| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Izboljšave procesa proizvodnje hladilnega aparata OP 103
Jelena Kopjar Kovačić, 2016, magistrsko delo

Opis: V današnjem času globalizacije je konkurenca na trgu vse večja. Da bi podjetje v takšnih težkih okoliščinah na trgu lahko preživelo, so potrebne nenehne izboljšave na vseh področjih poslovanja. V tem delu so analizirane izboljšave, ki jih je podjetje Oprema Uređaji d. d. uvedlo v svojo proizvodnjo, nanašajo pa se na uvajanje Lean filozofije. Primerjava starega sistema proizvodnje ter izboljšave, ki so nastale z uvedbo Lean filozofije, so podane skozi opazovanje procesa proizvodnje hladilnega aparata OP 103. Z izvajanjem Lean koncepta skozi proizvodnjo se je v veliki meri skrajšal čas izdelave proizvoda, povečala se je kakovost izdelka ter zmanjšale so se zaloge materiala, ki so vezane na nemoten potek proizvodnje. Glede na to, da je Lean kontinuiran proces, so v tem delu navedeni predlogi izboljšav nekaterih delov proizvodnje ter predlog izboljšave pretoka informacij skozi proizvodni proces, ki bi se realiziral z uvedbo sistema črtne kode. Uvedba Lean filozofije, kot orodja za izvedbo strategije podjetja Oprema Uređaji d.d., se je pokazala kot zelo učinkovita. Nadaljnje izpopolnjevanje proizvodnega sistema skozi različne nivoje Lean orodij, bi tudi v prihodnosti moralo podjetju pomagati v boju s konkurenco na trgu ter pri širjenju, oziroma rasti podjetja.
Ključne besede: vitka proizvodnja, hladilni aparati, proizvodni proces, izboljšave
Objavljeno v DKUM: 03.05.2016; Ogledov: 1643; Prenosov: 122
.pdf Celotno besedilo (1,96 MB)

2.
UPRAVLJANJE ZANESLJIVOSTI HLADILNIH APARATOV
Dejan Dren, 2010, magistrsko delo

Opis: Zanesljivost izdelkov je v veliki meri določena z njihovo konstrukcijo, ki se definira v procesu razvoja izdelkov. Za doseganje visokega nivoja zanesljivosti kompleksnih izdelkov ni dovolj le uporaba specialističnih znanj s področja kakovosti in zanesljivosti, temveč je potrebno vključiti tudi ostalo inženirsko znanje in izkušnje, ki sodeluje v fazah razvoja, proizvodnje in servisiranja izdelkov, da lahko res dobro razumemo in napovedujemo možne vzroke odpovedi in učinkovito preprečujemo njihovo pojavljanje. Za doseganje tega rabimo dobro upravljanje zanesljivosti izdelkov, ki se ukvarja z načrtovanjem, vgrajevanjem in preverjanjem zanesljivosti. Jedro upravljanja zanesljivosti predstavlja program zanesljivosti, ki predpisuje izvajanje aktivnosti in uporabe različnih metod pri razvoju, proizvodnji in uporabi izdelkov z namenom doseganja zahtevanega nivoja zanesljivosti izdelkov. Večina izbranih metod je sicer splošno znanih, vendar gre pri tem tudi za njihovo medsebojno dopolnjevanje in lahko prinašajo pričakovane rezultate le kot celota. Delo je osredotočeno na program zanesljivosti hladilnih aparatov, namenjenih za uporabo v gospodinjstvih.
Ključne besede: Zanesljivost, trajnost, načrtovanje življenjske dobe, hladilni aparati, proces razvoja novih izdelkov, projekt, program zanesljivosti, pospešeno preizkušanje, FRACAS, FMEA.
Objavljeno v DKUM: 06.12.2010; Ogledov: 2501; Prenosov: 196
.pdf Celotno besedilo (2,79 MB)

3.
4.
Iskanje izvedeno v 0.13 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici