| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
ORGANIZACIJSKA KULTURA V PEKARSKEM PODJETJU
Damjana Kastelic, 2013, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu sem predstavila organizacijsko kulturo v pekarskem podjetju Pekarna Blatnik d.o.o. in jo analizirala s pomočjo Harrisonovega vprašalnika. Vprašalnik je pokazal, da zaposleni niso najbolj zadovoljni s sedanjo organizacijsko kulturo, željni so sprememb in nove kulture. Organizacije bi morale namenjati več pozornosti organizacijski kulturi, saj je le ta pomembna za njeno trenutno in nadaljnjo delovanje. Z rednimi meritvami bi lahko vodstvo spremljalo stanje kulture v sami organizaciji. Vodstvo bi s tem pridobilo najbolj celosten in natančen vpogled v organizacijo in ugotovilo, ali je trenutna kultura ustrezna, uspešna in če omogoča dolgoročni uspeh.
Ključne besede: - Organizacija - Organizacijska kultura - Zadovoljstvo zaposlenih - Analiza organizacijske kulture - Merjenje
Objavljeno v DKUM: 25.07.2013; Ogledov: 1593; Prenosov: 200
.pdf Celotno besedilo (865,12 KB)

2.
ORGANIZACIJSKA KULTURA: PRIMER PODJETJA DURAL D.O.O.
Polona Šumah, 2012, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je obravnavana organizacijska kultura, katera ima močan vpliv na organizacijo. Pojem organizacijska kultura je moč zaslediti v strokovni literaturi o organizaciji in vodenju že nekaj desetletij. Pomen organizacijske kulture izhaja iz spoznanja, da v organizaciji razmeji pri vodenju reakcij zaposlenih na dogajanja v organizaciji in okolju in s tem tudi njihovega ravnanja ne določajo samo racionalni elementi, ampak tudi simboli. Organizacijska kultura nastaja v procesih skupinskega reševanja problemov, prilagajanja organizacije na okolje ter pri reševanju problemov njene notranje integracije. Za dobro organizacijsko kulturo je potrebno daljše časovno obdobje. Kultura se močno ukorenini v podjetje, zato je njeno spreminjanje težavno in dolgotrajno. Potrebno je stalno nadgrajevanje organizacijske kulture, saj bo posledično podjetje tako dolgoročno bolj konkurenčno.
Ključne besede: Ključne besede: organizacijska kultura, spreminjanje organizacijske kulture, tipologije organizacijske kulture, analiza organizacijske kulture, razvoj organizacijske kulture.
Objavljeno v DKUM: 28.11.2012; Ogledov: 1773; Prenosov: 201
.pdf Celotno besedilo (632,09 KB)

3.
4.
Iskanje izvedeno v 0.1 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici