| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 15
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Regulacija pozicije elektromotorja z inkrementalnim dajalnikom in s frekvenčnim pretvornikom : diplomsko delo
Matevž Hodnik, 2022, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljena regulacija pozicije elektromotorja z uporabo inkrementalnega dajalnika in frekvenčnega pretvornika. V nalogi predstavimo gradnike strojne opreme, komunikacijo med napravami, opis programov za PLK in HMI-vmesnik. Na koncu opišemo še branje in prenos podatkov iz PLK-ja.
Ključne besede: Regulacija pozicije elektromotorja, inkrementalni dajalnik, frekvenčni pretvornik, HMI-vmesnik, PLK.
Objavljeno v DKUM: 07.11.2022; Ogledov: 598; Prenosov: 150
.pdf Celotno besedilo (4,43 MB)

2.
Vizualizacija vodenja hidravličnega cilindra : magistrsko delo
Ivan Novak, 2019, magistrsko delo

Opis: V okviru magistrske naloge je izdelan hidravlični sistem s položajnim in avtomatičnim vodenjem pomika batnice vertikalnega hidravličnega valja z aktivnim nastavljanjem hitrosti. Vodenje je izvedeno s pomočjo računalnika z ustreznim programskim vmesnikom in industrijskem krmilnikom . Izdelana je vizualizacija celotnega procesa katera omogoča njegov popolni nadzor. Poleg hidravličnega valja in računalnika, ključne komponente pri izvedbi sistema predstavljajo elektrohidravlični proporcionalni potni ventil in inkrementalni dajalnik. V smiselnem zaporedju je prikazana zasnova in izvedba celotnega sistema, ki vsebuje načrte električne priključitve naprav z industrijskim krmilnikom Siemens S7-1200. Celotnemu sistemu je dodan še brezstični način vodenja z mobilno aplikacijo »S7 PLC HMI«, katera uporablja Wi-Fi usmerjevalnik za komunikacijo med mobilnim telefonom in krmilnikom. Potek programiranja krmilnika je bil prilagojen vizualizacijskem okolju in mobilni aplikaciji, da se omogoči vzporedno vodenje celotnega procesa.
Ključne besede: vertikalni hidravlični valj, krmilnik, vizualizacija, inkrementalni dajalnik, elektrohidravlični proporcionalni potni ventil, mobilna aplikacija, PLK.
Objavljeno v DKUM: 27.09.2019; Ogledov: 1395; Prenosov: 176
.pdf Celotno besedilo (5,03 MB)

3.
Izračun hitrosti vrtenja rotacijskega inkrementalnega dajalnika s pomočjo krmilnika S7-314
Andraž Vorina, 2018, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V projektnem delu je predstavljeno delovanje ter izdelava programa za izračun hitrosti vrtenja inkrementalnega dajalnika. Podrobneje so opisani inkrementalni dajalniki, ter njihove različne izvedbe. Prav tako je predstavljena uporabljena strojna oprema SIMATIC S7-300 in programska oprema STEP 7. Po opravljenih meritvah smo prišli do ugotovitve, da za merjenje pri višjih hitrostih uporabimo merjenje impulzov v časovnem obdobju, medtem, ko za manjše hitrosti vrtenja uporabimo merjenje časa med impulzoma.
Ključne besede: rotacijski inkrementalni dajalnik, programirljivi logični krmilnik, merjenje hitrosti.
Objavljeno v DKUM: 07.02.2019; Ogledov: 1831; Prenosov: 128
.pdf Celotno besedilo (1,16 MB)

4.
Rekonstrukcija krmiljenja servomotorjev na induktivnem kalilnem stroju
Rok Šertel, 2017, diplomsko delo

Opis: Tematika diplomske naloge se nanaša na celovito rekonstrukcijo krmiljenja induktivnega kalilnega stroja. Zaradi dotrajane opreme starega stroja smo prišli do sklepa, da je edina smotrna odločitev popolna zamenjava krmilja. Celotno avtomatizacijo stroja smo izvedli s krmilnikom S7-300, ki je v nadaljevanju dodatno opisan. V prvem delu je opisan postopek kaljenja. Temu sledi opis in zahteve stroja, ter celotni servo sistem. Zatem je opisano krmiljenje in osnove PLK. Temu sledi opis avtomatizacije stroja. Ker je bilo potrebno stroj tudi zagnati, sem dodal tudi rezultate dejanskega delovanja in opisal določene težave, s katerimi smo se srečevali pri izgradnji in zagonu induktivnega kalilnega stroja.
Ključne besede: induktivni kalilni stroj, PLK, inkrementalni dajalnik, Profibus, Siemens, SIMATIC
Objavljeno v DKUM: 07.07.2017; Ogledov: 1749; Prenosov: 168
.pdf Celotno besedilo (3,04 MB)

5.
Vodenje vgrajenega sistema livnega mehanizma v vakuumski komori
Matic Kolar, 2016, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: Zaključno delo podaja pregled in razvoj krmilja za vodenje vgrajenega sistema livnega mehanizma v vakuumski komori, izdelan za potrebe vlivanja umetnih materialov v brezzračnem prostoru. Podrobneje so opisani gradniki krmilja, tehnike vlivanja, komunikacija z vgrajenim sistemom in prikaz meritev tlaka v komori na grafičnem LED prikazovalniku. Celoten sistem je zgrajen iz enote vgrajenega sistema in pripadajočega krmilja. Komunikacija z vgrajenim sistemom poteka preko UART dvožične komunikacije, po kateri prejemamo informacije o tlaku v vakuumski komori. Koračni motor, ki ga uporabljamo za nagib vpete čaše, krmilimo s pomočjo rotacijskega inkrementalnega dajalnika.
Ključne besede: tlačni senzor, vakuum, livni mehanizem, inkrementalni rotacijski dajalnik, krmilje vgrajenega sistema
Objavljeno v DKUM: 21.03.2017; Ogledov: 1141; Prenosov: 143
.pdf Celotno besedilo (1,92 MB)

6.
AVTOMATIZIRANO ODLAGANJE TESTA NA PLADNJE
Matjaž Kovačič, 2016, diplomsko delo

Opis: Vsebina diplomskega dela zajema izdelavo transportne proizvodne linije, zahteve naročnika, opis delovanja proizvodne linije, opis aparaturne opreme, krajši opis strojnega delovanja in njenih posameznih komponent, opis programske opreme, opis električne vezave, opis programskega postopka izdelave in programske kode, ki zajema reset napake, vklop krmilja, hitrost prejšnje linije ter pnevmatski dvig in spust valjastega transporterja ter opis poteka zagona proizvodne linije in potrebne zamenjave za želeno delovanje. Izvedba motorskega krmilja je bila s frekvenčnimi regulatorji z nastavitvijo parametrov v programski kodi. Namen nove proizvodne linije je bil poenostaviti posluževalčevo delo in povečati produktivnost.
Ključne besede: Inkrementalni dajalnik, transporter, Siemens TIA portal V13, frekvenčni regulator
Objavljeno v DKUM: 24.10.2016; Ogledov: 1780; Prenosov: 244
.pdf Celotno besedilo (4,50 MB)

7.
AVTOMATIZACIJA STISKALNICE ZA HLADNO KALIBRACIJO POLIZDELKOV
Andraž Boček, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je opisana avtomatizacija stiskalnice za hladno kalibracijo polizdelkov. Diplomsko nalogo smo izvedli in realizirali v podjetju UNIOR D.D. v Zrečah. Električni načrt smo narisali s programskim orodjem EPLAN, program za avtomatsko delovanje pa smo realizirali s programsko opremo TIA PORTAL V13. Vodenje stiskalnice je realizirano s krmilnikom SIEMENS CPU 1215C uporabniški vmesnik pa se izvaja na zaslonu na dotik TP-700 COMFORT.
Ključne besede: stiskalnica, frekvenčni pretvornik, PLK, inkrementalni dajalnik, merilna letev, asinhronski elektromotor
Objavljeno v DKUM: 24.10.2016; Ogledov: 1414; Prenosov: 191
.pdf Celotno besedilo (5,54 MB)

8.
IZDELAVA IN VODENJE INVERZNEGA NIHALA NA VOZIČKU
Simon Tržan, 2013, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu so opisani izdelava, vodenje in testiranje inverznega nihala na vozičku. Navedeni so postopki načrtovanja mehanskega in električnega sklopa. Podan je tudi model nihala, ki je uporabljen v simulaciji regulacijske zanke. Regulacija in vodenje sta izvedena na mikrokrmilniku družine digitalnih signalnih procesorjev. Sistem je z brezžičnima moduloma povezan na osebni računalnik, kjer se spremljajo in beležijo podatki z mikrokrmilnika.
Ključne besede: inverzno nihalo, linearni kvadratični regulator, ravnovesno stanje, prostor stanj, dsPIC, inkrementalni rotacijski dajalnik, MATLAB, AutoCAD, C#
Objavljeno v DKUM: 16.04.2013; Ogledov: 1975; Prenosov: 379
.pdf Celotno besedilo (6,64 MB)

9.
NI FPGA SISTEM ZA ZAJEMANJE PODATKOV PREIZKUŠEVALIŠČA PRALNEGA STROJA
Tadej Bernhard, 2012, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je opisan merilni sistem za preizkuševališče pralnih strojev. Sistem je izveden z merilno kartico NI 7841R, ki je zgrajena na osnovi vezja Xilinx Virtex FPGA. Merilni sistem omogoča zajemanje analognih in digitalnih vrednosti, ki se nanašajo na meritve hitrosti s tahogeneratorjem in inkrementalnim enkoderjem in meritve vibracij z analognim pospeškomerom. Sistem vključuje tudi generiranje vseh potrebnih krmilnih signalov za izvedbo eksperimentalnih meritev na pralnem stroju.
Ključne besede: Preizkuševališče pralnega stroja, FPGA, NI 7841 R, LabView, meritev vibracij, MEMS, ADXL 326, NI PXI 1033, Inkrementalni dajalnik.
Objavljeno v DKUM: 26.11.2012; Ogledov: 1521; Prenosov: 183
.pdf Celotno besedilo (2,81 MB)

10.
AVTOMATIZACIJA STROJA ZA REZANJE PAPIRJA
Andrej Vizler, 2012, diplomsko delo

Opis: Cilj diplomske naloge je predstaviti celotni proces avtomatizacije stroja za avtomatsko rezanje papirja, ki je del paletizacijskega sistema v prehrambni industriji. Naloga rezalnika je, da zagotavlja papir točno določenih dimenzij, ki se uporablja za ločevanje produktov, ki jih zlagajo na palete enega na drugega. Podrobno je opisan postopek načrtovanja, izpostavljene so tudi težave, s katerimi smo se srečevali pri doseganju polne funkcionalnosti. Predstavljeno je programsko okolje ePLAN, osnovna načela za risanje načrtov, opisan je načrt rezalnika papirja, ki je v njem narisan. Sledi opis uporabljenih komponent ter programskega okolja Siemens SIMATIC, ki je namenjen konfiguriranju in programiranju strojne opreme.
Ključne besede: avtomatizacija, Siemens SIMATIC, STEP 7, programirljiv logični krmilnik, ePLAN, frekvenčni pretvornik, induktivni senzor, fotoelektrični senzor, inkrementalni dajalnik
Objavljeno v DKUM: 27.08.2012; Ogledov: 2931; Prenosov: 515
.pdf Celotno besedilo (4,87 MB)

Iskanje izvedeno v 0.21 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici