| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 9 / 9
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Programiranje cnc strojev za obdelavo stenskih elementov : diplomsko delo
Domen Kovačič, 2023, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je zajeta zgodovina podjetja ter opis njihovih izdelkov, opisana je zgodovina in razvoj NC-obdelovalnih strojev, prav tako tudi možnosti programiranja ter postopek obdelave. Diplomsko delo govori predvsem o programiranju CNC obdelovalnega stroja. Predhodni način dela je predstavljal dolgotrajnejši postopek izdelave, saj je bil pred vsako namensko izdelavo panelov potreben ponovni izris in določitev parametrov na samem stroju. Izdelan je bil izris tlorisov, med drugim je bilo izvedeno programiranje CNC obdelovalnega stroja, na koncu pa je sledila še izdelava ter vgraditev panela v bivalno enoto.
Ključne besede: bivalne enote, CNC, programiranje, izdelava, paneli
Objavljeno v DKUM: 07.07.2023; Ogledov: 355; Prenosov: 50
.pdf Celotno besedilo (3,31 MB)

2.
Dimenzioniranje vogalnih spojev samonosilnega ogrodja bivalnih enot : diplomsko delo
Žiga Žnidarič, 2022, diplomsko delo

Opis: V zaključnem delu so ugotovljene največje napetosti na vogalni spoj samonosilnega ogrodja bivalne enote z uporabo metode končnih elementov. Preverja se ustreznost vijakov, materiala in varov. Za analizo vijakov je obremenjen steber in rezultati so beleženi za poznejšo primerjavo. Na podoben način je preverjen vogelnik vendar so obremenjeni profili v Z smeri. Ko so podatki zbrani, sledi obremenitev na tako imenovano odpiranje in zapiranje, kjer je onemogočeno premikanje stebra in obremenjen profil, da se določijo podatki za izračun rotacijske togosti. Rezultati so pokazali, da so vijaki pravilno dimenzionirani in da spodnji vogelnik prenese večje obremenitve kot zgornji. Smer delovanja sile ni imela večjega vpliva na rezultate.
Ključne besede: ogrodje, bivalne enote, vogelnik, trdnostna analiza, metoda končnih elementov, vijačna zveza
Objavljeno v DKUM: 14.09.2022; Ogledov: 607; Prenosov: 113
.pdf Celotno besedilo (2,62 MB)

3.
Optimizacija planiranja montažnih linij za izdelavo modularnih bivalnih enot v podjetju Arcont d.d. : diplomsko delo
Nuša Šüklar, 2021, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je prikazan predlog posodobitve planiranja montažnih linij za izdelavo modularnih bivalnih enot v podjetju Arcont d.d. s profesionalnim orodjem zunanjega ponudnika. Primerjali smo sedanji način dela s predlaganim. Podatke za primerjavo smo pridobili na osnovi eksperimenta. Zaradi uporabe testne verzije programa ni bilo možno uporabiti vseh njegovih funkcij. Iz tega razloga so uporabljene funkcije predstavljene na praktičnem primeru, ostale pa opisane teoretično. Prednosti in slabosti novega načina dela so prikazane v omejeni meri, kar trenutno še ne omogoča, da bi z gotovostjo trdili, da bo nov način planiranja bistveno boljši od dosedanjega.
Ključne besede: modularne bivalne enote, montaža, montažna linija, optimizacija, planiranje
Objavljeno v DKUM: 16.02.2022; Ogledov: 997; Prenosov: 134
.pdf Celotno besedilo (1,84 MB)

4.
Idejna zasnova mobilnih modularnih bivalnih enot in kampa ob Velenjskem jezeru za podjetje KAMP JEZERO, d. o. o. : magistrsko delo
Lucija Klosternik, 2021, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu sta predstavljena oblikovanje mobilnih modularnih bivalnih enot, sestavljenih v namestitvene objekte za potrebe glampinga ob Velenjskem jezeru z višjo dodano vrednostjo in edinstveno izkušnjo, ki jo bo svojim uporabnikom nudilo podjetje KAMP JEZERO, d. o. o., ter njihova umestitev v prostor skupaj z ostalimi potrebnimi objekti v kampu. Prvi del magistrske naloge obsega raziskovalno-analitično fazo, ki raziskuje trende v turizmu in kampiranju ter uporabnikove potrebe v kampih in glampingih. Ta faza vsebuje pregled primerov novodobnih mobilnih bivalnih enot in kampov ter glampingov tako po svetu kot v Sloveniji. Podrobneje sta obravnavani izdelava mobilnih in modularnih bivalnih enot ter uporaba materialov in tehnologij. V drugem delu magistrske naloge so predstavljeni načrtovanje ter naša rešitev mobilnih modularnih bivalnih enot, sestavljenih v namestitvene objekte, uporaba in umestitev v predel kampa, namenjenega glampingu, skupaj z ostalimi potrebnimi objekti v kampu ob Velenjskem jezeru.
Ključne besede: mobilne modularne bivalne enote, modularnost, kontejnerska jeklena skeletna gradnja, turizem, Velenjsko jezero, kampiranje, glamping
Objavljeno v DKUM: 02.07.2021; Ogledov: 1326; Prenosov: 155
.pdf Celotno besedilo (14,53 MB)

5.
DOM ZA OSTARELE SVETI TOMAŽ
Monika Rajh, 2014, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: Naloga obsega kratek opis varstva starejših v Sloveniji, pregled normativov, kratek opis zgodovine kraja Sveti Tomaž in zgodovine šole ter projekt prenovo nekdanje šole z dograditvijo objekta ob njej. Šola je umeščena v center Svetega Tomaža, obkrožajo pa jo cerkev, župnišče in občina, kljub dobri lokaciji že dolgo sameva in nima svoje funkcije. V projektu predstavljamo eno izmed možnosti za prenovo stare šole, pri kateri bi umestili vanjo dom za ostarele in objektu s prenovo in dograditvijo povrnili funkcionalnost. V obstoječi objekt umeščamo prostore za dnevne dejavnosti, v dograjeni objekt pa bivalne enote. Prenova bi pripomogla k ohranitvi krajevnega jedra in razvoju kraja, dom za ostarele pa bi v domačem kraju rešil problem številnih starejših občanov.
Ključne besede: dom za ostarele, stara šola, Sveti Tomaž, prenova, bivalne enote
Objavljeno v DKUM: 21.08.2014; Ogledov: 3568; Prenosov: 233
.pdf Celotno besedilo (18,29 MB)

6.
Rekonstrukcija stenskih elementov bivalnih kontejnerjev v podjetju Arcont d.d.
Bojan Roze, 2012, diplomsko delo

Opis: V današnjem času je zelo pomembna kvaliteta izdelka in zadovoljstvo kupcev, zato smo se v podjetju ARCONT d.d. odločili, da izvedemo rekonstrukcijo stenskih elementov bivalnega kontejnerja. Glavni razlog za rekonstrukcijo je vdiranje vode ob velikih nalivih ali obilnem sneženju. Prav tako se na spodnjem stičnem mestu PU-elementa z osnovo bivalne enote pojavlja toplotni most. Ker je dosedanja rešitev stika PU-elementa sestavljena iz dveh Z-profilov, ki se sestavita pred namestitvijo PU-elementa, nam posledično montaža povzroča dodatne stroške. Z rekonstrukcijo PU-elementa je bilo potrebno poiskati obliko spodnjega profila, ki bo preprečevala vdor vode in z uporabo dodatnih tesnil onemogočila izgubo toplote. Prav tako je pomembno, da oblika stika omogoči hitrejšo montažo PU-elementa. Pri iskanju rešitev smo uporabljali metodo ˮbrainstormingˮ. Vsako montažno rešitev smo praktično testirali. V diplomski nalogi je prikazan celoten potek rekonstrukcije stenskega elementa.
Ključne besede: PU-element, bivalne enote, profil, oblika, tesnila, osnova, stik
Objavljeno v DKUM: 30.10.2012; Ogledov: 2228; Prenosov: 183
.pdf Celotno besedilo (5,38 MB)

7.
Optimizacija izdelave modularnih bivalnih enot v podjetju Arcont d.d.
Ljubo Štrakl, 2011, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je prikazana optimizacija izdelave bivalnih enot. Zaradi zaostrenih razmer na trgu, je bila optimizacija izdelave bivalnih enot potrebna, saj s tem kupcu ponujamo cenejšo izvedbo. Cenejša izvedba pa mora izpolnjevati vse zahteve standardne enote glede stabilnosti in funkcionalnosti. Zaradi tega smo bili s prihranki materiala omejeni, ostale prihranke smo dosegli pri tehnologiji izdelave in na opcijskih dodatkih, kot so okna, elektrika in barvanje. S tem izdelkom želimo dopolniti paleto proizvodov podjetja saj bomo poleg standardnih enot, namenskih rešitev in sestavljenih objektov trgu ponudili cenejšo bivalno enoto namenjeno nezahtevnemu kupcu.
Ključne besede: Modularne bivalne enote, izdelava, montaža, optimizacija
Objavljeno v DKUM: 14.04.2011; Ogledov: 2380; Prenosov: 189
.pdf Celotno besedilo (1,81 MB)

8.
Modeliranje in izdelava linije za montažo bivalnih enot
Darko Magdič, 2010, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljena nova montažna linja za montažo osnov bivalnih enot. Zaradi uvedbe in zagona nove lakirne linije, se je posledično spremenila tudi celotna montaža bivalnih enot. Lakirna linija se bo po zaključku procesa lakiranja nadaljevala z montažno linijo za montažo osnov, in vzporedno z njo, z montažno linijo za montažo streh. Moja naloga je bila razvoj in modeliranje nove montažne linije za montažo osnov, izdelava celotne tehniške dokumentacije, ter vodenje celotnega projekta do zagona montažne linije. Model je razvit s pomočjo programa Autocad.
Ključne besede: bivalne enote, modeliranje, izdelava, montaža, montažna linija, ročna montaža
Objavljeno v DKUM: 21.12.2010; Ogledov: 2048; Prenosov: 292
.pdf Celotno besedilo (10,31 MB)

9.
Iskanje izvedeno v 0.21 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici