| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Predlog izboljšave tehnološkega procesa izdelave obračalnih vencev za avtodvigala v podjetju ADK d.o.o. : diplomsko delo
Sandi Habjanič, 2019, diplomsko delo

Opis: Dandanes je med podjetji na trgu velika konkurenčnost, zato so ta prisiljena k nenehni avtomatizaciji proizvodnje, da si tako znižajo stroške proizvodnje. V podjetju ADK d.o.o. se v glavnem ukvarjajo z izdelavo avtodvigal. V diplomskem delu je natančneje opisan postopek izdelave obračalnega venca. Ta del je za avtodvigalo ključen, saj omogoča rotacijo zgornjega dela avtodvigala. Razlog posodobitve je izboljšanje kvalitete varjenja, ter odpravljanje napak. Najprej je teoretično predstavljena splošna montaža, ter opisani postopki varjenja, nato pa podrobneje opisan postopek MAG varjenja. Nato je v nadaljevanju opisan dosedanji proces montaže. Sledi podroben opis montaže obračalnega venca za tem pa slabosti dosedanjega načina dela pri montaži. Namen diplomskega dela je bil podati predlog tehnološke izboljšave pri procesu izdelave obračalnih vencev.
Ključne besede: avtodvigalo, izdelava, montaža, obračalni venec, varjenje
Objavljeno v DKUM: 27.09.2019; Ogledov: 1298; Prenosov: 109
.pdf Celotno besedilo (2,50 MB)

2.
Analiza procesa proizvodnje oporne ročice avtodvigala
Alen Emeršič, 2015, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljeno podjetje ADK d.o.o., kjer sem opravljal strokovno-študentsko prakso. Podjetje se med drugim ukvarja z izdelavo opornih ročic, ki se uporabljajo predvsem za mobilna avtodvigala. Izdelek se v največji meri izvaža v tujino, ker Slovenija ne pozna tako velikega trga. Predvsem me je zanimal postopek proizvodnje in problem pri izdelavi le-te. Namen diplomskega dela je predvsem opredeliti celotno proizvodnjo oporne ročice, medtem ko je cilj ugotoviti izboljšave pri izdelavi le-te.
Ključne besede: avtodvigalo, mobilni žerjav, analiza, oporna ročica, varjenje
Objavljeno v DKUM: 27.10.2015; Ogledov: 1904; Prenosov: 120
.pdf Celotno besedilo (3,27 MB)

3.
DOLOČITEV VRTILNEGA MEHANIZMA MOBILNEGA ŽERJAVA
Marjan Bukšek, 2010, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo obravnava postopek določitve vrtilnega mehanizma izbranega mobilnega žerjava proizvajalca Liebherr LTM 1100-4.2. Na osnovi podatkov žerjava je prikazana določitev posameznih komponent vrtilnega mehanizma: veliki zobati ležajni venec, planetno gonilo s hidromotorjem in hidravlično črpalko, hidravlično olje ter tlačna in povratna hidravlična cev. Pri obravnavanju omenjene problematike je poudarek na postopku določitve in izbiri ustreznih standardnih komponent, ki so izbrane iz spletnih katalogov proizvajalcev. Omenjene komponente vrtilnega mehanizma so zbrane v zadnjem delu diplomskega dela. Preračuni so izdelani v skladu z evropskimi standardi.
Ključne besede: avtodvigalo, dvigalni mehanizmi in naprave, hidravlični pogoni, mehanizem za obračanje bremena
Objavljeno v DKUM: 01.10.2010; Ogledov: 2393; Prenosov: 321
.pdf Celotno besedilo (6,14 MB)

4.
Iskanje izvedeno v 0.12 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici