsko delo
Florijan Gačnikar, 2021, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljena postavitev in načrtovanje nove proizvodne linije gredi v podjetju GKN Driveline Slovenija. Poudarek je na tehnološki dokumentaciji, saj jo je treba prilagoditi procesu izdelave gredi. Zaradi visokih zahtev kupcev in konkurenčnosti na trgu je bilo treba pripraviti dokumentacijo v skladu z različnimi standardi podjetja in metodo za analizo možnih napak in njihovih posledic (FMEA). Moja naloga pri projektu je bila predvsem izdelava slikovnih planov za vse operacije, skupinska izdelava planov nadzora ter izdelava analize možnih napak in njihovih posledic za proces (PFMEA) na proizvodni liniji gredi. Poleg tega sem skonstruiral in pripravil nekaj procesnih komponent, pomagal pa sem tudi pri pisanju krmilnih programov in nadzoru delavcev pri procesu izdelave gredi. S svojim delom sem pripomogel k hitrejši pripravi procesa za serijsko proizvodnjo in hkrati potrdil zastavljeno tezo, saj smo z osvojitvijo procesa novega proizvoda dosegli konkurenčnost na trgu in s tem pridobili nova delovna mesta.
Ključne besede: gred, proizvodna linija, tehnološka dokumentacija, metoda FMEA
Objavljeno v DKUM: 16.03.2021; Ogledov: 1042; Prenosov: 36
.pdf Celotno besedilo (5,37 MB)

2.
Uporaba FMEA - pristopa pri procesu brizganja termoplastov : magistrsko delo
Ervin Vičič, 2019, magistrsko delo

Opis: V magistrski nalogi je prikazana uporaba FMEA-metode na snovanju proizvodnega procesa brizganja termoplastov za dan izdelek. V FMEA-analizi je pozornost posvečena iskanju možnih oblik napak, njihovih posledic, vzrokov za dane oblike napak in predlogov izboljšav, ki bodo odpravile ali vsaj zvišale njihovo verjetnost za doseganje kakovostnega proizvodnega procesa. Pri tem so se izvedle računalniške simulacije polnjenja s pomočjo računalniškega simulacijskega programa – Autodesk Moldflow Adviser. Glavni namen magistrske naloge je ustvariti splošen model FMEA-analize proizvodnega procesa brizganja termoplastov, ki bi se v prihodnje uporabljal za akumulacijo informacij v bazo inženirskega znanja pri načrtovanju proizvodnega procesa podobnih izdelkov.
Ključne besede: FMEA-metoda, snovanje, proces brizganja termoplastov, Moldflow
Objavljeno v DKUM: 30.05.2019; Ogledov: 1706; Prenosov: 238
.pdf Celotno besedilo (4,23 MB)

3.
Razvoj kazalnikov kakovosti v pljučni kirurgiji
Aleksandra Jerič, 2017, magistrsko delo/naloga

Opis: Magistrsko delo obravnava razvoj kazalnikov kakovosti v zdravstveni negi pljučne kirurgije. V delu smo z različnimi orodji managementa kakovosti prikazali sistem za razvoj kazalnikov kakovosti, s katerimi lahko spremljamo uspešnost in učinkovitost procesa zdravstvene nege pacienta pri operaciji pljuč. V empiričnem delu smo s SIPOC metodo in procesnim modelom opisali klinično pot pacienta pri operaciji pljuč. Popis procesa zdravstvene nege pacienta pri operaciji pljuč smo analizirali z analizo možnih napak in njihovih posledic – FMEA metoda. S pomočjo strokovne literature ter strokovnega zdravstvenega delavca smo identificirali možne napake, katere se v procesu zdravstvene nege lahko pojavijo. Z analizo anketnega vprašalnika smo za vsako napako z izračunanim povprečjem pridobili tri faktorje. Prvi faktor je verjetnost nastopa napake, drugi je teža napake in zadnji verjetnost odkritja napake. Zmnožek teh nam poda skupno tveganje potencialnih napak oziroma indeks pomembnosti napake (IP). S Pareto diagramom smo pridobili pet potencialnih napak, katere skupaj predstavljajo 21,82 % vseh indeksov pomembnosti. Kar pomeni, da pojav teh petih napak predstavlja najvišje tveganje pri izvajanju kakovostne zdravstvene nege pacienta pri operaciji pljuč. Za vsako izmed petih napak z najvišjim indeksom pomembnosti smo izpeljali naslednje kazalnike kakovosti: • Število alergijskih reakcij na zdravila / 200 pljučnih operacij • Številno napak pri izpolnjevanju dokumentacije / 200 pljučnih operacij • Številno nepopolnih premedikacij zaradi nedosledno izpolnjenega temperaturnega lista / 200 pljučnih operacij • Število nedoslednih diagnoz, katerih posledica ja nepopolna anamneza pacienta / 200 operacij • Število pacientov s pnevmotoraksom zaradi lastne odstranitve drenaže / 200 pljučnih operacij Poudariti moramo, da je za zdravstvene ustanove pomembno, da kakovost svojih storitev neprestano spremljajo in izboljšujejo. Predlagamo, da torakalne klinike stalno spremljajo kazalnike kakovosti, pridobljene v tem delu. V primeru spremembe procesa nege predlagamo, da kazalnike kakovosti prenovijo po sistemu, ki je prikazan v tej nalogi. Ob enem pa je prikazan sistem za razvoj kazalnikov kakovosti, primeren tudi za vse ostale procese, ki se odvijajo v zdravstveni negi.
Ključne besede: Kakovost v zdravstvu, Kazalniki kakovosti, Kazalniki kakovosti v zdravstvu, FMEA metoda
Objavljeno v DKUM: 05.09.2017; Ogledov: 1626; Prenosov: 243
.pdf Celotno besedilo (1,13 MB)

4.
Konceptna in procesna FMEA v industrijskih podjetjih
Tadej Zavernik, 2017, diplomsko delo

Opis: Zahteve današnjega trga vključujejo certificiranost podjetjih v različnih standardih kakovosti z namenom zagotovitve plasiranja kakovostnih izdelkov na trg. Zato morajo podjetja uvesti in uporabljati preventivne metode zagotavljanja kakovosti, s pomočjo katerih predvidijo in preprečijo morebitne napake in s tem dosežejo ustrezno kakovost izdelkov in zanesljivost procesov. Ena izmed teh metod je analiza možnih napak in njihovih posledic – FMEA. V diplomski nalogi je opisana metoda FMEA s poudarkom na konceptni in procesni FMEA. Predstavljen je razvoj metode skozi zgodovino, pomen in prednosti uporabe metode v praksi, uvajanje ter stroški uvajanja metode v podjetja, konceptna in procesna FMEA ter postopek izvedbe metode, podkrepljen z primeroma iz prakse.
Ključne besede: Metoda FMEA, Konceptna FMEA, Procesna FMEA
Objavljeno v DKUM: 04.09.2017; Ogledov: 1797; Prenosov: 386
.pdf Celotno besedilo (4,97 MB)

5.
Uporaba fmea pristopa pri snovanju orodja za obrezovanje aluminijastih tlačnih odlitkov
Ervin Vičič, 2017, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je prikazana uporaba FMEA-metode na primeru snovanja orodja za obrez tlačnih ulitkov (krajše: obrezilno orodje). Pri FMEA-metodi je pozornost posvečena delovanju orodja, njegovemu vzdrževanju in montaži na stroj. Pri tem so se razdelale možne oblike napak, njihove posledice in možni vzroki zanje, vse pa se ovrednoti s skupnim prioritetnim številom tveganja. Na podlagi razdelave so se zasnovale konkretne konstrukcijske rešitve, ki zmanjšujejo ali popolnoma odpravijo možnost vzrokov in posledic za dane možne oblike napak.
Ključne besede: FMEA-metoda, snovanje, orodje za obrezovanje aluminijastih tlačnih ulitkov
Objavljeno v DKUM: 04.09.2017; Ogledov: 1372; Prenosov: 157
.pdf Celotno besedilo (3,34 MB)

6.
Zagotavljanje kakovosti kroglic homokinetičnega zgloba z metodo Poka Yoke
Dušan Kojzek, 2016, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo opisuje postopek zagotavljanja ustrezne kakovosti kroglic homokinetičnega zgloba in izdelavo PY za avtomatsko kontrolo ustrezne velikosti kroglic. Zaradi stalnih reklamacij našega kupca GKN Driveline Olešnica Poljska in njihovega končnega kupca FIAT Poljska je bila podana zahteva s strani FIAT-a, da moramo v GKN Driveline Slovenija najti ustrezno rešitev in preprečiti reklamacije, ki se nanašajo na – »pomešane kroglice v HKZ«. Za kontrolo ustrezne velikosti kroglic smo izbrali metodo POKA YOKE. Z izdelavo PY za avtomatsko kontrolo ustrezne velikosti kroglic smo hoteli vplivati na zmanjšanje reklamacij končnega kupca. Ta metoda preprečuje pomešanje kroglic. Narejena je bila tudi analiza možnih napak in njihovih posledic – FMEA.
Ključne besede: montaža, metoda FMEA, metoda POKA YOKE, kroglice
Objavljeno v DKUM: 09.09.2016; Ogledov: 2004; Prenosov: 198
.pdf Celotno besedilo (3,43 MB)

7.
STRATEGIJA VZDRŽEVANJA DISTRIBUCIJSKEGA OMREŽJA ELEKTRO GORENJSKA
Primož Skledar, 2014, magistrsko delo

Opis: Vzdrževanje je pomembna funkcija vsake naprave in tako je tudi pri napravah distribucijskega elektroenergetskega omrežja. V prvem delu magistrskega dela sem želel predstaviti razvoj vzdrževanja, pravilnike, standarde in navodila, ter ekonomske predpostavke v vzdrževanju. V nadaljevanju sem se osredotočil na trenutni nivo vzdrževanja. Cilj izdelave magistrskega dela je bil optimizirati vzdrževanje, zato sem določil kritične točke dela elektroenergetskega omrežja s pomočjo analize FMEA. Vsekakor trenutno vzdrževanje ni idealno, zato sem izdelal tudi optimiziranje vzdrževalnih preventivnih ukrepov.
Ključne besede: strategija vzdrževanja distribucijskega omrežja, vzdrževanje, FMEA metoda, distribucijsko omrežje
Objavljeno v DKUM: 02.07.2014; Ogledov: 2540; Prenosov: 265
.pdf Celotno besedilo (2,96 MB)

8.
Zanesljivost in obvladovanje stroškov v procesu razvoja izdelka v podjetju Noži Ravne, d.o.o.
Gašper Oswald, 2013, diplomsko delo

Opis: V pričujočem diplomskem delu sem preučil proces razvoja izdelka v podjetju Noži Ravne, d. o. o., ter podal analizo stroškov ob zagotavljanju zanesljivosti. Na osnovi teoretičnih izhodišč sem s pomočjo pridobljenih informacij o izdelovalnem postopku izvedel FMEA analizo procesa (analiza možnih napak in posledic). Sledeče je bilo ugotovljeno, kateri so kritični faktorji, ki vplivajo na zanesljivost pri procesu izdelave in so stroškovno nezanemarljivi. Izhajajoče iz časov in ostalih podatkov, ki so gledani iz tehnično-ekonomskega vidika pomembni za izvedbo kalkulacij stroškov in časa, sem določil predvideno lastno ceno izdelka. Ob upoštevanju časovnih veličin je bilo ugotovljeno, kakšna so odstopanja normiranih in dejanskih časov. Izsledki iz rezultatov dajo vedeti, da so ti lahko pomemben podatek za optimiranje sistema pri načrtovanju tehnologije in razvoja izdelka v prihodnje.
Ključne besede: razvoj izdelka, zanesljivost, metoda FMEA, stroški, inovacija, kalkulacija, čas izdelave, nož za mletje plastičnih mas
Objavljeno v DKUM: 25.10.2013; Ogledov: 2180; Prenosov: 154
URL Povezava na celotno besedilo

9.
Znižanje stroškov in modifikacija obstoječega paličnega mešalnika v podjetju BSH Hišni aparati, d.o.o.
Denis Omladič, 2013, diplomsko delo

Opis: Podjetje BSH Hišni aparati, d.o.o., se ukvarja s proizvodnjo malih gospodinjskih aparatov. V diplomski nalogi bom preučil možnost menjave materiala obstoječega drsnega ležaja v vertikalnem priključku paličnih mešalnikov omenjenega podjetja. Teoretični del diplomskega dela obravnava razvoj izdelka s poudarkom na življenjskem ciklu izdelka, predstavitev drsnih ležajev in potencialno uporabnih termoplastičnih materialov ter analizo možnih napak in posledic (metodo FMEA) s praktičnim primerom. Raziskovalni del obsega pripravo načrta preizkušanja in funkcionalno testiranje in meritve vplivnih veličin na prototipih s pomočjo merilnega pulta. Na podlagi predstavljenih rezultatov je bilo ugotovljeno, kateri termoplastičen material bi bil potencialno primeren za zamenjavo. S svojimi predlogi sem skušal predpostaviti izboljšanje dobljenih rezultatov in znižati cene ležaja ter s tem prihraniti podjetju denar.
Ključne besede: Razvoj izdelka, življenjski cikel izdelka, metoda FMEA, termoplastični drsni ležaji
Objavljeno v DKUM: 19.06.2013; Ogledov: 1749; Prenosov: 254
.pdf Celotno besedilo (3,55 MB)

10.
Obvladovanje kakovosti montaže pesta z metodo Poka Yoke
Mitja Lipuš, 2012, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo opisuje postopek iskanja najprimernejše rešitve preverjanja utora na pestu za homokinetični zglob in izdelavo kontrolne naprave. Z izbrano rešitvijo smo želeli vplivati na zmanjšanje reklamacij, katerih posledica so tudi manjši stroški in zvišanje produktivnost podjetja. Za obvladovanja kakovosti smo izbrali metodo »POKA YOKE«, ki preprečuje naključne napake, s predhodno metodo analiz možnih napak in posledic (FMEA). V diplomskem delu so predstavljene tudi ostale možnosti celovitega obvladovanja kakovosti. Ker je zaradi novih metod nastala nova kontrolna naprava, smo le to zaradi lažje predstave in izdelave zmodelirali s programskim paketom Catia V5.
Ključne besede: metoda Poka Yoke, metoda FMEA, kakovost, montaža, pesto
Objavljeno v DKUM: 15.11.2012; Ogledov: 5759; Prenosov: 772
.pdf Celotno besedilo (4,59 MB)

Iskanje izvedeno v 0.19 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici