| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 46
Na začetekNa prejšnjo stran12345Na naslednjo stranNa konec
1.
Ozaveščenost zaposlenih o napadih z izvabljanjem gesel
Til Schweiger, 2024, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo predstavili najpogostejše kibernetske napade, motive, metode in tehnike, s katerimi izvedejo napad na informacijski sistem. Na kratko smo predstavili tudi finančno organizacijo, v kateri smo izvedli raziskavo. Raziskava je bila izvedena v dveh fazah. Najprej smo izvedli simulacijo napada z izvabljanjem, da bi ugotovili, koliko zaposlenih bo lažnemu napadu nasedlo. V drugi fazi pa smo izvedli anketo, katere namen je bil ugotoviti, kako učinkoviti so zaposleni pri prepoznavanju lažnih in avtentičnih elektronskih sporočil. Rezultati so pokazali, da trenutni ukrepi v organizaciji ne zadoščajo, saj preveliko število zaposlenih še vedno ne prepozna napadov. Za izboljšanje stanja smo organizaciji predlagali nekaj ukrepov, ki bodo pripomogli k doseganju višje stopnje ozaveščenosti zaposlenih.
Ključne besede: kibernetska varnost, socialni inženiring, napad z izvabljanjem, finančna organizacija
Objavljeno v DKUM: 28.05.2024; Ogledov: 216; Prenosov: 28
.pdf Celotno besedilo (2,26 MB)

2.
Planiranje temeljne strategije neprofitne organizacije Dijaški dom Drava Maribor
Patricija Husnjak, 2021, magistrsko delo

Opis: Dandanes živimo v času, kjer potreba po spremembi ni le možnost, ampak že skoraj nuja vsake organizacije (profitne in neprofitne). Ker gre za delovanje v okolju, ki je hitro se spreminjajoče, mora vsaka organizacija s pomočjo planiranja razvoja na ravni politike podjetja in strateškega managementa znati zaznavati prednosti pred konkurenti in priložnosti v svojem okolju, hkrati pa odpravljati slabosti ter se zoperstaviti možnim nevarnostim. To daje ključnim udeležencem organizacije, (predvsem lastnikom in vodstvu) sposobnost pravočasnega zaznavanja pomembnih informacij in ukrepanja, če želijo, da je razvoj uspešen. Planiranje razvoja omogoča organizaciji konkurenčno prednost, lažjo pot do zastavljenih ciljev, večje možnosti za uspeh, ki se meri na dolgi rok, in izboljšavo ponujenih produktov ter storitev na trgu. Splošno načelo velja, da naj vsaka organizacija sledi planiranemu razvoju, hkrati pa zre k nenehni izboljšavi organizacije kot celote. Magistrsko delo obravnava organizacijo Dijaški dom Drava Maribor, za katero smo na podlagi teoretičnih izhodišč preučili planiranje razvoja na ravni strateškega managementa ter določili temeljno strategijo. Dijaški dom Drava Maribor se ukvarja z javno vzgojno-izobraževalno dejavnostjo, ki ponuja nastanitvene možnosti dijakom, ki v času šolanja zapustijo svoje domače okolje. Dodatno svoje kapacitete tržijo s pomočjo tržne dejavnosti. V teoretičnem delu magistrskega dela smo predstavili iskanje razvojnih možnosti in določitev izhodiščnih osnov za planiranje strateškega razvoja preučevane organizacije Dijaški dom Drava Maribor. Teoretična izhodišča in raziskovalna spoznanja različnih avtorjev so nam služila kot osnova za planiranje ter ovrednotenje temeljne strategije proučevane organizacije. Osredotočili smo se na planiranje razvoja organizacije na ravni strateškega managementa. Izhodiščne osnove za planiranje razvoja organizacije Dijaški dom Drava Maribor smo pridobili s pomočjo analize vrednot (ključnih udeležencev) preučevane organizacije, okolja – v katerem je in deluje, klasifikacije priložnosti in nevarnosti ter nefinančne in finančne analize za določitev prednosti in slabosti. Izhajali smo tudi iz vizije in politike organizacije. Nato smo na osnovi analiz ob upoštevanju zmožnosti preučevane organizacije določili razvojne možnosti na različnih trgih delovanja – torej smo iskali strateške možnosti razvoja, to ekonomsko ovrednotili in izbrali predlagano temeljno strategijo organizacije. V empiričnem delu magistrskega dela smo izhajali iz plana vrednostnih izidov preučevane organizacije Dijaški dom Drava Maribor za obdobje petih let. Ob tem smo sledili predlagani temeljni strategiji in potencialom, ki jih organizacija ima ter jih potrebuje za nadaljnjo uresničitev strategije njenega razvoja.
Ključne besede: vizija podjetja, politika podjetja, neprofitna organizacija, temeljna strategija, prednosti in slabosti, priložnosti in nevarnosti, planiranje razvoja, ekonomsko vrednotenje, finančna analiza, nefinančna analiza, vladna organizacija.
Objavljeno v DKUM: 21.10.2021; Ogledov: 1095; Prenosov: 152
.pdf Celotno besedilo (3,58 MB)

3.
VODENJE IN ORGANIZIRANOST POSLOVANJA V PODJETJU "X"
Zala Ročnik, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu raziskujemo in proučujemo vodenje ter organiziranost poslovanja v podjetju, ki je ključnega pomena za uspeh in pozitivne rezultate, tako na področju poslovanja kot na področju financ. V današnjem času, ko je na trgu vedno več podjetij z novimi produkti, storitvami in idejami, je za podjetnika še kako pomembno, da je konkurenčen in da s svojo organizacijo nastopa celostno. Če pa se želi kosati z najboljšimi in tudi sam poseči po uspehu, mora zadostiti prvemu in najpomembnejšemu koraku – dobri organizaciji in uspešnem vodenju podjetja. V delu predstavljamo raziskavo, ki smo jo opravljali v podjetju "x", katerega organizacijo bi radi dobro spoznali in kvalitetno izboljšali. Diplomsko delo je razdeljeno na tri sklope. V prvem obravnavamo temeljne značilnosti vodenja in organizacijo poslovanja v podjetju. Drugo poglavje je namenjeno podrobni predstavitvi podjetja "x", kjer predstavljamo dejavnost in razvoj družbe, podjetniško vizijo, politiko in poslanstvo podjetja ter sedanjo organizacijo vodenja. V tretjem delu pa se osredotočimo na nekaj novih tez, ki bi pripomogle k izboljšanju rezultatov poslovanja, tako na kadrovskem kot finančnem področju. Ugotovili smo, da je v našem raziskovanem podjetju premajhen poudarek na vodenju in dodali nekaj rešitev.
Ključne besede: vodenje, organizacija, finančna funkcija
Objavljeno v DKUM: 02.08.2016; Ogledov: 1219; Prenosov: 201
.pdf Celotno besedilo (335,13 KB)

4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Iskanje izvedeno v 0.09 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici