| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Izdelava programskega algoritma za posnemanje robov keramičnih palčk ego
Primož Pen, 2022, magistrsko delo

Opis: V magistrski nalogi bo predstavljeno načrtovanje električnega načrta in izdelava programskega algoritma, namenjenega strojnemu posnemanju robov keramičnih palčk EGO. Predlog za magistrsko nalogo je nastal v oddelku za elektroniko v podjetju ETI Elektroelement, d. o. o. Stroj je krmiljen s programirnim krmilnikom PLK Siemens S7-1214. Ta skrbi, da se programski algoritem nemoteno izvaja, s tem pa se opravlja brušenje keramičnih palčk. Vsi delovni procesi, sporočila in napake, ki se pojavijo na stroju, pa so prikazani na HMI TP700-Comfort. Cilj magistrske naloge je postavitev stroja v proizvodnji, testirati njegovo delovanje in ga vključiti v proizvodni proces.
Ključne besede: Keramične palčke, strojno posnemanje, avtomatizacija, električni načrt, programski algoritem
Objavljeno v DKUM: 21.12.2022; Ogledov: 651; Prenosov: 78
.pdf Celotno besedilo (7,08 MB)

2.
Avtomatizacija rezanja talnih oblog : diplomsko delo
David Ketiš, 2018, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo se osredotoča na problematiko ročnega rezanja talnih oblog s pomočjo tapetniškega noža. Zaradi želje po hitrejši proizvodnji, večji ponovljivosti in večji natančnosti, obenem pa tudi zmanjšanju obremenitve delavcev pri tem delu ter preprečitvi poškodb smo se v podjetju Arcont d.d. odločili za avtomatizacijo rezanja talnih oblog. Za računalniško modeliranje smo uporabili programski paket SolidWorks, s pomočjo katerega smo načrtovali in izdelali približni model končnega stroja. V nadaljevanju je bilo potrebno razviti ustrezno električno vezje za doseganje želene avtomatizacije in upoštevanje varnosti pri delovanju stroja. Na koncu je bilo potrebno celoten projekt tudi realizirati. Rezultat je stroj, ki je avtomatiziral postopek ročnega rezanja talnih oblog. Ta rešitev je izboljšala delovne pogoje delavcev in pripomogla k večji produktivnosti.
Ključne besede: avtomatizacija, konstruiranje, talne obloge, signalizacija, električni načrt, frekvenčni pretvornik, varnost, ISO 12100
Objavljeno v DKUM: 03.09.2018; Ogledov: 1240; Prenosov: 121
.pdf Celotno besedilo (2,44 MB)

3.
4.
Iskanje izvedeno v 0.13 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici