| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Model za izračun porabe električne energije pri dobavitelju
Iva Živković, 2023, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu smo predstavili model, ki preračunava, koliko električne energije je dobavitelj porabil pri izdelavi naročenih kosov. V prvem poglavju smo opredelili problem, cilj in hipoteze, ki smo jih preverjali v nadaljevanju magistrskega dela. Drugo poglavje vsebuje predstavitev podjetja BSH Hišni aparati, d. o. o. V tretjem poglavju smo pisali o trenutni energetski krizi in odzivu podjetij in Evropske unije nanje. Četrto poglavje predstavlja proces brizganja plastike in porabi električne energije pri tem. V petem poglavju smo pozornost namenili vlaganju v novo opremo, v šestem pa finančni analizi investicijskih odločitev. Na koncu smo predstavili model za izračun porabe električne energije, ki smo ga nadgradili, da bi podjetje motivirali za nove investicije. Model je izdelan v programskem paketu Microsoft Excel.
Ključne besede: model za izračun, energetska kriza, poraba elektrike, brizganje plastike, investicije, investicijski kriteriji
Objavljeno v DKUM: 05.01.2024; Ogledov: 386; Prenosov: 36
.pdf Celotno besedilo (1,73 MB)

2.
Koronavirusna kriza, rusko-ukrajinski konflikt in cene energentov
Klemen Žižmond, 2022, diplomsko delo

Opis: Pričujoče diplomsko delo predstavlja učinke koronavirusne krize in rusko-ukrajinskega konflikta na splošne makroekonomske dejavnike s podrobnejšo analizo vpliva obeh kriz na energetske trge (segment nafte, zemeljskega plina in premoga) in pripadajoča cenovna gibanja. Posebej je poudarjen pomen vojaškega konflikta v Ukrajini na evropska gospodarstva in evropske energetske trge. Oba dogodka sta na energetskih trgih izzvala pomembne pretrese; povzročila sta izrazite cenovne šoke, spremenila obstoječe vzorce trgovanja in pokazala (predvsem rusko-ukrajinski konflikt), kako pomembna je energetska varnost in energetska neodvisnost nasploh. Primerjalna analiza maloprodajnih cen zemeljskega plina in električne energije v EU je pokazala velike podražitve po začetku ruske vojaške invazije.
Ključne besede: koronavirusna kriza, rusko-ukrajinski konflikt, cene energentov, ekonomske sankcije, energetska izpostavljenost Evrope.
Objavljeno v DKUM: 11.11.2022; Ogledov: 763; Prenosov: 126
.pdf Celotno besedilo (2,43 MB)

Iskanje izvedeno v 0.06 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici