| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Novo mestno vozlišče pred knjižnico v Murski Soboti
Urška Gomboc, 2019, magistrsko delo

Opis: Pričujoče delo je hibrid široke in podrobne analize trenutnega stanja tradicionalnega središča v Murski Soboti ter iz nje izhajajoče idejne rešitve mestnega vozlišča pred knjižnjico. V celostni analizi smo raziskovali trenutno stanje celotnega naselja. Nadrobneje smo analizirali ureditev in stanje prostora ter glavnih objektov osrednjega stavbnega bloka. V končnem koraku naloge smo na podlagi zbranega znanja in spoznanj o splošnem in lokalnem stanju prostora in z njim povezanih tem zasnovali celostni prostorski in vsebinski projekt za mestno vozlišče na območju pred regijsko knjižnico. Pri snovanju rešitve je bilo že v razvijanju idej stalno prepletanje oblikovanja stavbnih mas z oblikovanjem programa. Oblikovanje prostora projekta smo izrazito usmerili k doseganju ravnotežja in skladnosti v kontekstu okolice. Izziv je bil povezati vse obstoječe elemente in dejavnike, ki določajo in zaznamujejo območje. Ključni cilj je bil ustvariti realen in z dejstvi podkrepljen projekt, ki bi ponujal veliko lepega in javnega ter postal povezovalni dejavnik v središču Murske Sobote.
Ključne besede: arhitektura, sodobno mesto, mestno vozlišče, urbane oblike, mestna podoba, kontekst, središče mesta, javni odprti prostor, trg, tržnica, kreativno središče, poslovni prostori, mestna garaža, idejni projekt, Murska Sobota
Objavljeno v DKUM: 11.10.2019; Ogledov: 1684; Prenosov: 310
.pdf Celotno besedilo (62,63 MB)

2.
OMREŽJE JAVNEGA ODPRTEGA PROSTORA IN DOSTOPNOST OBJEKTOV JAVNEGA ZNAČAJA: PRIMER PTUJA
Katja Pilinger, 2011, diplomsko delo

Opis: Pričujoče diplomsko delo temelji na raziskavi omrežja javnega odprtega prostora mesta Ptuj in vpetosti objektov javnega značaja v to omrežje. Sprva smo povzeli že znana teoretična izhodišča. Nadalje smo zamejili območje obravnave, katerega smo nato analizirali. Z rezultati analiz smo prikazali dostopnost do posameznih odprtih površin ter iz odprtih površin do objektov. Iz rezultatov smo izbrali dva izstopajoča primera, za katera se je izkazalo, da dostopnost do njiju predstavlja problem, in za katera smo nato predlagali izboljšave.
Ključne besede: javni prostor, odprti prostor, javni objekti, dostopnost, Ptuj
Objavljeno v DKUM: 14.09.2011; Ogledov: 2421; Prenosov: 180
.pdf Celotno besedilo (9,32 MB)

Iskanje izvedeno v 0.04 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici