| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Dvo-valovnodolžinsko spektralno razločevanje michelsonovega interferometra za merjenje raztezka : magistrsko delo
Emanuel Nikl Hutinski, 2021, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo obsega dva dela, teoretični in praktični del. Opisana je izdelava senzorja za zaznavanje raztezkov na osnovi Michelsonovega interferometra z dvema laserskima diodama. Nadalje so v delu predstavljene tudi simulacije, izbira komponent, uporabljene naprave, rezultati in smernice za razvoj nadaljnjih senzorskih sistemov, baziranih na Michelsonovem interferometru.
Ključne besede: Optično vlakno, Michelsonov interferometer, laserska dioda, mikrokrmilnik, Goertzelov algoritem, valovna dolžina, procesiranje signalov, LabView, merilni sistem, temperaturna kompenzacija, fotodioda, senzor raztezka
Objavljeno v DKUM: 16.12.2021; Ogledov: 943; Prenosov: 158
.pdf Celotno besedilo (4,02 MB)

2.
Elektronski sistem za brezkontaktno zajemanje biometričnih podatkov na osnovi balistokardiografije : magistrsko delo
Klemen Cvetko, 2019, magistrsko delo

Opis: Biometrični podatki predstavljajo vse bolj pomembno orodje za ocenjevanje fizičnega in psihičnega stanja posameznika. Problem večine naprav za merjenje biometričnih podatkov je, da so nosljive, zato so se začele pojavljati naprave, ki so zmožne brezkontaktnega merjenja. Slabost brezkontaktnih metod je ta, da lahko natančno zaznavamo podatke samo, kadar merjenec miruje, npr.: za mizo, na stolu, med spanjem … Spanje predstavlja tretjino časa našega življenja in je zelo pomemben del vsakdana. Z analizo biometričnih podatkov, ki jih zajamemo med spanjem, je mogoče ocenjevati kvaliteto spanja ter diagnosticirati razne simptome bolezni. Cilj magistrske naloge je ustvariti elektronski sistem, ki bo zmožen, na podlagi vibracij, ki jih povzroči delovanje srca, natančno določiti frekvenco srčnega utripanja in dihanja. Vibracije telesa povzročijo male premike objekta, na katerem miruje merjenec. Elektronski sistem, ki bo trdno vpet na konstrukcijo objekta, bo spremenil mehanske vibracije v električni signal, katerega bo potrebno ustrezno ojačiti in filtrirati. Zajete podatke vibracij lahko kasneje procesiramo in analiziramo na računalniku z uporabo ustreznih algoritmov.
Ključne besede: vzmet, srčni utrip, dihanje, vibracije, merjenje, IR dioda, fotodioda, brezkontaktno, balistokardiografija
Objavljeno v DKUM: 23.12.2019; Ogledov: 3520; Prenosov: 23
.pdf Celotno besedilo (3,56 MB)

3.
Kompakten optični osciloskop
Marko Sagadin, 2017, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: Z optičnim osciloskopom lahko opazujemo obliko optičnega signala, njegovo amplitudo in frekvenco. V tem diplomskem delu je opisana izdelava elektronskega vmesnika, ki optični signal pretvori v električnega/digitalnega in ga nato prikaže na računalniškem zaslonu. Opisano je delovanje sistema, elektronski elementi, ki so uporabljeni v vmesniku, programerska koda implementirana v mikrokrmilniku in celoten potek pretvorbe optičnega signala v električnega. Cilj naloge je izdelati vmesnik, ki bo zmožen zajemanja in prikazovanja optičnih signalov pasovne širine od 0 Hz do 100 MHz in da bo uporaben v realnem okolju.
Ključne besede: optično vlakno, osciloskop, fotodioda, transimpedančna stopnja, tiskano vezje, vmesnik
Objavljeno v DKUM: 30.01.2018; Ogledov: 2807; Prenosov: 175
.pdf Celotno besedilo (2,83 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici