| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Fazni model prevzema novih izdelkov v serijsko proizvodnjo
Andrej Vehar, 2010, diplomsko delo

Opis: Glede na zahteve trga po kratkem času, ki poteče od povpraševanja, pa do tekoče — nemotene serijske proizvodnje, mora biti prehod iz faze razvoja, testiranj na redno serijo čim krajši in s čim manj zapleti. V ta namen je bil razvit model faznega prevzema novih izdelkov v serijsko proizvodnjo. Projekt vzpostavitve omenjenega modela je v projektni bazi zaveden kot organizacijski projekt, kar pomeni, da projekt ne daje direktnih prihrankov, se pa zavedamo, da s pomočjo omenjenega modela lahko prihranimo marsikatero uro, popravilo orodja, zmanjšamo izmet ob serijskem zagonu, znižamo motnje proizvodnje, ter tako doprinesemo tudi k zniževanju stroškov precej več, kot bi sicer pričakovali. Ravno tako zmanjšamo možnost zapletov v serijski proizvodnji, ter tako povečamo zadovoljstvo odjemalcev, kar pa je naš glavni cilj, saj le tako lahko pričakujemo nadaljnjo rast organizacije.
Ključne besede: Model, projekt, statistični nadzor procesa, celovito vodenje kakovosti, nenehno izboljševanje, vzorčenje, status aktivnosti, vprašalnik, funkcionalnost in montabilnost, diagram poteka, učinkovitost proizvodnega procesa.
Objavljeno v DKUM: 06.09.2010; Ogledov: 3270; Prenosov: 339
.pdf Celotno besedilo (2,28 MB)

2.
MODEL OBVLADOVANJA KAKOVOSTI V DIVIZIJSKO ORGANIZIRANEM PODJETJU
Peter Sterle, 2010, magistrsko delo

Opis: Pod pritiskom tržne konkurenčnosti se danes podjetja razhajajo na razpotju ali bodo vstopila v Evropo kot inovativna ali kot izkoriščena. Samo korenita sprememba v miselnosti zmore podjetja postaviti na konkurenčni vrh. Podjetja želijo pogosto izboljšati uspešnost vodenja procesov z reorganizacijo in vpeljavo novega informacijskega sistema, pozabljajo pa na prenovo ključnih inovativnih procesov. V magistrski nalogi predstavljamo nov prenovljen model kakovosti v raziskovanem podjetju, ki se od stare usmeritve iz funkcije nadziranja izdelave v proizvodnih obratih pomika v ospredje naprednega načrtovanja kakovosti procesov. To vodi k kakovostnemu izdelku ali storitvi, zadovoljstvu kupcev, zaposlenih, družbe, stalnemu izboljševanju, inovativnosti, kakovostnemu poslovanju in ne nazadnje tudi k dobrim poslovnim rezultatom. Prenovljen model kakovosti temelji na enotnem avtomobilskem standardu ISO/TS 16949, ki harmonizira različne zahteve avtomobilskih združenj. S pomočjo pristopa naprednega načrtovanja kakovosti izdelkov (APQP) smo prenovili procese trženja, razvoja izdelkov in razvoja tehnologij ter na ta način ustvarili temeljne pogoje za dvig učinkovitosti potenciala razvojnih timov. Skupaj z realizacijo še drugih podpirajočih strateških ciljev lahko postanemo razvojno in tehnološko inovativno naravnano podjetje, saj bomo le s tehnološko inovativnimi izdelki pod lastnimi blagovnimi znamkami konkurenčni na zahtevnem evropskem in svetovnem trgu. V zaključku je podana le kvalitativna ocena učinkov novega modela, saj je za resno kvantitativno analizo od vpeljave in pridobitve certifikata ISO/TS 16949 minilo manj kot šest mesecev.
Ključne besede: napredno načrtovanje kakovosti izdelka, odobritev proizvoda in procesa, kupčeve specifične zahteve, procesni pristop, vodenje, kultura podjetja, poslovna uspešnost, celovito obvladovanje kakovosti, zadovoljstvo kupca, organizacijske spremembe
Objavljeno v DKUM: 19.08.2010; Ogledov: 3070; Prenosov: 457
.pdf Celotno besedilo (7,04 MB)

Iskanje izvedeno v 0.03 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici