| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Kalkulacija stroškov in operativni plani pri neposredni pripravi na gradnjo enostanovanjske stavbe s podporo bim
Tomi Kresnik, 2017, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo obravnava 3D, 5D in 4D-informacijski model objekta enostanovanjske stavbe s podporo informacijskega modeliranja gradbenih objektov (engl. Building Information Modeling; BIM) v fazi neposredne priprave na gradnjo. V tej fazi je za aktivnost razpisa za izbor izvajalca pomembna dobra priprava ponudbe, ki je za izvajalca odvisna predvsem od kvalitetno pripravljenega popisa del in na tej osnovi pripravljene ponudbene cene, na podlagi katere investitor običajno izbere izvajalca, le-ta pa pripravi ustrezne operativne plane za določitev časa trajanja izvedbe gradnje objekta. V ta namen smo v teoretičnem delu preučili podporo BIM, njeno uporabnost in aktualno programsko opremo. V fazi neposredne priprave na gradnjo smo preučili aktivnosti razpisa in sklenitve gradbene pogodbe, za nadaljnjo razumevanje pa smo podali teoretična izhodišča o stroških in kalkulaciji cen ter operativnih planih. V aplikativnem delu smo na podlagi arhitekturnih načrtov in popisa gradbenih del s programsko opremo Graphisoft ArchiCAD 18 in Vico Office R 5.2 izdelali 3D, 5D in 4D BIM-model enostanovanjske stavbe. Pri tem smo za nekaj osnovnih gradbenih del izdelali lastno referenčno bazo. Končni rezultat modeliranja smo za gradbena dela enostanovanjske stavbe predstavili s ponudbeno ceno in časom trajanja izvedbe gradnje. Končni model enostanovanjske stavbe pa smo prikazali še s 4D-simulacijo terminskega poteka izvedbe gradnje gradbenih del. V poglavju diskusija smo za obravnavano stavbo podali prednosti in slabosti, ki smo jih s podporo BIM v tem delu uvideli.
Ključne besede: kalkulacija stroškov, operativno planiranje, enostanovanjska stavba, informacijski model gradbenega objekta (BIM)
Objavljeno v DKUM: 20.01.2017; Ogledov: 2111; Prenosov: 244
.pdf Celotno besedilo (5,63 MB)

2.
PRIMERJAVA DOKUMENTACIJE ZA PRIDOBITEV GRADBENEGA DOVOLJENJA ZA ENOSTANOVANJSKO STAVBO NA RAZLIČNIH OBMOČJIH UREJANJA
Katja Majer, 2016, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo predstavlja sistematični potek procesa izdelave PGD dokumentacije za enostanovanjsko stavbo s pridobitvijo gradbenega dovoljenja. V delu se bralec seznani z vsemi fazami izdelave dokumentacije, veljavno zakonodajo, predvidenimi stroški in časovnim potekom teh faz. Na dveh primerih iz prakse analiziramo čas in strošek, ki ga investitorja potrebujeta za izdelavo PGD dokumentacije, upravni postopek ter komunalno opremljanje parcel. Primera se nahajata v isti občini, vendar na različnih območjih urejanja po prostorskih planih. Za lokacijo A so veljavni prostorski ureditveni pogoji (PUP), ki veljajo za celotno občino, za lokacijo B pa je veljaven občinski podrobni prostorski načrt (OPPN), na podlagi katerega se ureja prostor v točno določenem območju občine.
Ključne besede: PGD dokumentacija, enostanovanjska stavba, gradbeno dovoljenje, prostorski akti
Objavljeno v DKUM: 19.07.2016; Ogledov: 1849; Prenosov: 191
.pdf Celotno besedilo (1,11 MB)

3.
CELOVITA PRENOVA ENODRUŽINSKE STANOVANJSKE STAVBE (UPORABA PRAVILNIKA O UČINKOVITI RABI ENERGIJE V STAVBAH 2008)
Jure Tikvič, 2010, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu bomo prikazali prenovo enodružinske stanovanjske stavbe na osnovi uporabe Pravilnika o učinkoviti rabi energije v stavbah. Najprej bomo obravnavali zakonodajne ter dokumente s področja toplotne zaščite in učinkovite rabe energije v stavbah v Republiki Sloveniji. V nadaljevanju bomo detajlneje predstavili Pravilnik o toplotni zaščiti in učinkoviti rabi energiji v stavbah in Pravilnik o učinkoviti rabi energije v stavbah, ki temeljita na dokumentih Evropske skupnosti o rabi energije v stavbah. Kot študijo primera bomo s pomočjo kazalcev Pravilnika o učinkoviti rabi energije v stavbah po metodologiji energetske in arhitekturne prenove prenovili obstoječo enodružinsko stanovanjsko stavbo v vasi Gornja Bistrica v občini Črenšovci.
Ključne besede: analiza dokumentov, energetska učinkovita prenova, enostanovanjska družinska stavba
Objavljeno v DKUM: 11.01.2010; Ogledov: 3481; Prenosov: 462
.pdf Celotno besedilo (1,74 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici