| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 13
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Energetska elektronika : laboratorijske vaje
Franc Mihalič, Alenka Hren, 2022, drugo učno gradivo

Opis: Pričujoče gradivo vsebuje navodila za laboratorijske vaje pri predmetu Energetska elektronika za študente prvega letnika magistrskega študijskega programa Elektrotehnika, smer Avtomatika in robotika ter smer Močnostna elektrotehnika in študente prvega letnika magistrskega študijskega programa Mehatronika. V navodilih je predstavljeno pet laboratorijskih vaj, ki obravnavajo usmerniška vezja s korekcijo faktorja moči, trifazna šestkoračna razsmerniška vezja, sinusno pulznoširinsko modulacijo v enofaznih razsmernikih z dvoin tri-nivojskim izhodom s poudarkom na harmonski analizi vhodnih oz. izhodnih signalov vezij. Vse vaje vsebujejo gradnjo simulacijskega modela vezij in potrditev simulacijskih rezultatov z meritvami na eksperimentalnem modelu.
Ključne besede: energetska elektronika, usmerniška vezja, faktor moči, razsmerniki, pulznoširinska modulacija, harmonska analiza, učbeniki, laboratorijske vaje
Objavljeno v DKUM: 21.01.2022; Ogledov: 1170; Prenosov: 66
.pdf Celotno besedilo (1,56 MB)

2.
Preveritev in posodobitev izgorevanja goriva z uporabo ISOlib knjižnice v CORD-2 programu
Dušan Ćalić, 2016, doktorska disertacija

Opis: Na Inštitutu Jožef Stefan se računalniški paket CORD-2 uporablja za preračune sredice lahkovodnih reaktorjev. CORD-2 se uporablja že od leta 1990 in je bil že večkrat verificiran za izdelavo projektnih izračunov Nuklearne elektrarne Krško. V ta namen smo znotraj doktorskega dela razvili postopke, s katerimi smo zamenjali obstoječi WIMSD-5B transportni modul za celični izračun z Monte Carlo programom Serpent 2. Razvili smo postopek efektivne homogenizacijske metode (EDH) za izračun presekov na modelu osnovne celice, ki se trenutno uporablja v CORD-2 programskem paketu. Z uporabo novega računskega orodja Serpent-GNOMER smo preverili izvedbo projektnih izračunov za Nuklearno elektrarno Krško. Izračune smo primerjali z eksperimentalnimi in vzporednimi CORD-2 preračuni, kjer smo opravili primerjavo ključnih parametrov. Rezultati analize so pokazali, da metoda Monte Carlo še ni primerna za rutinsko uporabo, lahko pa služi kot referenčna rešitev za preveritev determinističnih izračunov. CORD-2 obravnava zgorevanje goriva z uporabo predhodno generirane knjižnice izotopske sestave, tako imenovano knjižnico ISOlib. Le ta je generirana v odvisnosti od povprečnih obratovalnih pogojev med zgorevanjem. V trenutni verziji programa CORD-2 ne moremo upoštevati efekta hlajenja med remontom. Zato smo izpeljali faktorje hlajenja s katerimi izboljšamo izotopsko sestavo goriva. Izpeljali smo splošno obliko faktorjev, ki so odvisni od časa hlajenja, obogatitve goriva in končne zgorelosti goriva. Z uporabo empiričnih popravkov na enostavnem konzervativnem modelu dosežemo, da se razlika zaradi efekta hlajenja zmanjša.
Ključne besede: Monte Carlo, homogenizacija, deterministični, pomnoževalni faktor, porazdelitev moči, izotopska sestava, reaktorski izračuni, računalniški programi, hlajenje goriva, zgorevanje goriva, tlačnovodni lahkovodni reaktor
Objavljeno v DKUM: 31.08.2016; Ogledov: 2434; Prenosov: 269
.pdf Celotno besedilo (29,72 MB)

3.
KOMPENZACIJA JALOVE ENERGIJE V PODJETJU TAMPO D.O.O.
Jaka Sojč, 2015, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga obravnava meritve kakovosti električne energije v podjetju Tampo d. o. o. in konstruiranje primerne kompenzacijske naprave za kompenzacijo jalove moči v podjetju Tampo d. o. o. Na začetku je podanih nekaj osnovnih pojmov o kakovosti električne energije, na koncu pa so prikazani rezultati izvedenih meritev ter podatki o na novo konstruirani in izdelani kompenzacijski napravi.
Ključne besede: kompenzacija, faktor moči, cosΦ
Objavljeno v DKUM: 28.10.2015; Ogledov: 2451; Prenosov: 212
.pdf Celotno besedilo (1,22 MB)

4.
VPLIV ULIČNIH SVETILK NA IZGUBE PRI PRENOSU ELEKTRIČNE ENERGIJE IN MOŽNOST SAMOOSKRBE SVETILK Z ENERGIJO
Uroš Cerkovnik, 2012, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo je razdeljeno na dva dela. V prvem delu je predstavljen vpliv ulične svetilke v LED tehnologiji na izgube pri prenosu električne energije, drugi del vsebuje analizo in izdelavo energetsko samozadostne ulične svetilke. V prvem delu smo opravili analizo na podlagi laboratorijskih meritev. Za opravljanje meritev smo uporabljali napetostni vir z nizkim harmonskim popačenjem. Zajemanje podatkov je bilo izvedeno z ustreznimi tokovnimi in napetostnimi senzorji in krmilno enoto dSpace. Meritve smo opravili za LED ulično svetilko znanega slovenskega proizvajalca. Rezultate meritev smo prikazali in obdelali s pomočjo programskega paketa Matlab. V drugem delu naloge smo izdelali dva primera energetsko samozadostne ulične svetilke, ki ni priključena na elektroenergetsko omrežje, ter ju analizirali.
Ključne besede: Ulične svetilke, harmonsko popačenje, THD, faktor moči, vetrni generator, fotovoltaični generator, ortogonalne razstavitve, GSM povezava, patentno varstvo
Objavljeno v DKUM: 29.02.2012; Ogledov: 2781; Prenosov: 194
URL Povezava na celotno besedilo

5.
MEDSEBOJNI VPLIV VARČNIH SIJALK
Primož Sukič, 2010, diplomsko delo/naloga

Opis: Delo obravnava vpliv povečanja števila varčnih sijalk na faktor moči ter celostni harmonski popačenji napetosti in toka. Analiza je izvedena na osnovi laboratorijskih meritev. Uporabljen je napetostni vir z majhnim harmonskim popačenjem. Zajemanje podatkov je izvedeno z ustreznimi napetostnimi in tokovnimi senzorji in krmilnim sistemom dSpace. Obdelava podatkov je izvedena v programskem paketu Matlab. Meritve in analize so izvedene za pet različnih varčnih sijalk, ki so dostopne na slovenskem trgu.
Ključne besede: varčne sijalke, harmonsko popačenje, THD, faktor moči, PF, medsebojni vpliv, ortogonalne razstavitve
Objavljeno v DKUM: 20.12.2010; Ogledov: 2087; Prenosov: 272
.pdf Celotno besedilo (2,60 MB)

6.
7.
SPICE - model enofaznega boost usmernika s korekcijo faktorja moči : diplomsko delo
Metka Teršek, 1993, diplomsko delo

Ključne besede: faktor moči, usmerniki, tokovna regulacija
Objavljeno v DKUM: 26.07.2007; Ogledov: 2206; Prenosov: 0

8.
9.
10.
Iskanje izvedeno v 0.23 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici