| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 8 / 8
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Prihodnost in izzivi reciklaže odpadnih fotonapetostnih modulov v Sloveniji : diplomsko delo
Manja Obreza, 2024, diplomsko delo

Opis: Cilj diplomskega dela je celovit pregled obstoječih metod za reciklažo fotonapetostnih modulov. V diplomskem delu smo se osredotočili na pravne smernice in predpise, ki urejajo reciklažo fotonapetostnih modulov v različnih državah. Prikazan je kratek pregled različnih vrst fotonapetostnih modulov in njihova podrobnejša sestava, ki ima izredno pomembno vlogo pri procesih reciklaže. S pomočjo analize trenutne inštalirane moči fotonapetostnih sistemov v Sloveniji smo lahko napovedali količino pridobljenih materialov. V diplomskem delu je ocenjena ekonomska upravičenost reciklaže, ki poudarja pomembnost razvoja učinkovitih reciklažnih postopkov za izboljšanje trajnosti obnovljivih virov energije in zmanjšanje vplivov na okolje.
Ključne besede: fotonapetostni moduli, recikliranje, upravljanje z odpadki, ekonomska analiza
Objavljeno v DKUM: 11.02.2025; Ogledov: 0; Prenosov: 30
.pdf Celotno besedilo (2,23 MB)

2.
Nov pristop k projektiranju in vodenju vzdrževanja fotonapetostnih elektrarn : diplomsko delo
Aljaž Ring, 2024, diplomsko delo

Opis: V sklopu diplomske naloge bom obravnaval celoten postopek projektiranja sončne elektrarne od pridobljenega soglasja za priključitev do zmontirane elektrarne. Poudarek bo namenjen načinu projektiranja in vzdrževanja, tako da bo elektrarna imela najboljši izkoristek glede na lego strehe in da bo obratovala z največjo možno varnostjo. V nalogi bom opisal vse potrebne standarde, predpise in normative, ki določajo projektiranje sončne elektrarne. Opravil bom tehnične izračune in na njihovi podlagi izbral ustrezne električne komponente, ki bodo del projekta. V zaključku bom sestavil najbolj varen, zanesljiv in ekonomičen koncept projektiranja in vzdrževanja sončne elektrarne.
Ključne besede: Fotonapetostna elektrarna, fotonapetostni moduli, standardi, projektiranje, vzdrževanje
Objavljeno v DKUM: 07.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 21
.pdf Celotno besedilo (6,99 MB)

3.
Analiza konkurentov in razvoj hibridnih fotonapetostnih modulov : diplomsko delo
Uroš Kurnik, 2018, diplomsko delo

Opis: V času množične uporabe sončnih sistemov kot so sončni toplotni moduli in fotonapetostni moduli, kateri proizvajajo ali toplotno energijo ali električno energijo posebej, na trg prodirajo hibridni fotonapetostni moduli, ki sončno energijo pretvorijo v električno in toplotno energijo hkrati. V diplomskem delu je prikazana analiza posameznih podjetji, katera se ukvarjajo z razvojem in proizvodnjo hibridnih fotonapetostnih modulov glede na izdelek, ceno, marketinških poti in promocijo. V zaključku naloge je prikazan pregled trga hibridnih fotonapetostnih modulov.
Ključne besede: sončna energija, hibridni fotonapetostni moduli, trg, konkurenti
Objavljeno v DKUM: 26.09.2018; Ogledov: 1230; Prenosov: 164
.pdf Celotno besedilo (1,91 MB)

4.
MOŽNOSTI POSTAVITVE SONČNE ELEKTRARNE NA CENTRU ZA RAVNANJE Z ODPADKI SPODNJI STARI GRAD
Aleš Levičar, 2016, magistrsko delo

Opis: Magistrska naloga obravnava možnost postavitve sončne elektrarne na centru za ravnanje z odpadki Spodnji Stari Grad. Pokazali smo uporabnost programskega orodja PV*SOL, s katerim sta načrtovana dva tipa postavitve fotonapetostnih modulov na zgradbah zbirnega centra Spodnji Stari Grad. Primerjali smo orientacijo modulov skladno s streho ter postavitev z orientacijo modulov na strehi v smeri jug. Sledil je izračun stroškov investicije za oba primera postavitve ter ekonomska upravičenost investicije.
Ključne besede: fotovoltaika, sončna elektrarna, PV*SOL, fotonapetostni moduli
Objavljeno v DKUM: 26.10.2016; Ogledov: 1964; Prenosov: 173
.pdf Celotno besedilo (2,68 MB)

5.
Analiza uspešnosti nastopa družbe Bisol Group na sejmu Solar Energy UK
Polona Peunik, 2016, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo analizira vsebine, s katerimi mora biti seznanjen vsak tržnik, ki želi sejemske nastope uvrstiti v trženjsko strategijo podjetja. Delo je rezultat teoretičnih znanj priznanih avtorjev in strokovnjakov s področja mednarodnega trženja, precejšen del vsebine pa je predstavljen na podlagi praktičnih izkušenj z organizacijo več kot tridesetih, večinoma mednarodnih, sejemskih nastopov skupine BISOL Group v obdobju sedmih let. V prvem delu obravnavamo vlogo sejmov v mednarodni trženjski strategiji podjetij in njihov pomen kot orodja komuniciranja na medorganizacijskem trgu. V teoretičnem delu smo povzeli splošne usmeritve za uspešno pripravo na sejem, ki smo jih v empiričnem nato podrobneje predstavili na primeru udeležbe skupine BISOL Group na mednarodnem sejmu Solar Energy UK 2014 v Birminghamu. Ker sejmi predstavljajo velik del trženjskega budžeta, bomo pod drobnogled vzeli merjenje uspešnosti sejemskega nastopa in doseganja zastavljenih ciljev. Predstavili bomo uporabnost rezultatov analize in usmeritve za prilagoditev trženjskega spleta skupine BISOL Group z namenom doseganja večjih tržnih deležev, dviga prodaje in prepoznavnosti znamke.
Ključne besede: sejmi, trženje na medorganizacijskem trgu, sončne elektrarne, fotonapetostni moduli
Objavljeno v DKUM: 24.08.2016; Ogledov: 1241; Prenosov: 138
.pdf Celotno besedilo (1,35 MB)

6.
PREVERJANJE MODULOV NA MIKRO SONČNI ELEKTRARNI UM FERI
Dušan Kaiser, 2011, diplomsko delo

Opis: Pri izdelavi diplomskega dela smo se ukvarjali s preverjanjem sončnih modulov na mikro sončni elektrarni (MSE) UM FERI. V delu so predstavljeni osnovni pojmi, ki so potrebni za razumevanje sončnih elektrarn. To so sonce, fotonapetostni pojav, sončne celice in sončni moduli. Za preverjanje sončnih modulov je uporabljen merilni instrument I-V 400. Merilni instrument omogoča preverjanje sončnih modulov pri trenutnih pogojih in pri pogojih, ki jih določa standard za merjenje sončnih modulov (IEC 61829). Proizvajalci sončnih modulov podajajo tolerančno odstopanje moči v odstotkih, s čimer podajajo kakovost sončnih modulov. Tako nas v diplomskem delu zanima kakovost sončnih modulov pri večletnem obratovanju, ki smo jo preverili na MSE UM FERI. Rezultate meritev smo podali tabelarično in grafično, iz katerih je razvidno dobro delovanje preverjenih sončnih modulov.
Ključne besede: sonce, električna energija, sončne celice, fotonapetostni sistem sončni moduli in sončno sevanje
Objavljeno v DKUM: 30.03.2011; Ogledov: 2962; Prenosov: 329
.pdf Celotno besedilo (4,87 MB)

7.
8.
Iskanje izvedeno v 0.08 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici