| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
ELEKTRONSKI PLAČILNI SISTEM V MALEM PROIZVODNEM PODJETJU
Jadranka Martić, 2011, diplomsko delo

Opis: Elektronski mediji so nekaj, brez česar si v današnjem času ne znamo predstavljati poslovanja, saj prispevajo k večji produktivnosti poslovanja in nam omogočajo dostop do najrazličnejših informacij, ki jih potrebujemo v poslovne ali zasebne namene. Uporabljamo jih za zabavo, medsebojno komuniciranje po vsem svetu, bodisi v zasebne bodisi v poslovne namene. Koristijo nam pri zbiranju potrebnih informacij, izvajanju tržnih raziskav, predstavitvah podjetij in podobnem. Elektronsko poslovanje nam v splošnem torej pomeni prihranek časa in denarja ter ne nazadnje enostavnost in vsestranskost uporabe. Takšen način poslovanja podjetij in posameznika spreminja klasičen način. Tako kot za posameznika je tudi za podjetje postala uporaba elektronskega plačilnega sistema nuja. Pomembna je za njegovo konkurenčnost, prilagodljivost in ekonomičnost. Elektronska banka posodobi, poenostavi in poceni njegovo poslovanje, vse storitve domačega, čezmejnega in mednarodnega plačilnega prometa pa podjetje opravlja varno, zanesljivo ter pregledno. Večja mobilnost je torej pomembna ne le za posameznike, temveč tudi za podjetja, ki so prav tako v bitki s časom in morajo storiti vse potrebno, da preživijo v svetu konkurence.
Ključne besede: elektronsko poslovanje, elektronski plačilni sistem, elektronska banka, enotno območje plačil, SEPA, evroobmočje
Objavljeno v DKUM: 29.05.2012; Ogledov: 1800; Prenosov: 85
.pdf Celotno besedilo (713,96 KB)

2.
PRIMERJAVA SODOBNIH E-BANČNIH POTI V SLOVENIJI IN NEMČIJI - SKB BANKA, NKBM IN NEMŠKA BANKA DEUTSCHE BANK
Danijela Novak, 2011, diplomsko delo

Opis: Tradicionalni model bančnega poslovanja preko bančne poslovne mreže počasi a postopoma zamenjujejo sodobne tržne poti, ki prevzemajo vodilno vlogo na bančnem trgu. Med sodobne storitve elektronskega bančništva štejemo: bančne avtomate, samopostrežne kioske, plačilne kartice, telefonsko bančništvo, mobilno in spletno (internetno) bančništvo. Elektronsko bančništvo se med ljudmi hitro širi, komitentom omogoča predvsem hitro in enostavno poslovanje. Omogoča udobno opravljanje bančnih poslov kar iz domačega naslonjača, ne da bi bilo potrebno stopiti v najbljižjo bančno poslovalnico. Omogoča prihranek časa in prihranek denarja. Velika prednost je tudi fleksibilnost poslovanja, neodvisnost od poslovnega časa bančnih enot, saj omogoča 24-urno dostopnost do bančnih storitev, in to vsak dan. Pomanjkanje ustreznega znanja ljudi in posledično nezaupanje v sodobno tehnologijo ter varnost poslovanja preko elektronskega bančništva pa predstavlja glavno oviro pri njegovi širitvi, zavira razvoj e-ekspanzije. Z primerjavo med bankami smo prišli do spoznanja, da je elektronska bančna poslovalnica banka prihodnosti. Tako banke v Sloveniji kot banke v tujini ponujajo na področju elektronskega bančništva praviloma enake storitve, ponudba se bistveno ne razlikuje, kajti ko ena banka na trg ponudi novost, ji kaj hitro sledijo ostale. SKB banka, Nova Kreditna banka Maribor in nemška banka Deutsche Bank komitentom ponujajo širok izbor storitev na področju elektronskega bančništva. Vse ponujajo telefonsko in mobilno bančništvo, spletno bančništvo, bančne kartice in bančne avtomate. V okviru le-teh pa ponujajo storitve kot je vpogled v stanje na računu in prenos sredstev, omogočajo pa tudi storitve na področju poslovanja z depoziti in borzno trgovanje. V zadnjem času pa na bančnem trgu vse več delujejo tudi virtualne banke t.i.banke brez poslovalnic, pri katerih je prav tako zaznati trend rasti.
Ključne besede: Elektronsko bančništvo, elektronska bančna poslovalnica, prednosti in slabosti e-bančništva, varnost e-bančništva, spletno bančništvo, telefonsko bančništvo, mobilno bančništvo, kreditno-plačilne kartice, bančni avtomati, Nova KBM, SKB banka, Deutsche Bank.
Objavljeno v DKUM: 23.01.2012; Ogledov: 4349; Prenosov: 254
.pdf Celotno besedilo (1,35 MB)

3.
INTERNETNO BANČNIŠTVO ZA PODJETJA NA PRIMERU POŠTNE BANKE SLOVENIJE D.D.
Mojca Bergauer Jarc, 2010, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je opisano elektronsko bančništvo s poudarkom na internem bančništvu. Tema je bila izbrana z moje strani zaradi zanimanja, skozi diplomsko delo pa je bilo znanje o tej temi nadgrajeno. Diplomska naloga je razdeljena v dva tematska sklopa, v katerem je zajeto elektronsko bančništvo tako s teoretičnega kot tudi s praktičnega vidika. V prvem tematskem sklopu je bil zajet teoretičen del opredelitve elektronskega bančništva s poudarkom na internetnem bančništvu. Opisano je delovanje elektronskega bančništva, katere storitve ponuja, prodajne poti in varnost poslovanja. Drugi tematski sklop je izključno namenjen praktičnemu prikazu internetnega bančništva za podjetja na primeru Poštne banke Slovenije d.d.. Na začetku je najprej na splošno in kratko predstavljena Poštna banka Slovenije in ponudbo elektronske banke ter njena funkcionalnosti. V nadaljevanju so opisane storitve plačilnega prometa in varnost elektronskega poslovanja ter primerjava dveh ponudnikov programske opreme Hermes SoftLab d.d. in Halcom d.d. z vidika uporabnikov. Poseben poudarek je na razvoju oz. nadgradnji programske opreme in razširitvi ponudbe internetne banke. Opredeljeno je internetno bančništvo za pravne osebe. Internetni način poslovanja pomeni prihranek dragocenega časa, je enostavne uporabe in hkrati prinaša posodobitev bančnega poslovanja. S tem načinom se odpirajo nove tržne poti, preko katerih se komitent poveže z banko. Prav komitenti pa so tisti zaradi katerih banke vodijo nenehen boj s konkurenco, saj se zavedajo, da bodo na trgu ostale samo, če bodo korak pred njimi.
Ključne besede: Elektronsko poslovanje, elektronsko bančništvo, internetno bančništvo, banka, komitent, elektronski denar, mikroplačila, POS delovna mesta, internet, Poštna banka Slovenije, elektronska banka, Hermes SoftLab d.d., Halcom d.d., e - računi, direktne bremenitve SEPA
Objavljeno v DKUM: 16.08.2010; Ogledov: 3390; Prenosov: 246
.pdf Celotno besedilo (4,39 MB)

4.
INTEGRACIJA ELEKTRONSKIH PRODAJNIH POTI V BANKAH
Vesna Lipuš, 2009, diplomsko delo

Opis: V tej diplomski nalogi smo predstavili elektronske prodajne poti bank ter kot primer prikazali še elektronske prodajne poti, ki jih pri svojem poslovanju uporablja Banka Celje d.d. To temo smo raziskali zaradi zanimivosti, predvsem pa zaradi porasta elektronskega poslovanja pri nas v zadnjih letih. Kot vemo je elektronsko poslovanje zelo širok pojem, zato je treba omeniti, da obsega ta pojem tudi elektronsko bančništvo, elektronsko trženje, elektronsko trgovanje, spletno trgovanje, svetovanje na daljavo, elektronsko zavarovalništvo, delo na daljavo, pouk na daljavo… Diplomsko delo smo razdelili na več poglavij in sicer zato, da je bolj pregledno in da se bralci najprej seznanijo z samim pojmom elektronskega poslovanja in da lahko vidijo katere elektronske prodajne poti nudijo banke, med njimi tudi Banka Celje d.d. ki smo jo vključili v diplomsko delo kot primer. Prvi del je tako namenjen razlagi pojma elektronskega poslovanja in razvoju le-tega. Dotaknili smo se tudi vrst elektronskega poslovanja, namenili nekaj besed prednostim in slabostim, ter varnosti elektronskega poslovanja, ki je zelo pomemben element elektronskega poslovanja, še zlasti v današnjih časih, ko se število uporabnikov povečuje. V tem delu smo tudi prikazali vrste elektronskih prodajnih poti, ki jih uporabljajo banke, kot so na primer: bančni avtomati, bančni kioski, pos terminali, telefonsko bančništvo, internetno bančništvo ter druge možne elektronske prodajne poti. V drugem delu pa smo kot primer vzeli Banko Celje d.d. in njene elektronske prodajne poti. Najprej smo nekaj besed namenili izključno Banki Celje d.d., njeni zgodovini in razvoju, nato pa se posvetili elektronskim prodajnim potem. Zaradi zaupnih podatkov, ki nam jih Banka Celje d.d. ne sme posredovati, smo bili omejeni z literaturo. Tako smo podatke črpali iz interneta in raznih brošur, ki so nam jih posredovali zaposleni na Banki Celje d.d. Klasični načini plačevanja s čeki in gotovino, postopoma izginjajo iz prometa, nadomeščajo pa jih sodobni načini plačevanja. Čemu bi nosili gotovino za plačevanje položnic in se izpostavljali nevarnosti ropa, ko pa lahko to izvršimo kar doma s klikom na miško, s tem pa prihranimo tudi pri času. Elektronsko poslovanje nam tako omogoča hitro in kakovostno izvajanje bančnih storitev.
Ključne besede: elektronsko poslovanje, vrste elektronskega poslovanja, elektronske prodajne poti, internet, komitent, bančni avtomati, informacijski terminali, bančni kioski, pos delovna mesta, internetno bančništvo, telefonsko bančništvo, mobilno bančništvo, klicni centri, pametna kartica, elektronska denarnica, interaktivna televizija, WAP, varnost elektronskega poslovanja, bančno pismo, plačilne kartice, digitalni podpis, Klik, Halo banka, PIN, spam, virusi, trojanski konji, črvi.
Objavljeno v DKUM: 23.11.2009; Ogledov: 3275; Prenosov: 349
.pdf Celotno besedilo (811,74 KB)

Iskanje izvedeno v 0.11 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici