| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Ravnanje s komunalnimi in nevarnimi odpadki v občini Mengeš : diplomsko delo visokošolskega strokovnega študija Varnost in policijsko delo
Kristina Grabnar, 2017, diplomsko delo

Opis: Odpadki v današnjem času predstavljajo za človeštvo kar velik problem, saj jih je iz dneva v dan vse več, poleg tega pa nekateri ljudje z njimi ne ravnajo pravilno in jim je vseeno za njihovo ločevanje. V diplomskem delu smo predstavili trenutni pregled stanja v občini Mengeš pri ravnanju z odpadki z anketo ter analizo divjih odlagališč v naselju Topole. Ugotovili smo, da je v občini Mengeš ravnanje s komunalnimi odpadki dobro urejeno ter da so občani dobro obveščeni o ločevanju odpadkov. Rezultati so pokazali, da ima kar 74 odstotkov anketirancev dovolj informacij o ločevanju odpadkov, samo en odstotek ljudi pa meni, da ima informacij premalo. Ugotovili smo tudi, da je v občini Mengeš okoli 45 neočiščenih divjih odlagališč. Podatki kažejo, da je število divjih odlagališč v letu 2010 naraslo, po letu 2012, ko so opravili tudi čistilno akcijo, pa se je število divjih odlagališč zmanjšalo iz 47 na 45 ter tako ostalo nespremenjeno do danes. Tudi analiza divjih odlagališč na primeru naselja Topole je pokazala, da so bila od 10 odlagališč, ki smo jih analizirali, kar štiri očiščena, čeprav so bili v registru o divjih odlagališčih (2013) podatki drugačni. Eden izmed predlaganih ukrepov za preprečitev odlaganja odpadkov na divja odlagališča bi bil opomin ter globa posamezniku za takšno ravnanje. S takšnimi ukrepi bi ljudje začeli razmišljali, kaj se jim bolj izplača – ali plačati visoko globo ali stroške za odvoz odpadkov do zbiralnih centrov. Moramo se zavedati, da so vsi ukrepi zoper odpravo onesnaževanja le začasni, če v vsakem posamezniku ne dozori kultura varovanja okolja iz njemu lastnih notranjih razlogov.
Ključne besede: odpadki, komunalni odpadki, nevarni odpadki, ravnanje z odpadki, ločevanje odpadkov, komunalna podjetja, divja odlagališča, diplomske naloge
Objavljeno v DKUM: 25.01.2017; Ogledov: 2781; Prenosov: 276
.pdf Celotno besedilo (2,65 MB)

2.
Analiza družbene odgovornosti v javnih komunalnih podjetjih v Sloveniji
Vesna Breg, 2016, magistrsko delo/naloga

Opis: Magistrska naloga temelji na področju družbene odgovornosti in njene vpetosti v javnih komunalnih podjetjih. Najprej bo predstavljen teoretičen okvir družbene odgovornosti in njene vključenosti tako v logistiki kot tudi v proučevani panogi – javnih komunalnih podjetjih v Sloveniji. Na podlagi izvedenih intervjujev, ki so bili zasnovani na osnovi Zelenega dokumenta, ki ga je spisala Evropska komisija v sklopu različnih dejavnikov kot smernice za družbeno odgovorno ravnanje, smo s pomočjo analize rezultatov lahko ugotovili, ali so javna komunalna podjetja družbeno odgovorna, kako slednje uresničujejo, katerim področjem namenjajo največ pozornosti in ali le-te tudi oglašujejo. Verjamemo, da prisotnost družbene odgovornosti v javnih komunalnih podjetjih doprinese do večjega zadovoljstva zaposlenih, njihovih uporabnikov in posledično do uspešnejšega poslovanja in h konkurenčni prednosti.
Ključne besede: družbena odgovornost, javna komunalna podjetja, Zeleni dokument
Objavljeno v DKUM: 24.01.2017; Ogledov: 11715; Prenosov: 216
.pdf Celotno besedilo (1,47 MB)

3.
4.
Akcija očistimo Slovenijo v enem dnevu
Davorin Simon, 2012, diplomsko delo

Opis: Cilj diplomskega dela je ugotoviti, ali je možno organizacijo in izvedbo vseslovenske čistilne akcije izboljšati z logističnega, organizacijskega in finančnega vidika ter predstaviti predloge in rešitve, ki bi lahko koristili pri pripravah na podobne akcije v prihodnosti. V diplomski nalogi smo predstavili akcijo “Očistimo Slovenijo v enem dnevu” ter opisali njene ključne elemente. Z anketo, ki smo jo opravili s komunalnimi podjetji, ki so sodelovala pri čistilni akciji, smo poiskali glavne težave, ki so nastale pri čistilni akciji, in podali predloge za njihovo odpravo.
Ključne besede: “Očistimo Slovenijo v enem dnevu”, čistilna akcija, divja odlagališča, komunalna podjetja
Objavljeno v DKUM: 09.10.2012; Ogledov: 1601; Prenosov: 136
.pdf Celotno besedilo (1,45 MB)

Iskanje izvedeno v 0.13 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici