| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Zagotavljanje nemotene oskrbe Termoelektrarne Šoštanj s premogom : diplomsko delo
Helena Guzej, 2010, diplomsko delo

Opis: Termoelektrarna Šoštanj proizvaja povprečno tretjino porabljene električne energije v državi, v kriznih obdobjih pa pokriva preko polovico porabe. Glavno energetsko gorivo za pridobivanje toplotne in električne energije v Termoelektrarni Šoštanj je lignit, ki ga izkopava Premogovnik Velenje. Izkopani premog je potrebno po izkopu pripeljati v silose, imenovane kotlovski bunkerji premoga. Premog transportiramo do termoelektrarne s transportnimi trakovi. Zaradi nemogoče uskladitve med izkopom in porabo premoga je na poti do kotlovskih bunkerjev še deponija, kamor odlagajo višek izkopanega premoga ali pa ga iz nje po potrebi jemljejo. Za nemoteno oskrbo s premogom je potrebno tudi več naprav (deponijski stroji, transportni trakovi, presipna mesta, kotlovski in vmesni bunkerji...), ki pa morajo delovati brezhibno.
Ključne besede: Termoelektrarna Šoštanj, Premogovnik Velenje, deponija, transport premoga, bunker
Objavljeno v DKUM: 03.09.2010; Ogledov: 2951; Prenosov: 277
.pdf Celotno besedilo (10,29 MB)

2.
Izbira lokacije za deponijo komunalnih odpadkov v Posavju : diplomsko delo univerzitetnega študijskega programa Logistika sistemov
Dušan Šiško, 2009, diplomsko delo

Opis: Okolje, v katerem živimo, smo nasledili od naših prednikov. Današnja generacija ga onesnažuje preko razumnih meja in posledice tega so v naravi vedno bolj opazne, zato se postavlja vprašanje, kako ohraniti okolje v čim boljšem stanju za naše zanamce. Poleg države, ki skrbi za ustrezno zakonodajo in nadzor izvajanja ukrepov za varstvo okolja, imajo pomembno vlogo na tem področju lokalne skupnosti. V diplomski nalogi smo obravnavali problem izbire lokacije za regionalno odlagališče komunalnih odpadkov na območju Posavja. Občine Brežice, Krško in Sevnica so dosegle soglasje, da bodo skupno rešile vedno bolj pereče vprašanje odlaganja komunalnih odpadkov. Na celotnem prostoru Posavja so poiskale potencialne lokacije, izmed katerih bi izbrali najustreznejšo za izgradnjo regionalne deponije oziroma regijskega centra za ravnanje s komunalnimi odpadki. Predstavljen je način izbiranja primerne lokacije, ki je potekal v treh stopnjah, izmed katerih je vsaka predstavljala postopno oženje problematike z upoštevanjem različnih kriterijev. Prvi izločitvenem kriterij za predlagane lokacije so bili naravni geografski dejavniki. Zadnjo fazo so predstavljale geološko-tehnične analize dveh izbranih lokacij na terenu. Pred odločitvijo o najprimernejši lokaciji je prišlo do predloga oziroma zahteve države za sodelovanje Posavja v skupnem projektu gradnje odlagališča komunalnih odpadkov z Dolenjsko, zato smo v nalogi podali tudi primerjalno analizo obeh variant.
Ključne besede: odpadki, komunalni odpadki, deponija, regijski center za ravnanje z odpadki, lokacija
Objavljeno v DKUM: 13.06.2010; Ogledov: 2792; Prenosov: 251
.pdf Celotno besedilo (5,16 MB)

3.
4.
5.
Iskanje izvedeno v 0.16 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici