| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Sistem svetlobnega vodenja embaliranja in linija ct07 v bsh hišni aparati d.o.o. nazarje : diplomsko delo
Tomaž Sovinc, 2019, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo obsega predstavitev nove proizvodne linije s kodnim imenom CT07 v podjetju BSH Hišni aparati d.o.o. Nazarje. Na tej liniji se bo proizvajala nova naprava Cook Processor. Podrobneje spoznamo sistem svetlobnega vodenja embaliranja oz. »pick-to-light« sistem. Za sistem se je uporabil krmilnik Unitronics Vision430 in ustrezni razširitveni pretvornik ter razširitveni modul. Za potrebe sistema je bil izdelan uporabniški vmesnik, ki ga lahko nastavljamo s pomočjo zaslona na dotik. Podrobneje so predstavljene komponente, ki so bile uporabljene pri izgradnji sistema. Predstavljen je tudi rezultat, ki je bil dosežen v poizkusnih serijah na liniji.
Ključne besede: Sistem svetlobnega vodenja, embaliranje, krmilnik, svetlobni senzor
Objavljeno v DKUM: 19.09.2019; Ogledov: 1212; Prenosov: 119
.pdf Celotno besedilo (3,56 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
INTEGRACIJA METOD MODELIRANJA IN SIMULACIJ V SISTEME SCADA
Benjamin Mastnak, 2015, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo obravnava nadgradnjo že obstoječega laboratorijskega sistema vodenja temperature termodinamičnega procesa, ki je namenjen daljinskemu izvajanju laboratorijskih vaj. Čeprav je izveden laboratorijski model termodinamičnega procesa enostaven, smo za vodenje uporabili povsem industrijske gradnike - programabilni logični krmilnik in SCADA nadzorni sistem. V nadzorni sistem smo dodali možnost izbire modeliranja in simulacije procesov z linearnimi diskretnimi modeli. Diskretni modeli so izvedeni v lestvičnem programskem jeziku in se izvajajo na krmilniku, analiza simulacijskih rezultatov pa je izvedena v nadzornem sistemu.
Ključne besede: Programirani logični krmilnik, toplotni sistem, modeliranje procesov, nadzorni sistem vodenja (SCADA)
Objavljeno v DKUM: 14.07.2015; Ogledov: 1420; Prenosov: 152
.pdf Celotno besedilo (2,32 MB)

3.
IZDELAVA PROGRAMSKE OPREME ZA ŠTIRI-KVADRANTNO VODENJE PMSM S POMOČJO MATLAB/SIMULINKA
Matej Vajs, 2012, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljeno vodenje trifaznega sinhronskega motorja s trajnimi magneti (PMSM), ki deluje v vseh štirih kvadrantih, in sicer tako v motorskem kot generatorskem režimu. Podani so tudi opisi programske opreme, ki smo jo uporabljali, to je Matlab/Simulink Target Support Package za uporabljen ciljni sistem (TMS320F28335, Texas Instruments). Opisan je tudi celoten sistem (PMSM, pretvornik močnostne elektronike, digitalni signalni krmilnik). Predstavljeno je načrtovanje in delovanje modela in algoritma ter postopek načrtovanja vodenja v Matlab/Simulinku. Ovrednotili smo tudi avtomatsko generirane programske opreme v programskem jeziku C in primerjali eksperimentalne in simulacijske rezultate. Vodenje smo izvajali na realnem sistemu.
Ključne besede: vodenje, sinhronski motor s trajnimi magneti, regulacija, programiranje, načrtovanje vodenja, pretvornik, močnostna elektronika, digitalni signalni krmilnik
Objavljeno v DKUM: 14.11.2012; Ogledov: 2328; Prenosov: 305
.pdf Celotno besedilo (2,32 MB)

4.
VODENJE CNC REZKALNEGA STROJA Z UPORABO G KODE
Rok Kovše, 2011, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo zajema delno realizacijo vodenja 4-osnega mehanizma, ki bo omogočal 3D rezkanje manjših objektov iz mehkih materialov. Vodenje gibanja mehanizma je izvedeno z uporabo krmilnika vodenja DMC podjetja Galil Motion Control. Programska aplikacija sistema, ki je izvedena s programskim orodjem LabVIEW, omogoča vnos ukaznih komand rezkalnega stroja v obliki standardne G-kode, pridobljene iz CAD/CAM orodja in pretvorbo le-teh v programski jezik krmilnika vodenja. Diplomsko delo opisuje potek pretvorbe G-kode v ukazne komande krmilnika vodenja, opis uporabljenih ukazov G-kode ter krmilnika vodenja in primer celotnega postopka pridobitve G-kode iz 3D CAD modela.
Ključne besede: LabVIEW, CAD, CAM, programiranje, G-koda, LM, VM, krmilnik vodenja, linearna interpolacija, krožna interpolacija
Objavljeno v DKUM: 02.11.2011; Ogledov: 8739; Prenosov: 1213
.pdf Celotno besedilo (3,51 MB)

5.
RAČUNALNIŠKO VODENI 3 OSNI MEHANIZEM
Benjamin Meglič, 2011, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo vsebuje opis delne realizacije računalniško vodenega triosnega mehanizma. Poudarek diplomskega dela je na izvedbi električnega in programskega dela. Mehanski del, ki trenutno še ni realiziran, bo sestavljen iz linearnih vodil in voden z brezkrtačnimi servo motorji. Električni načrt smo izdelali s programom EPLAN, nato pa smo električno omarico sestavili in med seboj povezali električne komponente. Vodenje mehanizma je izvedeno z uporabo krmilnika vodenja DMC podjetja Galil Motion Control. Programski del smo izdelali s programom LabVIEW, proizvajalca National Instruments. Realizirani programi omogočajo inicializacijo mehanizma, nastavitev PID-parametrov položajnega regulatorja za izbrano os, inkrementalno pomikanje izbrane osi itd. Ti programi so bili nadalje integrirani v kompleksnejšo aplikacijo, ki omogoča vodenje mehanizma z uporabo ukaznih komand v obliki standardne G-kode.
Ključne besede: 3-osni mehanizem, DMC 2153, Parker Gemini, linear axis, LabVIEW, servo drive Gemini GV, servo krmilnik, krmilnik vodenja, Motion Planer, ePLAN, DMC 2xxx, Parker 404/406 XR, servo motor
Objavljeno v DKUM: 02.11.2011; Ogledov: 2601; Prenosov: 200
.pdf Celotno besedilo (3,70 MB)

6.
NADGRADNJA KRMILNIKOV PORAZDELJENEGA VODENJA HIDRAVLIČNEGA SISTEMA
Jure Štefl, 2011, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo obsega opis in predstavitev laboratorijskega hidravličnega sistema. Delo je osredotočeno zgolj na programabilna logična krmilnika. Podrobno je opisano njihovo ožičenje, naslavljanje ter komponente krmilnikov. Narejeno je tudi prenaslavljanje nekaterih vhodov in izhodov zaradi napačne programske kode na krmilnikih. Na koncu sledi tudi opis spominske kartice, ki služi za varnost pred izgubo podatkov iz samega krmilnika.
Ključne besede: krmilnik, programabilni logični krmilnik - PLK, hidravlični sistem, porazdeljen sistem vodenja
Objavljeno v DKUM: 16.09.2011; Ogledov: 2110; Prenosov: 209
.pdf Celotno besedilo (2,10 MB)

Iskanje izvedeno v 0.12 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici