| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Odkrivanje in uničevanje eksplozivnih teles : diplomsko delo visokošolskega strokovnega študija Varnost in policijsko delo
Sašo Rat, 2012, diplomsko delo

Opis: V dnevno informativnih oddajah in v časopisih lahko velikokrat zasledimo poročila o eksplozijah min in njihovih tragičnih posledicah, predvsem za civilno prebivalstvo. Zato sem si za diplomsko nalogo izbral temo »Odkrivanje in uničevanje eksplozivnih teles«. Nobena vojna se žal ne konča s podpisom mirovnega sporazuma. Še danes se v več kot 70 državah po svetu soočajo s posledicami vojnih dogajanj. Skorajda ni dneva, da ne bi v dnevno-informativnih oddajah slišali za žrtve neeksplodiranih ubojnih sredstev. Minam, ki jih med vojno uporabljajo kot učinkovito sredstvo proti nasprotniku, ne poteče rok trajanja ob koncu vojne. Eksplodira lahko tudi po več desetletjih. Žrtve so civilni ljudje. Zato so se s to zelo perečo problematiko začele ukvarjati nevladne organizacije. V Sloveniji pa je Vlada Republike Slovenije leta 1988 ustanovila fundacijo za razminiranje in pomoč žrtvam min v Bosni in Hercegovini. Delovanje je bilo najprej usmerjeno na bivšo Jugoslavijo. Na predlog Evropske komisije se je delovanje razširilo še na druge države, v katerih so prisotne mine. Povedati je treba, da je odkrivanje in uničevanje neeksplodiranih sredstev zelo obsežen proces, za katerega pa so potrebna tudi precejšnja finančna sredstva. Tudi za pomoč žrtvam min so potrebna velika finančna sredstva. Najboljša rešitev bi bila prepoved uporabe min. Zato se je leta 1992 pričela kampanja za prepoved protipehotnih min s strani nevladnih organizacij. Zaradi tega je bila v Kanadi leta 1997 podpisana tudi Konvencija o prepovedi uporabe, kopičenja zalog, proizvodnje in prenosa protipehotnih min in o njihovem uničenju. Žal pa je niso podpisale vse države, med njimi tudi tri vojaške velesile - ZDA, Rusija in Kitajska.
Ključne besede: eksplozije, eksplozivna telesa, odkrivanje, razminiranje, mine, ubojna sredstva, diplomske naloge
Objavljeno v DKUM: 25.03.2013; Ogledov: 1890; Prenosov: 240
.pdf Celotno besedilo (579,01 KB)

2.
3.
Upravljanje in skladiščenje streliva in minsko-eksplozivnih sredstev : diplomsko delo
Davorin Levičar, 2010, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je opisano skladiščenje in upravljanje s strelivom in minsko-eksplozivnimi sredstvi. Opredeljeni so ukrepi, ki jih moramo upoštevati pri skladiščenju in manipuliranju s strelivom in MES (strelivom in minsko-eksplozivnimi sredstvi) zaradi povečanja varnosti, pravočasnosti ter ukrepi, da bi snovi v hranjenih sredstvih obdržale svoje prvotne lastnosti in kvaliteto. Opisan je celoten projekt skladiščenja od samega načrtovanja skladišč, pravilnega upravljanja ter rokovanja s strelivom in MES, podroben opis pravil in postopkov skladiščnega poslovanja, vrste materialnih dokumentov in evidenc ter posebni dokumenti pri skladiščenju. Osrednji del pa smo namenili možni problematiki in rešitvi problemov postavitve in varnosti skladišč v terenskih okoliščinah ob dejanskih razmerah na bojišču oziroma na operacijah in misijah, katere izvaja naša enota. Opisan je predlagani načrt za celotno pravilno, funkcionalno in varno postavitev sekcije.
Ključne besede: strelivo, eksplozivna sredstva, skladiščenje, rokovanje s strelivom, varnost
Objavljeno v DKUM: 03.09.2010; Ogledov: 2918; Prenosov: 322
.pdf Celotno besedilo (1,18 MB)

4.
Iskanje izvedeno v 5.96 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici