| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
LAJŠANJE PORODNE BOLEČINE S POMOČJO EPIDURALNE ANALGEZIJE
Janja Ternik, 2014, specialistično delo

Opis: Porodna bolečina sodi med najbolj intenzivne akutne bolečine in ima pomemben vpliv na porodnico, porod in plod. Porodna epiduralna analgezija je najpogosteje uporabljena in preučevana metoda porodne področne analgezije, hkrati pa je najučinkovitejša metoda lajšanja porodnih bolečin, ki jo spremlja zadovoljstvo porodnic v zelo velikem deležu.
Ključne besede: epiduralna porodna analgezija, epiduralni kateter, lajšanje porodne bolečine, komplikacije in zapleti, porod, porodnica
Objavljeno v DKUM: 11.12.2014; Ogledov: 2335; Prenosov: 386
.pdf Celotno besedilo (1,19 MB)

2.
Lajšanje porodne bolečine z epiduralno analgezijo
Katarina Hrga, 2013, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu so prikazani načini lajšanja porodne bolečine, saj je za žensko, ki prihaja v porodnišnico najpomembnejše vprašanje, kako bo lajšala porodno bolečino. Za to pa obstaja veliko metod, ki se med seboj večinoma razlikujejo. Večina žensk – porodnic se odloča za naravne metode lajšanja porodne bolečine, kot so masaža, menjavanje položajev, pravilno dihanje in tudi analgetiki, saj je po mnenju žensk epiduralna analgezija nova, sodobna metoda lajšanja porodne bolečine. Z raziskavo smo želeli prikazati načine lajšanja porodne bolečine s poudarkom na epiduralni analgeziji ter predstaviti vlogo medicinske sestre pri premagovanju strahu med porodom. Ugotoviti smo želeli tudi, koliko so ženske na podeželju seznanjene z epiduralno analgezijo. Rezultati raziskave kažejo, da se ženske s podeželja ne poslužujejo epiduralne analgezije kot metode za lajšanje porodne bolečine ter da so z njo slabše seznanjene. Raje kot farmakološke metode izberejo klasično metodo poroda, ker je po njihovem mnenju naravna metoda, brez možnih stranskih učinkov. Tudi medicinska sestra – babica mora biti za porod z uporabo epiduralne analgezije zelo dobro usposobljena ter dobro poznati tako porodnico kot vse možne stranske učinke.
Ključne besede: porodnica, epiduralna porodna analgezija, lajšanje porodne bolečine
Objavljeno v DKUM: 10.10.2013; Ogledov: 2609; Prenosov: 359
.pdf Celotno besedilo (1,17 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici