| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Porazdeljeno generiranje poročil detektorja plagiatov
Jože Fartek, 2018, diplomsko delo

Opis: Ker je relacijske podatkovne baze za hranjenje velike količine izvlečkov iz besedil in generiranje poročil detektorja podobnih vsebin težko horizontalno razširiti, smo za ta namen raziskali možnost uporabe podatkovnih baz NoSQL. Preizkusili smo več podatkovnih baz in izbrali najprimernejšo. Implementirali smo tudi nekaj algoritmov, ki so primerni za ugotavljanje podobnosti v parafraziranih besedilih in temeljijo na tvorjenju izvlečkov iz besedil s pomočjo normaliziranih n-gramov. Te algoritme smo primerjali z algoritmom za tvorjenje izvlečkov, ki se na Univerzi v Mariboru uporablja za detekcijo podobnih dokumentov. Po izbiri najustreznejše podatkovne baze NoSQL in algoritma za tvorjenje izvlečkov, smo implementirali prototip porazdeljenega sistema za ugotavljanje podobnih dokumentov in generiranje poročil detektorja podobnih vsebin.
Ključne besede: porazdeljeno procesiranje, koncept »MapReduce«, NoSQL, detekcija podobnih vsebin
Objavljeno v DKUM: 19.10.2018; Ogledov: 1083; Prenosov: 117
.pdf Celotno besedilo (1,23 MB)

2.
Organizacijski, tehnicni in pravni vidiki vzpostavitve nacionalne infrastrukture odprtega dostopa
Milan Ojsteršek, 2014, objavljeni strokovni prispevek na konferenci

Opis: V clanku so opisani organizacijski, tehnicni in pravni vidiki pilotne vzpostavitve nacionalne infrastrukture odprtega dostopa, ki je sestavljena iz štirih institucionalnih repozitorijev slovenskih univerz in nacionalnega portala, ki agregira vsebine iz repozitorijev in drugih slovenskih zbirk za potrebe skupnega iskalnika, priporocilnega sistema in detektorja podobnih vsebin. Za omogocanje procesov vstavljanja objav raziskovalcev, raziskovalnih podatkov in zakljucnih nalog s strani študentov in zaposlenih smo repozitorije univerz povezali z avtentikacijsko infrastrukturo ARNES AAI, visokošolskimi informacijskimi sistemi univerz in COBISS.SI. Repozitoriji posredujejo metapodatke o vsebinah, ki jih hranijo, v OpenAire, DART-Europe in v pomembnejše registre publikacij v odprtem dostopu (OpenDOAR, ROAR, BASE, WorldCat) ter iskalnike. Uporabnikom so na voljo dvojezicne spletne in mobilne aplikacije, priporocilni sistem ter funkcionalnosti za uporabnike s posebnimi potrebami. Uporabnikom na univerzah je na voljo tudi sistem za detekcijo podobnih vsebin. Metapodatki o hranjenih publikacijah so na voljo kot odprti povezani podatki.
Ključne besede: nacionalna infrastruktura odprtega dostopa, odprti dostop, institucionalni repozitoriji, detekcija podobnih vsebin, priporočilni sistem
Objavljeno v DKUM: 15.07.2015; Ogledov: 2045; Prenosov: 51
.pdf Celotno besedilo (520,86 KB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici