| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 8 / 8
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
ODDALJENO UPRAVLJANJE IN NADZOR PAMETNE HIŠE PREKO MOBILNE PLATFORME ANDROID IN MIKROKRMILNIKA ARDUINO
Matjaž Lenhart, 2013, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu bomo predstavili sistem pametne hiše SmartHome, ki smo ga razvili za uporabo na mobilni platformi Android in deluje na osnovi mikrokrmilnika Arduino. Sistem SmartHome uporabnikom omogoča oddaljeno upravljanje in nadzor nad pametno hišo. Pred začetkom uporabe aplikacije se uporabniki registrirajo znotraj mobilne aplikacije in tako pridobijo dostop do svoje pametne hiše preko mobilne aplikacije, ki obsega modul profila, videonadzora, nadzora naprav in sporočanja, tlorisnega pogleda, nastavitev ter arhiva prijav in videonadzora. Sistem prav tako omogoča samodejno upravljanje naprav glede na vrednosti senzorjev in uporabo scenarijev (na primer izklop vseh naprav), nastavitev termostata in še mnogo več. Skozi magistrsko delo bomo predstavili zgodovino pametnih hiš, mikrokrmilnik Arduino in mobilno platformo Android, mobilno aplikacijo SmartHome in njeno delovanje ter vso potrebno infrastrukturo, ki omogoča delovanje le-te. Prav tako bomo izdelali vzorčno maketo, kjer bomo prikazali delovanje pametne hiše.
Ključne besede: Android, mobilne aplikacije, pametna hiša, oddaljeni nadzor, sodobne hiše, tehnologija, avtomatizacija doma, krmiljenje naprav, mreženje naprav
Objavljeno v DKUM: 27.09.2013; Ogledov: 3345; Prenosov: 587
.pdf Celotno besedilo (5,87 MB)

2.
INTELIGENTNA HIŠA - VARNOST IN NADZOR
Andrej Jagar, 2011, diplomsko delo/naloga

Opis: Kot vse druge informacijsko komunikacijske tehnologije se hitro razvijajo tudi tehnologije, ki nam omogočajo kvalitetnejše in lažje bivanje. Gradnja stanovanj in želja po kvalitetnem bivanju teži k temu, da se naprave in komponente med sabo povezujejo, le s temi pa lahko upravljamo iz ene lokacije. V diplomskem delu smo raziskali in opisali področje varnosti in nadzora v inteligentnih hišah. Proučili smo, katere komponente uporabljamo za varovanje hiše pred naravnimi nesrečami in pred nepooblaščenimi osebami, ter načrtovali implementacijo varnosti v inteligentni hiši. Za prikaz nadzora in upravljanja z inteligentno hišo iz enega mesta, pa naj bo to iz hiše ali iz oddaljene lokacije, je bila kot del diplomske naloge razvita tudi prototipna aplikacija za nadzor in upravljanje z inteligentno hišo.
Ključne besede: Inteligentna hiša, avtomatizacija zgradb, povezovanje naprav, krmiljenje naprav, oddaljen nadzor, sistemi varovanja
Objavljeno v DKUM: 07.10.2011; Ogledov: 2998; Prenosov: 350
.pdf Celotno besedilo (4,50 MB)

3.
KRMILJENJE NAPRAV Z MOBILNIMI KOMUNIKACIJSKIMI TERMINALI
Uroš Auer, 2010, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi obravnavamo krmiljenje naprav v inteligentnih okoljih ob uporabi mobilnih komunikacijskih terminalov. V prvem delu predstavljamo zasnovo celotnega sistema, ARM razvojno ploščo, IR in Bluetooth tehnologijo, in razvojno ogrodje LWUIT za razvoj aplikacij na mobilnih komunikacijskih terminalih. V drugem delu diplome pa natančno predstavljamo sam razvoj BlueARM sistema. Sistem BlueARM smo razvili za inteligentno okolje laboratorija BQ.
Ključne besede: mobilni komunikacijski terminali, brezžično krmiljenje naprav, mobilne aplikacije, LWUIT ogrodje, bluetooth tehnologija, IR tehnologija
Objavljeno v DKUM: 06.04.2011; Ogledov: 2330; Prenosov: 156
.pdf Celotno besedilo (5,55 MB)

4.
NIZKOCENOVNA IZVEDBA ODDALJENEGA NADZORA PAMETNE HIŠE
Ninna Kozorog, 2010, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo predstavlja pojem inteligentne hiše, njene prednosti pred klasičnim modelom hiše, opis delovanja in povzetek že znanih protokolov in izdelkov iz kategorije inteligentnih produktov. V nadaljevanju je prikazan primer realizacije nadzora in krmiljenja naprav pametne hiše, ki se vrši neposredno preko naložene programske opreme ali posredno preko spletne aplikacije, dostopne preko mobilnega telefona. Obveščanje je realizirano s pomočjo GSM modula in AT komand. Avtomatiziranost sistema inteligentne hiše zagotavlja samostojno delovanje, s poudarkom nad nadzorom na daljavo preko SMS sporočil pa uporabnika realnočasovno obvešča o morebitnih spremembah stanja naprav v hiši.
Ključne besede: avtomatizacija zgradb, sistemi vodenja, inteligentna hiša, krmiljenje naprav
Objavljeno v DKUM: 30.03.2010; Ogledov: 4282; Prenosov: 778  (2 glasa)
.pdf Celotno besedilo (2,62 MB)

5.
NADZOR IN KRMILJENJE NAPRAV V INTELIGENTNEM OKOLJU Z UPORABO USMERJEVALNIKA
Uroš Kumer, 2009, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo podaja zasnovo in realizacijo krmiljenja inteligentne hiše iz stališča minimalne porabe električne energije in minimalne cene. Raziskali smo načine in možnosti, kako krmiliti in nadzorovati sistem in kako povezati posamezne segmente v funkcionalno celoto. Uporabljena zasnova je zastavljene modularno, celoten sistem sestoji iz dveh modulov. Kot osnovni modul smo izbrali usmerjevalnik, ki smo ga nadgradili s programskimi paketi, ki so bili potrebni za izvedbo sistema in dodatno strojno opremo, da smo zagotovili dovolj flash in RAM pomnilnika za izvajanje zahtevanih programskih paketov. Osnovni modul služi kot spletni strežnik za nastavitev želenih in spremljanje trenutnih vrednosti, kot podatkovna baza, kot Java navidezni mehanizem ter izvaja regulacijo in komunicira s sekundarnimi moduli. Sekundarni moduli imajo tri poglavitne dele. Xport za komunikacijo med sekundarnim in osnovnim modulom ter pretvorbo signalov. Mikrokrmilnik, ki pretvarja signale med serijsko komunikacijo z Xportom in senzorji ter izvršilnimi členi. Tretji del sekundarnega modula predstavljajo izvršilni členi, ki skrbijo za regulacijo veličin in senzorji oziroma tipala, ki merijo trenutne vrednosti fizikalnih veličin. Zasnovo in realizacijo sistema smo predstavili s pomočjo regulacije temperature v prostoru.
Ključne besede: inteligentno okolje, omrežni usmerjevalnik, krmiljenje naprav, strežnik - odjemalec
Objavljeno v DKUM: 04.06.2009; Ogledov: 2533; Prenosov: 185
.pdf Celotno besedilo (2,63 MB)

6.
7.
8.
Iskanje izvedeno v 1.67 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici